Muhtasar Sgk Tüm Türkiye Genelinde

Aylık döneme dönen firmanın stopajını üç aylık yapmakta zor olacaktır. Takibi de zor olacaktır, en iyisi hepsini aylık gibi düşünmektir.

selamlar
muhtasar beyannamede aşağıdaki hatayı veriyor nereyi düzeltmem lazım. Yardımlarınız lütfen

1597814541023.png

Ben daha hiç vermedim, henüz başlamadım. Bdp kaynaklı olduğunu düşünmüştüm.
Bdp'den elle mi yapıyorsunuz, yoksa programınızı mı kullanıyorsunuz, programınızda güncellenmemiş olabilir, ona da dikkat edin.

Mükellefiyetin açık olduğundan, aylığa döndüğünden emin misiniz? Onları da kontrol edin.

ben 1003b olarak veremez miyim ki.

1003B vermeniz için ilk şart firmanın beyannamelerini kendi şifresinden onaylaması. Ardından 1003B için vergi dairesine başvuru yapılıp ayrı bi şifre alınması gerekmekte. 1003B den sadece Sgk bildirimi ve işçilik kesintilerini bildirebilirsiniz.

Böyle bir durumunuz yoksa 1003A olarak onaylamak zorundasınız.

muh sgk da pandemi ücretsiz izin kodu bildiğiniz üzere 28 dir.
Ama Gİb sitesinde bu kod yok ve birden 26 ya kadar kod var.

bu durumda sizler nasıl yaptınız

Merhabalar,
Fiili hizmet zammına tabi olarak çalışanların isimlerinin muhtasarda 2 satırda olduğunu düşündüğünüzde agi, gvm ve gelir vergisi kolonlarını nasıl bildiriyorsunuz? aynı kişi için 1. satırda tüm bilgilerin hepsini yazıp 2. satırda agi, gvm ve gv boş mu bırakıyorsunuz, yoksa her rakamı kendi içinde oranlayarak her iki satıra da paylaştırıyor musunuz ?

Merhabalar,
Fiili hizmet zammına tabi olarak çalışanların isimlerinin muhtasarda 2 satırda olduğunu düşündüğünüzde agi, gvm ve gelir vergisi kolonlarını nasıl bildiriyorsunuz? aynı kişi için 1. satırda tüm bilgilerin hepsini yazıp 2. satırda agi, gvm ve gv boş mu bırakıyorsunuz, yoksa her rakamı kendi içinde oranlayarak her iki satıra da paylaştırıyor musunuz ?

Bu konu hakkında Gib duyuru yayınladı;

9. Kanun No - Belge Türü vb. Nedenlerle Birden Fazla Satırda Yer Alması Gereken Sigortalılar İçin Gelir Vergisi ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Alanlarının Doldurulması:
Sigortalının bilgilerinin, SGK bildirimleri bölümünde birden fazla satırda yer almasının gerektiği durumlarda AGİ tek bir satıra yazılmalıdır. Gelir vergisi kesintisi ayrıştırılabiliyorsa ayrı ayrı, ayrıştırılamıyorsa tek bir satıra yazılarak beyanda bulunulmalıdır.

İlgili duyuru.

muhsgk100a üzerinden firmaya ait sig ve muhtasar beyanı verildiğinde beynnamede yapılan stopaj kesıntılerı huzur hakkı ve personel bilgileri dökümleri ile birlikte beyanname hazırlanıyor. peki personel sayısı 24 iken 1 kişi tüm ay raporlu olursa kazncı 0 oluyor beynname aktarıldıgında bu kişi görünmüyor. yani 23 kişi personel görünüyor ki kişinin 1 gün dahi fiili çalışması olmadıgı için. Bu dogrumudur bu şekilde mi beyan verilecek.
Birde beynnameyei yolladıktan sonra sgk sitesinden herhangi bir bildirimde bulunacakmıyız.

Merhaba,
ilgili döneme ait gelir vergisi matrahı sütunu; o aya ilişkin gelir vergisi matrahı dimi arkadaşlar, kümülatif değil

1003B beyannamesi sadece Sgk bildirimi ve İşçi kesintilerine ait beyanname. Diğer kesintileri 1003A ile göndermeniz gerekmekte.

Yanlış sordum o zaman, şöyle düzelteyim

Herhangi bir avukatlık vs ödemesi yoksa sadece bordro üzerinden yapılan kesinti varsa ay içerisinde 1003 B yeterli oluyor değil mi?

sigorta tahakkuklarında damga vergisi çıkmadı bende, bir yeri mi atladım acaba. 43,70 TL damga vergisi kesiliyordu tahakkuklarda gözükmüyor