fonradar

Kısa Çalışma Ve Ücretli Yıllık İzin

Yıllık izin kullanıyorsanız bu bedelin karşılığını işverenden alacağınız için kısa çalışma ödeneğinden faydalanmamalısınız. Yıllık izin döneminde kçö'den faydalanmayıp, ücretli izinde olduğunuz sürenin karşılığını işveren tarafınıza ödeyecek ve bu süreler için priminiz yatacaktır. Yıllık izin, ücretli bir izindir, hem işverenden ücret alıp hem de kçö'den faydalanamazsınız.

Anladım
Cevabınız için teşekkür ederim
Aralık ayı 31 gun boyunca yıllık ucretlı ızın kullandım
İşveren sgk ya ücret ve prim gunlerımı tam gostermezse
Yani kısa çalışma donemı gıbı 10 gun bildirirse ne gibi hakkım dogar

Sayın mechul70 sizden habersiz zaten kısa çalışma başvurusunda bulunamaz.E-devletinizden siz zaten bunu görür ve anlarsınız.Yıllık izinden kullanım yapacaksanız zaten bununla ilgili bir yazı imzalatacaktır size yada siz izin defterini imzalayın.
Ayrıca kaç gün yıllık izin hakkınız var.Yani 30 gün yıllık izin kullanıyor olmanız demek; ya en az 15 yıldır bu işyerinde çalışıyorsunuzdur,ya da 2 yıllık izni peşinen kullanıyorsunuzdur.
İşveren şöyle yapıyor olabilir mi? 15 gün ücretli yıllık izinden 15 günde kısa çalışmadan faydalandırıyor olabilir mi?
Siz işverenle görüşüp tam olarak nasıl bildirim yaptığını öğrenin bence.

Sayın mechul70 sizden habersiz zaten kısa çalışma başvurusunda bulunamaz.E-devletinizden siz zaten bunu görür ve anlarsınız.Yıllık izinden kullanım yapacaksanız zaten bununla ilgili bir yazı imzalatacaktır size yada siz izin defterini imzalayın.
Ayrıca kaç gün yıllık izin hakkınız var.Yani 30 gün yıllık izin kullanıyor olmanız demek; ya en az 15 yıldır bu işyerinde çalışıyorsunuzdur,ya da 2 yıllık izni peşinen kullanıyorsunuzdur.
İşveren şöyle yapıyor olabilir mi? 15 gün ücretli yıllık izinden 15 günde kısa çalışmadan faydalandırıyor olabilir mi?
Siz işverenle görüşüp tam olarak nasıl bildirim yaptığını öğrenin bence.
10 yıldır aynı işyerinde çalışıyorum
Oncekı yıllardan kalan izinlerimi kullanıyorum
Sebebı de
Nısan 2029 den ıtıbaren kçö ıle calısıyoruz
Ama 30 gun çalışıp 10 gun bıldırım gosterılıyor
Bnde bunun düzeltilmesi için 60 gunluk yıllık ıznımı kullanacagım
İzin bitiminde kçö den cıkartılmazsam işi bırakacagım ve kanuni hakkımı arayacagım dedim
O yuzden yıllık izin kullanıldıgında kçö den cıkartılmam gerekıyormu bunu ogrenmek istiyorum

10 yıldır aynı işyerinde çalışıyorum
Oncekı yıllardan kalan izinlerimi kullanıyorum
Sebebı de
Nısan 2029 den ıtıbaren kçö ıle calısıyoruz
Ama 30 gun çalışıp 10 gun bıldırım gosterılıyor
Bnde bunun düzeltilmesi için 60 gunluk yıllık ıznımı kullanacagım
İzin bitiminde kçö den cıkartılmazsam işi bırakacagım ve kanuni hakkımı arayacagım dedim
O yuzden yıllık izin kullanıldıgında kçö den cıkartılmam gerekıyormu bunu ogrenmek istiyorum
İşvereniniz o tarihler arasında yıllık izin hakkını kullanmanızı uygun görürse , o izni kullanabilirsiniz.
Tam ay çalışıp 10 gün çalışıyormuşsunuz gibi gösteriliyorsa, işkur a şikayette bulunun.

İşvereniniz o tarihler arasında yıllık izin hakkını kullanmanızı uygun görürse , o izni kullanabilirsiniz.
Tam ay çalışıp 10 gün çalışıyormuşsunuz gibi gösteriliyorsa, işkur a şikayette bulunun.
Cevabınız için teşekkür ederim
Yıllık iznimi kullanıyorum
İzin kagıdı imzalı olarak elımde belge var
Ayrıca işverenin sgk ya bıldırım gunu nu beklıyorum
Ocak 23 te bildiriliyor
O zaman kı bıldırım e gore dedıgınız şikayetı yapacagım