Limited Şirket Ortağının Tescil Öncesi Kira Ödemesinin Sermaye Taahhüdü Olarak Sayılması

Merhaba
Şirket tescil olmadan ortaklardan biri kira ve depozito ve için mal sahibine komisyon içinde emlakçıya ödeme yapacak , fakat bu ödemelerin daha sonra sermaye taahhüdüne saydırmak istiyor,
Mümkün müdür ?

Teşekkürler

Sayin ganlasiyli

Boyle bir sey olmasi mumkun degil. Bu odemeleri yapar, sonra sirket bunu ona oder. Daha sonra sermaye artisi yapilacagi zaman oda sermaye odemesi olarak sirkete havale yapar.

Ne yazık ki,daha sonra saydırmak gibi bir durum olamıyor.Yapacağınız ödemeye özellikle " sermaye taahüdü" diye de yazdırmak gerekiyor.Bırakınız kira vb.ödemeyi, bazen bankaya nakden yatırılanları sayamaz mıyız diye soran arkadaşlarımızda olabiliyor.Bu bile mümkün değil.

Sayin ganlasiyli

Boyle bir sey olmasi mumkun degil. Bu odemeleri yapar, sonra sirket bunu ona oder. Daha sonra sermaye artisi yapilacagi zaman oda sermaye odemesi olarak sirkete havale yapar.
Yorumlarınız için teşekkür ederim , aynı fikirdeyim, fakat başka meslektaş ben hallederim demiş :), müşteri kira ödemlerini cuma yapmış, firma tescil bugün oldu
Selamlar

Ne yazık ki,daha sonra saydırmak gibi bir durum olamıyor.Yapacağınız ödemeye özellikle " sermaye taahüdü" diye de yazdırmak gerekiyor.Bırakınız kira vb.ödemeyi, bazen bankaya nakden yatırılanları sayamaz mıyız diye soran arkadaşlarımızda olabiliyor.Bu bile mümkün değil.
Yorumunuz için teşekkür ederim , bende bir kaç kez söyledim, tescil den sonra ödersiniz, söz verdim sözümden dönemem diyor :)

Selamlar

Biz olması gerekeni yazıyoruz.Yoksa alırsınız dekontu,sermaye taahhüdü diye kaydedersiniz. İlerde olası bir rapor hazırlama durumunda,bu dekontun tarih ve tutarını da yazar ilgili kurumlara verirsiniz.Bakın bende hallettim hemen :) Peki doğru mu yaptım?

Yorumlarınız için teşekkür ederim , aynı fikirdeyim, fakat başka meslektaş ben hallederim demiş :), müşteri kira ödemlerini cuma yapmış, firma tescil bugün oldu
Selamlar
Sayin ganlayisli
Tahsin kardesim hakli. ''aynı fikirdeyim, fakat başka meslektaş ben hallederim demiş '' maalesef aramizda boyle kalitesiz, cahil, cuhela meslektasimiz cok😞 . Simdi ''ben hallederim demek'' ileriyi dusunmeden cahilce soylenmis soz. Burada belki bir suru neden sayarim. O hallederim diyen arkadas da keske okusada bu meslegin ne kadar onmeli oldugunu anlasa. Odada hergun bu yuzden sorusturma geciren, meslekten uzaklastirilan bir suru meslektasimiz var.

o ben hallederim derken raporu yazarken oyle yazacak yani muhteviyati itibariyle yaniltici rapo duzenleyecek, yada ileride adam deseki benim sirketim Kar ediyor hadi Sermaye Azaltalim boylece benim sermayeye koydugum parayi ver. O zamanda Vergi cikacak ortaya ( sakin vergi cikmaz demesin ben hallederim demesin buradan ucarim☺️ Zira Kar daigitiminda ne olursa olsun idare oncelikle sermayeye eklenmis karlarin dagitildigini varsayar) yani boyle bir suru neden sayabilirim.

Neyse bekleyelim bakalim