Elde Bulunmayan İki Farklı KDV Oranı Olan Evrakların KDV Ve Matrah Ayrımı

Elde bulunmayan veya bulunupta kdv oranları ayrı olarak gösterilmemiş fatura, fiş, z raporu gibi evrakların kdv oranlarının ayrılabilmesi için hazırlamış olduğum excel dosyası ekte bulunmaktadır, kullanımıza sunarım.

Resimde gördüğünüz gibi toplam fatura tutarı ve toplam kdv si bilinen evrağın örnek olarak kdv ayırımı yapılmıştır.

çift kdv.PNG

Nasıl Kullanılır?
1) Fatura bilgileri alanında TOPLAM FATURA TUTARI ve TOPLAM KDV kısımları doldurulur.
2) Ayırmak istenilen KDV ORANLARI girilir. (Ör. 1-18).

Girilen bilgiler doğrultusunda program ekran görüntüsündeki gibi sonuç kısmını doldurur.

Ekli dosyalar

• ÇİFT KDV AYIRMA TABLOSU.zip
    44.4 KB · Görüntüleme: 14
Çalışmanız için tşk.ederiz.Deneme yaptım hesaplamalar doğru.Fakat yine hatırlatmak icab eder ki; fiziki olarak elde bulunmayan veya ulaşılamayan bir faturanın,doğru hesaplama yapılsa dahi kayıtlara alınmaması isabetli olur.Diğer açılardan çalışmanızın faydalı olacağından kuşkum yoktur. Çalışmanızı arşivime aldım.

Çalışmanız için tşk.ederiz.Deneme yaptım hesaplamalar doğru.Fakat yine hatırlatmak icab eder ki; fiziki olarak elde bulunmayan veya ulaşılamayan bir faturanın,doğru hesaplama yapılsa dahi kayıtlara alınmaması isabetli olur.Diğer açılardan çalışmanızın faydalı olacağından kuşkum yoktur. Çalışmanızı arşivime aldım.
Üstadım görüşünüz için teşekkür ederim beğenmenize sevindim. Ne kadar uygun olmasa da ulaştırılmamış veya tahrip olmuş z raporlarının gelir olarak beyan edilebilmesi için son tercih olarak yardımcı olacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar.

Sayin ismailalisan bey

Bende begendim elinize saglik. Bende arsivledim hatta eklemeler bile yapilabilinir