10000 Tl m Var Bu Paraya Büro Açıp Ne Kadar Dayanabilirim.(300 tl kira olabilir)

Ynt: 10000 Tl m Var Bu Paraya Büro Açıp Ne Kadar Dayanabilirim.(300 tl kira olabilir)

İşte arkadaşlar bu yüzden staj yaparken hatta daha daha öncelden yavaş yavaş defter toplamaya başlamak staj bitene kadar seni geçindirebilecek bir seviyeye çıkarmak gerekiyor.

İnsanlara başka çare bırakmıyorlar staj yaparken defter tutmak yasak ee belgeyi aldıktan sonra staj yaptığın meslek mensubunun defterlerini almak yasak. Ticaret yapmak yasak Vs.Vs. ee o zaman biz stajı bitirip belgeyi alınca oda bize versin 20-30 tane defter o zaman insanlarda belgesini alana kadar defter tutmasın.

Yada staj yaparken meslek mensubunun gözetiminde belli sayıda defter tutabilme hakkı olsun ör:5 işletme 5 şirket falan gibi.

Ama bunlar kimsenin umrunda değil yükünü herkes tutmuş halinden memnun yeni belge alanlarda kimsenin umrunda değil.

Ben epeyce uzun uğraşlar sonunda belli bir seviyeye ulaştım ama sizinle aynı şeyleri yaşadım.

Allah herkese sabır ve kolaylık versin.

Ynt: 10000 Tl m Var Bu Paraya Büro Açıp Ne Kadar Dayanabilirim.(300 tl kira olabilir)

stajyer35 ' Alıntı:
Arkadaşlar bende sizden tavsiye istiyorum.. Acaba şu şartlarla siz kabul edermisiniz;

bir mali müşavir ile görüştüm. Kendisi mahkemelerde Bilirkişilik yapıyor ve Bilirkişi raporu hazırlıyor..16 tane müşteri portföyü var.. büronun ayda geliri 1200.- TL., kirası, telefonu, elektriği, vs. 350 TL yi buluyor..

Mali müşavir 73 yaşında..Yaşı itibariylede bilgisayar kullanmayı bilmiyor.. Dolayısıyla bütün işlemlerini ben yapacağım..Evrak takibi, defter işleme, beyanname göndermek, mevzuatı takip etmek ve bunun yanında bilirkişi raporlarını yazmak vs..1-2 seneye kadarda işten elini çekeceğini ve masrafsız olarak bana bırakmak istediğini söyledi..

bende ruhsatı yeni kazandım.. Sıfırdan büro açmak ve defter bulmak gibi bir düşüncem vardı, bu anlattığım durumla ilgili; hazır bi büro var gelir yada giderini düşünmeden bu işe sizce evet denilir mi?

Bence hem o büroda başlayın işe, hem de orada çalışırken kendinize müşteri bulmaya çalışın.Kendiniz şu anda açsanız katlanacağınız masraflar olacak,o masrafları da oradan çıkarmış olacaksınız.2 sene sonra size devretmezse sizde kendi defterlerinizi alır çıkarsınız elinizde hazır portföy olur.hem de fazladan işi öğrenirsiniz.devrederse zaten bi taşla 2 kuş.

angel1 ' Alıntı:
stajyer35 ' Alıntı:
Arkadaşlar bende sizden tavsiye istiyorum.. Acaba şu şartlarla siz kabul edermisiniz;

bir mali müşavir ile görüştüm. Kendisi mahkemelerde Bilirkişilik yapıyor ve Bilirkişi raporu hazırlıyor..16 tane müşteri portföyü var.. büronun ayda geliri 1200.- TL., kirası, telefonu, elektriği, vs. 350 TL yi buluyor..

Mali müşavir 73 yaşında..Yaşı itibariylede bilgisayar kullanmayı bilmiyor.. Dolayısıyla bütün işlemlerini ben yapacağım..Evrak takibi, defter işleme, beyanname göndermek, mevzuatı takip etmek ve bunun yanında bilirkişi raporlarını yazmak vs..1-2 seneye kadarda işten elini çekeceğini ve masrafsız olarak bana bırakmak istediğini söyledi..

bende ruhsatı yeni kazandım.. Sıfırdan büro açmak ve defter bulmak gibi bir düşüncem vardı, bu anlattığım durumla ilgili; hazır bi büro var gelir yada giderini düşünmeden bu işe sizce evet denilir mi?

Bence hem o büroda başlayın işe, hem de orada çalışırken kendinize müşteri bulmaya çalışın.Kendiniz şu anda açsanız katlanacağınız masraflar olacak,o masrafları da oradan çıkarmış olacaksınız.2 sene sonra size devretmezse sizde kendi defterlerinizi alır çıkarsınız elinizde hazır portföy olur.hem de fazladan işi öğrenirsiniz.devrederse zaten bi taşla 2 kuş.

Arkadasımızın dediği cok mantıklı benim görüşümde öyle ama yinede sen bilirsin şimdiden yolun acık olsun

EYLÜLDURU ' Alıntı:
ben büromu yeni açtım bir hafta oluyor hiç müşterim yok. Benzer bi bütçe ayırdım ve büroyu minimum masrafla açmaya çalıştım. 225 TL aylık dükkan kirası. Gözümü kararttım idare edebildiğim yere kadar gideceğim.

Büyük risk almışınız tebrik ederim sizi yolunuz acık olsun

EYLÜLDURU ' Alıntı:
ben büromu yeni açtım bir hafta oluyor hiç müşterim yok. Benzer bi bütçe ayırdım ve büroyu minimum masrafla açmaya çalıştım. 225 TL aylık dükkan kirası. Gözümü kararttım idare edebildiğim yere kadar gideceğim.
Hayırlı olsun, temiz müşteri bol kazanç dilerim.

Sn.Eylülduru'ya hayırlı olsun.

Ogün Bey sizin "temiz müşteri" tabiriniz çok hoşuma gitti.
Merak ediyorum başka meslek gruplarında da meslekdaşlar birbirlerine "temiz" müşteri diler mi?

Mesela bir doktor diğerine temiz müşteriler diler mi?
Ya da bir avukat diğerine?

İlginç. ;D :D Ya mesela temiz hasta olsun. Avukatların işine yaramaz bence temiz olursa avukatlık olmaz.

Avukatlara para kazandıran temiz olmaması zaten. Adam geliyor dertli. Avukat derdini çözüyor. Oooo eline sağlık avukat bey bak ne güzel yaptın hakettin bu parayı diyor. Bir daha ancak derdi olursa geliyor.

Bizde öyle mi? Adamın binbir türlü işini takip ediyorsunuz, olur da kırk yılda bir vergi cezasına muhatap olursa ya da tahmininden fazla bir vergi ödese, "bizim muhasebeci vergi ödetti, ceza yedirdi" olur.

Bu sebeple herhalde en temiz müşteri tahsilat sorunu olmayıp, dediğinize riayet eden, size itimat eden müşteridir.

Yeni müşteri bulmak için ne gibi yöntemler buldunuz ya da neler yapılabilir. Bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim. Ben çevremdeki insanlara çok fazla umut bağlamıyorum. Açalı 1 hafta oldu şimdiden herkes yan çizmeye başladı. Bütün gün büroda oturup müşteri beklesen olmaz. Çatkapı insanların yanına gidip kart bıraksan olmaz.

Bu arada iyi dileklerini yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Müşteri müşteriyi çeker diye bir tabir vardır ya ticarette; bizim meslek içinde durum öyle heralde. Ama bu ne kadar zamanda olur bilinmez. Sana şöyle bir tavsiyede bulunabilirim gerçi yerini açmışsın, yeni açılan işmerkezleri çarşılar falan olabilir. Benim eski çalıştığım mali müşavir öyle yapmıştı. Kendince şimdi bir çevresi oldu büro açtığı çarşıda.

hanımefendi en iyi müşteri bulmak mahalledeki esnaflarınızdan baslayarak yada yemınlı malı musavır yanında calısan yani şirketlere tutanak yapmaya giden arkadasın faydası cok olur

Ynt: 10000 Tl m Var Bu Paraya Büro Açıp Ne Kadar Dayanabilirim.(300 tl kira olab

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Yeni müşteri bulmak için ne gibi yöntemler buldunuz ya da neler yapılabilir. Bu konuda bana bilgi verirseniz sevinirim. Ben çevremdeki insanlara çok fazla umut bağlamıyorum. Açalı 1 hafta oldu şimdiden herkes yan çizmeye başladı. Bütün gün büroda oturup müşteri beklesen olmaz. Çatkapı insanların yanına gidip kart bıraksan olmaz.

Daha önce açılmış olan " Mükellef Bulmanın Püf Noktaları Neler, Üstadlar brz Açıklarsa Sevinirim " adlı başlığa bakabilirsiniz.

Ogün Güneş ' Alıntı:
EYLÜLDURU ' Alıntı:

Daha önce açılmış olan " Mükellef Bulmanın Püf Noktaları Neler, Üstadlar brz Açıklarsa Sevinirim " adlı başlığa bakabilirsiniz.

Bilhassa Uzman'ın yazdığı çok güzel bir yazı vardı o forumda. Böyle çekmeceye konulup ayda birkaç kez okunacak kadar güzel bir paylaşımdı.