1003A Muhtasar Beyanname ''İŞYERİ BİLGİLER'' Sekmesi Hk.

Merhaba,

bilindiği üzere muhtasar 1003a ve 1003b ayrılmadan önce muhtasar beyannamenin işyeri bilgileri kısmı doldurulma zorunluluğu vardı ve burası doldurulmadan beyannameyi kaydedemiyorduk. Şuan fark ettim ki artık bu sekme doldurulmasa dahi beyanname kaydedilip sistem tarafından onaylanıyor.
bilmek istediğim bu kısmın zorunluluğu kalktımı. Siz nasıl devam ediyorsunuz. herhangi bir yerde yazı göremedim.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

bilindiği üzere muhtasar 1003a ve 1003b ayrılmadan önce muhtasar beyannamenin işyeri bilgileri kısmı doldurulma zorunluluğu vardı ve burası doldurulmadan beyannameyi kaydedemiyorduk. Şuan fark ettim ki artık bu sekme doldurulmasa dahi beyanname kaydedilip sistem tarafından onaylanıyor.
bilmek istediğim bu kısmın zorunluluğu kalktımı. Siz nasıl devam ediyorsunuz. herhangi bir yerde yazı göremedim.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
merhaba
ben riske girmiyorum açıkcası, doldurup gönderiyorum.

merhaba
ben riske girmiyorum açıkcası, doldurup gönderiyorum.
450 tane şube var ve açılan kapanan şubeler sürekli değiştiği için benim için çok eziyet. mantıken aslında zorunluluğun kalkması normal gibi düşünüyorum çunki 1003b de zaten butun şubelerin detayını alıyor artık. ama emin olamıyorum tabi.

Beyannameyi hazırlarken bu kısmı manuel olarak tek tek mi giriyorsunuz?
Bir text dosyasından aktarma yapabiliyorsunuz.
Bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için;

Beyannamede yeralan "İşyeri Bilgileri" kısmını, aynı şekilde bir excel sayfasında tanımlayın.

Bu sütunlara ilgili değerleri girerek kaydedin.

Sonra bir boş text dosyası açın
ve bu text dosyası içine; excel sayfasındaki verileri
içeren kısmı tarayıp text dosyasına
kopyalayın. Bu text dosyasını kaydedin.

Beyanname programı içinde İşyeri Bilgileri Kısmında "Excel'den veri al"
bölmünü tıklayıp, açılan pencereden text dosyanızı seçin.

Beyannameyi hazırlarken bu kısmı manuel olarak tek tek mi giriyorsunuz?
Bir text dosyasından aktarma yapabiliyorsunuz.
Bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için;

Beyannamede yeralan "İşyeri Bilgileri" kısmını, aynı şekilde bir excel sayfasında tanımlayın.

Bu sütunlara ilgili değerleri girerek kaydedin.

Sonra bir boş text dosyası açın
ve bu text dosyası içine; excel sayfasındaki verileri
içeren kısmı tarayıp text dosyasına
kopyalayın. Bu text dosyasını kaydedin.

Beyanname programı içinde İşyeri Bilgileri Kısmında "Excel'den veri al"
bölmünü tıklayıp, açılan pencereden text dosyanızı seçin.
EXCEL DEN aktarıyorum metin sekmesi ile orada sıkıntı yok ama içerik olarak çok fazla değişiyor. baya zaman alıyor. yani ilk çıktığında orası dolmadan beyannameyi onaylamıyordu şimdi onaylıyor. bu konuda net fikri olan yokmudur.