12-1-2 Ay Primlerinin Bir Kısmı Erteleniyor!

O konuyu bilmiyorum ancak muhtemelen aylık bildirgeyi göndermeden önce yapmak lazım. Önce ilgili işlemi yapıp sonra aylık bildirgeyi göndermek gerekiyor ki sistem o bildirgenin ertelemeyeceğini görsün ve o şekilde yansıtsın borcu.

Sizin ocak bildirgesini iptal edip o seçeneği seçip kaydederek tekrar ocak bildirgesini göndermeniz gerekebilir.

Ben bugün 2 firmanın ocak bildirgelerini gönderdim. Birisinde erteleme istemiyorum seçerek yolladım diğerinde hiç değişiklik yapmadan yollarım. İstemiyorum seçtiğimde tüm borcu ocak 2017 dönemine yansıttı. Değişiklik yapmadığım firmada ise ekim 2017 ye yansıttı. Yani aylık bildirgeyi göndermeden önce borcu ertelemek istemeyenlerde o kutucuğu işaretleyip kaydetmemiz gerekiyor mutlaka arkadaşlar. Yoksa sistem otomatik erteliyor borcu.

ben şubatın ilk haftası bütün bildirgelerimi yollamıştım. Allah belasını versin bu sistemi bu şekilde yapanın. Harcadığım fazla mesaiyi helal etmiyorum haram zıkkım olsun.

ben şubatın ilk haftası bütün bildirgelerimi yollamıştım. Allah belasını versin bu sistemi bu şekilde yapanın. Harcadığım fazla mesaiyi helal etmiyorum haram zıkkım olsun.
ben de bazılarını yollamıştım, yolladıklarımdan ertelenenler var ertelenmeyenler var, şimdi seçenek eklendiğine göre önceden girdiğimiz bildirgeler sorun olmaz sanırım...

ben ertelemek istiyorum.
ancak benim ekranımda da tüm borç görünüyor.erteleme yapılmadı :(

Merhaba, ben ayın dokuzunda tahakkukları yaptım dünde ertelenmesin işaretledim. Bankadan kontrol ettiğimde ödeyeceğim rakamı tam olarak görüyorum. Bizde bir sorun gözükmüyor.

NpVG1P.jpg

Arkadaşlar 12. ay için destek neden 2 farklı rakam görünüyor olabilir?

Nedenini bilmiyorum ama 11. ay aü destek şartlarınız ile 12. ay aynı ise toplamı 11. ay için yazan rakamla aynı çıkmakta.
Belki eski çalışanlar ile yeni girenler ayrımı gibi bir ayrım yapılmış olabilir.

6770 SAYILI YASAYLA YÜRÜRLÜĞE GİREN DEĞİŞİMLER

1-) ilk defa bir yasa hesaplanmaktan vazgeçildi

2-)Bankalar SGK Mahsup işlemlerini yapmak için yasal olmayan bir yetkilendirmeye kavuştu

3-) Ben de muhasebeciyim ve matematiğim iyidirde bu rakamların nerden bulunduğunu hesaplayamadım bu yasalar için yeni John Nash lazım

Bu ertelemeden faydalanan işverenler, 5510 sayılı kanundan doğan indirim hakkını kaybediyor mu? Daha doğrusu ertelenmeyen prim tutarından 5510 sayılı %5 lik indirim yapılıyor değil mi?

merhaba,

erteleme yapmak isteyen arkadaşlardan, sistemde erteleme tutarını görebilen var mı ?
ben hala ertelenecek tutarı göremiyorum, bende mi bir problem var onu anlamaya çalışıyorum da.
mahsubum da var çünkü.

SGK duyurusunu okudunuz mu?
Bu ay ertelenmiş olarak ödemek isteyenler 27-28 / 02 ödeyebilecek, daha erken ödemek isterseniz tamamını ödersiniz.

Yine sıkıntı yine problem. Erteleme yapmak istemeyen bir mükellefte ebildirgede gösteren asgari ücret desteği tutarını düştükten sonra kalan ödeme tutarı ile bankada çıkan ödeme tutarı farklı. 999 lira indirim olması gerekirken 992 lira indirim oluyor. Nerden kaynaklandığını çözemedim bir türlü. Artık ödeme tutarlarını tahakkuktan bakıp söyleyemiycez. Mecbur bankadan sgk ödemesine girip herkese tek tek bakmak gerekecek.

cok yaklasmissiniz sonuca;yasalarin ilkesinde anlasilabilir olmak var yani az cok herkes tarafindan acik ve anlasilabilir olacak bakiyorum bu yasaya kimse anlamiyor ya da zor anliyor hukukun bu ilkesi cignenirse ne diyecegiz bu yazilara...

sgk dan aldığımız bilgi en geç 27 Şubat'ta müfredat kartından ne ödeneceğini görebileceğimiz idi, ancak geçen ay farklı rakamlar tahsil ettikleri için emanette de pek çok rakam görünüyor, tahakkuk listeleri, asgari ücret teşviği, ertelemeler, emanettekiler.. ödenecek rakama nasıl ulaşabiliriz, teşekkürkler

önceden görebilmek için İnt. bankacılığı ile sorgulamaktan başka şansınız yok.

Tahakkuktan ya da ebildirgeden rakama ulaşmak çok zor. Direk interaktif bankacılıktan bakın ödeyeceğiniz rakama.