12/13 Mart 2011 SMMM Yet. Sınav Öncesi ve Sonrası

Ynt: 12/13 Mart 2011 SMMM Yet. Sınav Öncesi ve Sonrası

kanıt toplama teknıklerıne taktılar..3 sınavdır gelıyor

consultant ' Alıntı:
kanıt toplama teknıklerıne taktılar..3 sınavdır gelıyor

evet aralık sınavında, nasıl olsa temmuzda ve mazeret sınavında ordan sormuşlar bir daha sormazlar deyip o konuya hiç bakmamıştım. aralıkta da 3soru aynı yerden geldiği için ters köşe olmuş ve kalmıştım. zaten kalanların yüzde doksanı da ordan ters köşe oldu. bu sefer sinirimden özellikle oturup ezberledim onları : ) adam o üniteye takmış durumda illa ordan soru geliyor..

Eski dönem soruları çok daha zordu.Şimdi denetim sınavları çok kolay oluyor.Benzer sorular tekrar tekrar soruluyor. Bakalım,yarın finansal muhasebe nasıl olacak ...

stajyerzade ' Alıntı:
Eski dönem soruları çok daha zordu.Şimdi denetim sınavları çok kolay oluyor.Benzer sorular tekrar tekrar soruluyor. Bakalım,yarın finansal muhasebe nasıl olacak ...

3dönemdir finansal zordu kolay olmasını bekliyorum...herkese 50 yetiyor sanırım...

finansal inşallah kolay olur kolaydan ziyade çelişkili kafayı yedirtecek soru tarzı gelmez ys.gibi bilmece gibi sormaz alış satış vs.ne istediğini açıkça söler

hakan_alt ' Alıntı:
finansal inşallah kolay olur kolaydan ziyade çelişkili kafayı yedirtecek soru tarzı gelmez ys.gibi bilmece gibi sormaz alış satış vs.ne istediğini açıkça söler

inşallah

şu sıralar günün son sınavı da bitmek üzere sanırım.. umarım herkes umduğu notu alabilir.. benim vergi berbat geçti. onca yere çalışıpta çalışamadığın yerden soru gelince :( ben son hakkıma kaldım sanırım. yarın sınava girecek herkese başarılar...

Vergiden geçtim inşallah güzel gecti belgeyi almam icin hiç bir engel kalmadı inşallah:)))

Denetimci %99 değişti galiba bu sorularla artık gidin başımdan der gibi soru hazırlamışlar heleki kanıt toplama tekniklerine yuh diyorum 3 sınavdır aynı soru geçen sınavdada çok büyük temizlik yaptılar yetmedi bu sınavdada bir temizlik daha artık bu dersten kalan nasıl kalır düşünmek lazım eskiden cevap kağıdı 3 sayfaydı şimdi yarım sayfa şuanki hoca varken denetim sınavı kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat oldu hem ortalama artıyor hemde rahatlıkla geçilebiliniyor

bende bugün denetim ve hukuk tan girdim. İkiside çok iyi geçti. Denetim dersi geçen sefer çok kolay oldu bu sefer zor gelir diye düşünüyordum ona görede sıkı çalışmıştım ama çok kolaydı darısı finansalın başına oda kolay olsun artık lütfen. Aslında kolay olsun derken en azından hakkını versinler.

merhaba arkadaslar,vergiden ne sormuslar bilen var mi?

Kısaca bahsedeyim...

VUK tan amortismanın konusunu ve amortismana tabi iktisadi kıymetleri sormuş...

KDV den hizmet hizmet sayılan haller ve hizmet ihracatını sormuş..

KVK ve GVK karışık şirketlerin gelir ve kurumlar vergisi mükellefiyetleri açısından incelenmesini ve adi şirket ile adi komandit şirketi sormuş..

Uygulama sorusu olarak Almanyada yaşayan bir TÜRK vatandaşının bir takım gelirlerinden bahsederek beyan edilip edilmeyeceğini, beyan edilecekse tutarlarını ve yasal gerekçelerini sormuş..

Bende vergiden girdim çok şükür iyi geçti uygulama sorusunun toplamına 90 000 yaptım murat dersanesi başka çözmüş dediler biraz ona canım sıkıldı onun dışında birinci soruda tanım yapmadım birde amortismanla ilgili bilgiye bir yıldan fazla yerine en az bir yıl aktifinde tutulan dedim bilmiyorum aynı kapıya çıkarmı ... velhasılı kelam uygulama eğer 90 000 se geçmiş olmam lazım darısı maliyet ve finansalın başına ... herkese başarılar

tesekkur ederm cevapladıgınız icın,umarım sınavınız güzel geçmistir

benim sınavım berbat geçti maalesef.. şirketleri uzun uzun yazdım. fakat kdv ye hiç çalışamadığım için gayet kolay bir soru olan hizmeti yapamadım yani kendimce bişeyler yazdım kağıdı doldurdum ama maalesef puan alabileceğimi sanmıyorum. vergi usulü iyi çalıştığımı düşünüyordum ama amortismanı atlamışım sanırım. amortisman sorusunuda kendi cümlelerimle bişeyler karaladım. ondanda umut yok. uygulama sorusuna gelince ben sadece Türkiye'de mevzuat faizi gelirini elde ettiği şeklinde anladım soruyu. diğerleri sanki almanyadaki kazançlarıymış gibi düşündüm (halbuki 30000 tl 40000 tl diyor ne alaka yani) böyle oluncada dar mükelleftir ve beyanda bulunmayacaktır dedim. oda gitti yani. benim 4. hakkımdı. son hakkıma kaldım maalesef :(

arkadaşlar dehanın yayınladığı vergiden 4 soru doğrumu allah aşkınan biri cevap versin iki dersimden biri bu ders çalışamıyorum eğer dehanın yayınladığı doyruysa geçtim lütfenn fikri olan varsa yazsın

vergicinin notu bol arkadaslar rahat olun

geçen sınavda bir 30 luk bir 20lik soruyu yaptım 40 verdi ama..
geçeceğimden o kadar emindimki notlar açıklanınca yıkıldım. 1 ayda da yeterince hazırlanamadım. sonuç hüsran yine :(

Bende 50 beklerken 40 la kaldım geçen dönem, ayrıca dehanın cevabı doğru bence çünkü adam gelirlerin beyan edilip edilmeyeceğini soruyodu tabi ilgili kanuna göre.... vergi vs sormuyordu, zaten sorudada götürü veya gerçek usul demesi lazımdı eğer vergi sorsaydı yada vergi matrahı nedir derdi .. yani direk gelirlerin beyanını sordu bu durumda deha doğru ben ce.

muhasebe sınavı var stresten başıma ağrı girdi .. dehanın verdiği cevap doğruysa geçiyorum ama yanlışsa kalıyorum ... bu soru hakkında bilgisi varmı 4 soru