15 Aralık Muhasebe Standartları Soru ve Cevapları

a grubu cevap anahtarını burada paylaşan 5 kişiye göre 16 sorunun %90 cevabı belli...

1)a 3)c 4)b 5)c 7)a 8)c 10)a 12)b 15)d 16)b 17)c 18)a 19)a 21)a 23)b 25)c

bu sorulardan 3-4-17-18 ve 23 nolu sorulara 5 kişide aynı cevabı vermiş.geri kalan 11 soruya 5 kişiden 4 kişi aynı cevabı vermiş...

tabiki kesin değil ama istatistiklerde önemlidir diye düşünüyorum:)))

Ne biçim sınav anlamadım soruların % 80 ni satır aralarından geldi.konuyu bilsen bile doğru yapacağın kesin değil.benim cevaplarımda bunlar.a grubu.
1-a 2-b 3-c 4-b 5-c 6-d 7-d 8-c 9-b 10 b 11 b 12 a 13 a 14 a 15 d 16 b 17 c 18 a 19 c 20 c 21 b 22 d 23 c 24 b 25 c

angel 2 A B C B C D B C D B D B C B D B C A A D A A B B C
onatar A B C B C B A C D A D B C A D C C A A C A A B B C
Murat A C C B C B A D B A B A A A B B C A A D A D B B C
gokhan C D C B C C A C B A B B A A D B C A A D C A B A C
burakd A D C B B D A C B A B B C D D B C A B B A B B C D
altınya A B C B C D D C B B B A A A D B C A C C B D C B C

DOĞRU İ.A B C B C D A C B A B B A A D B C A A D A A B B C

SELAM .

analizimi yaptım. hakkımızda hayırlısı.
A grubu arkadaşlar cevapları aldı ise paylaşırlarsa sevinirim.

Ne biçim sınav anlamadım soruların % 80 ni satır aralarından geldi.konuyu bilsen bile doğru yapacağın kesin değil.benim cevaplarımda bunlar.a grubu.
1-a 2-b 3-c 4-b 5-c 6-d 7-d 8-c 9-b 10 b 11 b 12 a 13 a 14 a 15 d 16 b 17 c 18 a 19 c 20 c 21 b 22 d 23 c 24 b 25 c

aynen katılıyorummm..geçmiş sorularla veya soru tarzlarıylada fazla alakası olmayan bi sınavdı.10-11 tane net bu doğrudur dediğim vardı sınav snrasında,geri kalanlar hep iki şıkta kaldıklarımdı...

B grubu cevaplarım şöyle;
1-A 2-A 3-B 4-B 5-A 6-C 7-D 8-A 9-A 10-B 11-D 12-D 13-A 14-A 15-C 16-B 17-C 18-B 19-D 20-C 21-B 22-A 23-A 24-B 25-C

İki sonuç bekliyorum...

Biri yeterlilik tek ders sonucu, diğeri spk muh. standartlar tek ders ortalama sorunu yok....

Her ikiside aynı gün açıklanıyormuş... Kadere bak...

İki sonuç bekliyorum...

Biri yeterlilik tek ders sonucu, diğeri spk muh. standartlar tek ders ortalama sorunu yok....

Her ikiside aynı gün açıklanıyormuş... Kadere bak...

Ben temmuz 2012 döneminde 7/7 yapmıştım smmm yeterliliği spk sınavında tek ders muh.standartlar kaldı
hadi hayırlısı

Arkadaşlar sorular yayınlandı. İptal edilebilir sorular hangileri birlikte hareket edersek iyi olur... Herkes görüşünü yazarsa sevinirim.

Zira sınırdayız.

15 doğruya ihtiyacım vardı. 12 doğrum var. 5 tane hatırlanmayan soru... ve lütfen iptal edilen soru olsun...

Arkadaşlar 16 doğru yetiyordu 17 doğrum var. Hayırlısı ile inşallah oldu bu sefer. Fakat bence iptal soruya ihtiyaca olan arkadaşlar için yeterli doğru cevap adetini yakalayan arkadaşlar, destek olmak amacı ile iptal sorular için bizde sorulara itiraz edelim forum olarak.

Arkadaşlar 16 doğru yetiyordu 17 doğrum var. Hayırlısı ile inşallah oldu bu sefer. Fakat bence iptal soruya ihtiyaca olan arkadaşlar için yeterli doğru cevap adetini yakalayan arkadaşlar, destek olmak amacı ile iptal sorular için bizde sorulara itiraz edelim forum olarak.

Destekleriniz için minnetarız...

destekleriniz için teşekkürler benim denetim ve standartlardan toplam 4 soru iptaline ihtiyacım var 2 soru hangisi yanlıştır yazıyor ben gidip doğruları seçmişim çok kötü bir sonuç almışım. :(((((

İptal veya hatalı olarak gördüğünüz soruları doğruda yapsanız lüften buradan belirtiniz. Zira onlar zaten sizler için doğru kabul edilecek...

merhaba arkadaşlar

bağımsız denetim muhasebe standartları b grubu 17 soruyu yorumlarmısınız cevap C diyor ama sanki kur farklarından dolayı d şıkkındada sıkıntı var gibi.

fikirlerinizi paylaşırmısınız

Hisse senetleri imkb da işlem görmeyen spk ya tabi halka açık anonim ortaklıklarla ilgili olarak “ sermaye piyasasında mali tablo ve kurallar hakkında tebliği kapsamında maddı duran varlıkların elde etme maliyetine aşağıdaki kalmlerden hangisi eklenemez?

a- Nakliye ve montaj gideri
b- Alış ve ithalde ödenen vergiler
c- Maddi duran varlıkların aktifleşmesinden sonra ortaya çıkan ve bu varlıkların iktisabında kullanılan kredilerden kaynaklanan faiz gideri
d- Maddi duran varlığın iktisap edilmesinde kullanılan kredilerle ilgili olan ve bu varlıkların aktifleştirildiği tarihe kadar birikmiş bulunan finansman giderleri(kur farkları dahil)

cevap c olarak açıklanmış

Son düzenleme: