fonradar

15 Yıl 3600 Gün Emeklilik Tazminat Ödemesi - 2. İşyeri İçin

Kurumun yazı yı birden fazla verdiğini biliyorum, tam emin değilim ancak 3.600 gün den emeklilik yazısı 1 den fazla alınabiliyor. yanlışım varsa düzeltin.

yazının alınmasında bir çok kez alınamasında yasal bir boşluk var,

benim sormak istediğim şu; ben bu yazıyı aldım diyelim ve bu yazıya göre istifamı verdim, işveren benden ihbar süresinin ücretini talep edebilir mi?

benim sormak istediğim şu; ben bu yazıyı aldım diyelim ve bu yazıya göre istifamı verdim, işveren benden ihbar süresinin ücretini talep edebilir mi?

Hep yanlış bir sözcük kullanılıyor. Bu şekilde SGK dan alınan yazıyla emeklilik talebi "İSTİFA " değildir. Dilekçenize istifa yazarsanız işveren ihbar talep edebilir.
Dilekçenize aynen 3600 gün 15 yılı doldurduğum için yaş sınırını beklemek üzere iş akdimi fesih ediyorum diyeceksiniz.
Bu durumda ihbar olmaz.

Sizin ilk sigortalı olma tarihiniz nedir?
08.09.2009 tarihinden sonra ise sigorta başlangıcınız, SGK size o yazıyı vermeyecektir.
15 yıl 3600 gün hakkından 08.09.2009 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar yararlanabilir.

Son düzenleme:
İş yerinden Tazminat alabilmek için sgk'dan yazı almak gerekmektedir. Sgk ise ilgili yazıyı 1 kez vermektedir. Eğer Sgk dan 2. kez yazıyı alabilirseniz Neden olmasın.

08.09.2009 tarihinden sonra ise sigorta başlangıcınız, SGK size o yazıyı vermeyecektir.
15 yıl 3600 gün hakkından 08.09.2009 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar yararlanabilir.

Bu nokta çok önemlidir. Ayrıca kıdem tazminatı SGK yı ilgilendirmiyor. Birden fazla veriyor.

15 yıl 3600 gün hakkından 08.09.2009 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar değil, 08.09.1999 tarihinden önce ilk defa sigortalı olanlar faydalanabilir. Hatta 18 yaşını tamamlayıp ilk defa uzun vadeli sigorta kolları bakımından prim ödenenler desek tam isabet olur..

15 yıl 3600 gün hakkından 08.09.2009 tarihinden önce çalışmaya başlayanlar değil, 08.09.1999 tarihinden önce ilk defa sigortalı olanlar faydalanabilir. Hatta 18 yaşını tamamlayıp ilk defa uzun vadeli sigorta kolları bakımından prim ödenenler desek tam isabet olur..
Haklısınız, 2009 tarihini hatalı yazmışım. Düzeltmeniz için teşekkürler