18 Yaş Öncesi SSK Primi

Üyelik
18 May 2006
Mesajlar
13
18 yaşından önce ssk günü olan bir kişinin, emeklilik hesaplanmasında bu günleri prim olarak sayılır mı ? yani hizmetine bu günler eklenecek midir ? cevaplarınıza şimdiden teşekkürler
 
Üyelik
9 Eyl 2006
Mesajlar
107
18 yaş öncesi ssk primleri emeklilik hesaplamasında geçerli olmaz.
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
630
BAŞLANGICI VE GÜNLERİ SAYILMAZ SADECE YATAN PRİM TUTARLARI MAAŞ HESAPLAMASINDA KULLANILIR
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
24
Hayırlı Günler, 506 Sayılı SSK nun Geçici 54.maddesine göre 01 Nisan 1981 den evvel sigortalı olanlar 18 yaş altında çalışmaya başladıkları tarih
sigorta başlangıç tarihi kabul edilir.Emeklilik hesaplamalarında dikkate alınır.01 Nisan 1981 den sonra sigortalı olanlar 18 yaşını doldurdukları tarih kabul edilir. Ayhan Çalcı
 
Üst