19-20 Kasım Smmm Yeterlilik

merhaba arkadaşlar

19-20 Kasım döneminde smmm yeterlilik sınavına girmiş olan arkadaşlarla sınav hakkında söyleşelim.
Ayrıca sonuçların bu günlerde açıklanması gerekiyor fakat bir türlü açıklanmıyor. Sonuçların ne zaman açıklanacağı hakkında bilgisi olan arkadaşlardan da cevap bekliyorum.

heyecanla bekliyorum sonuçları. 50 sınırı civarında beklediğim dersler var, denetim ve vergi hukuku. ayrıca maliyet muhasebesi sınavında da ikinci soruda (ücret tahakkuku) sorunun bir kısmını yanlış anladığım için direkt işçilik giderleri rakamım yanlış çıktı. daha önceden sınava giren arkadaşlardan burayı okuyan varsa puanlamada nasıl bir yol izledikleri üzerinde görüşlerini bildirmelerini rica ediyorum. örneğin, az önce bahsettiğim gibi sorunun bir kısmı yanlışsa buna puan verirken nasıl bir yol izliyorlar? 45-49 arası not alan oluyor mu? en çok hangi derslerden kalınıyor? herhangi bir fikri olan arkadaşlardan görüşlerini rica ediyorum.

Sayın aero bende sizin gibi vergi mevzuatı ve maliyet muhasebesinden 50 alırsam belge tamam.
Sonuçlar sanırım cuma günü açıklanır diye düşünüyorum.

Ayrıca maliyet 2. soruda bahsi geçen birimleri ve ürtimi bir hafta olarak düşündüğümden 4 hafta ile çarptım.
siz nasıl yapmıştınız hatırlayabiliyormusunuz?

Sonuçların önümüzdeki hafta açıklanacağı ile ilgili sağlam kaynaklardan duyumlarım var. Sınava giren herkese başarılar dilerim

CANBOLAT' Alıntı:
Sayın aero bende sizin gibi vergi mevzuatı ve maliyet muhasebesinden 50 alırsam belge tamam.
Sonuçlar sanırım cuma günü açıklanır diye düşünüyorum.

Ayrıca maliyet 2. soruda bahsi geçen birimleri ve ürtimi bir hafta olarak düşündüğümden 4 hafta ile çarptım.
siz nasıl yapmıştınız hatırlayabiliyormusunuz?
"İşletmede Mayıs ayında her bir işçi hafta içi çalışarak 6 adet üretim yapmıştır. Ayrıca, bir hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü de müşteriden gelen özel bir siparişin yetiştirilmesi için çalışılmış ve her işçi 1 adet üretim yapmıştır (Toplam 5 adet üretim yapılmıştır.)"
sorunun bir kısmını kopyaladım. altı çizili yerde 6 adet üretimi aylık olarak aldım, toplam olduğunu düşündüm. 6 adet değil 6'şar adet diye sorulsaydı bu hataya düşmezdim sanırım. neyse olan oldu inş. hayırlısıyla vermişizdir bu dersi.

Merhaba arkadaşlar.Ben de sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyorum.Pazartesi günü bir türlü tesmerin sitesine giremedim.Acaba sınav sonuçlarını mı giriyolar diye düşündüm.En sonunda odayı aradım.Konuştuğum kişi sitede bir arıza olabilir dedi.Siz ne için aradınız diye de sordu.Ben de smmm sınav sonuçları için deyince, bana, büyük ihtimalle bayramdan hemen sonra açıklanacak dedi.Elçiye zeval olmaz.Ama beklemek sıkıntı yaratıyor.Şimdiye dek 2 kez rüyalarıma girdi.Tek dersten girdim sınava ve o dersten de 50 alsam yeterli...İşte rüyamda 87 aldığımı gördüm.2. rüya ise sınavların iptal olduğunu, tekrarlanacağını bildiriyordu.Lan nasıl olur, nasıl olur ya derken uyandım:)....Umarım ters bir durumla karşılaşmayız.Yine pek çoğumuzun canı yanacak.Herkesin akıl sağlığını koruyabilecek iradeyi gösterebilmesini diliyorum.Olur da kaçırırsam sonuçların açıklandığını lütfen [email protected] da bildirmeyin yaaa.şimdi bayram öncesi moral bozukluğu falan olmasın.ya da bildirin kardeşim.inceldiği yerden kopsun yahu...

oktaykarakoc' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.Ben de sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını bekliyorum.Pazartesi günü bir türlü tesmerin sitesine giremedim.Acaba sınav sonuçlarını mı giriyolar diye düşündüm.En sonunda odayı aradım.Konuştuğum kişi sitede bir arıza olabilir dedi.Siz ne için aradınız diye de sordu.Ben de smmm sınav sonuçları için deyince, bana, büyük ihtimalle bayramdan hemen sonra açıklanacak dedi.Elçiye zeval olmaz.Ama beklemek sıkıntı yaratıyor.Şimdiye dek 2 kez rüyalarıma girdi.Tek dersten girdim sınava ve o dersten de 50 alsam yeterli...İşte rüyamda 87 aldığımı gördüm.2. rüya ise sınavların iptal olduğunu, tekrarlanacağını bildiriyordu.Lan nasıl olur, nasıl olur ya derken uyandım:)....Umarım ters bir durumla karşılaşmayız.Yine pek çoğumuzun canı yanacak.Herkesin akıl sağlığını koruyabilecek iradeyi gösterebilmesini diliyorum.Olur da kaçırırsam sonuçların açıklandığını lütfen [email protected] da bildirmeyin yaaa.şimdi bayram öncesi moral bozukluğu falan olmasın.ya da bildirin kardeşim.inceldiği yerden kopsun yahu...
hangi dersten girmiştiniz?

muhasebe denetimi

merhaba arkadaşlar.

Her sabah bende sonuçlar açıklanmıştır diye heyecan ile kalkıp ilk iş olarak internete giriyorum ama ne yazıkki hüsrana uğruyorum. Umarım sonuçların açıklanması bizler için hüsran olmaz. Hepimiz emeklerimizin sonucunu alırız.
Denetim soruları çok zor geldi bana. Sizce nasıldı?

Re: muhasebe denetimi

MAYA' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.

Her sabah bende sonuçlar açıklanmıştır diye heyecan ile kalkıp ilk iş olarak internete giriyorum ama ne yazıkki hüsrana uğruyorum. Umarım sonuçların açıklanması bizler için hüsran olmaz. Hepimiz emeklerimizin sonucunu alırız.
Denetim soruları çok zor geldi bana. Sizce nasıldı?
ummadığımız yerden 3 tane geldiği için zordu. hakkımızda hayırlısı olur inş. :)

hangi dersten girmiştiniz?
demişsizniz
dostum maliyet muhasebesi dersinden girdim son sınava.tek dersim oydu

merhaba arakadaşlar bende 19 kasımda tek ders için sınava katıldım ve sonuçları çok merak ediyorum. 2.girişimdi temmuz sınavları 45 günde açıklandı ama kasım sınavlarının bugün 45.günü ve henüz açıklanmadı bende cumayı bekliyorum inşallah bayramdan önce açıklarlar

nükhet hanım siz hangi dersten girdiniz sınava.umarım denetim değildir.Zira denetim sorularının zorluğu bir şehir efsanesine dönüştü.kulaktan kulağa yayılıyor.

Çok şükür denetim değildi kaldığım ders. Ben meslek hukukundan kalmıştım ve oda iyi geçti. Ama biran önce açıklasalar iyi olur.Denetimin kötü olduğunu söylemiştiler.

Arkadaşlar benim 19-20 kasım 2005 dönemi ilk sınava girdiğim dönem. yaklaşık 1 ay ders çalıştım. sorular hakikaten zormuş. özellikle denetimden bu kadar zor beklemiyordum. 4 dersten kesin geçtim. 3 ders muallakta. Tahminen kaldığım dersler: Denetim, Vergi ve Maliyet. Gönül isterki hepsinden geçeyim. ama bu çok zor. denetimi geçmem imkansızdı. vergi çalıştığım kaynak yanlıştı. maliyetten de bu kadar kolay sormazlar diye düşündüm. 1. sorunun a şıkkını yaptım. b şıkkında son ders olduğu için, herhalde kafa iyice dağıldı. Soruyu yanlış anlamışım. yanlış yaptım. Mart ayında inşallah bu dönem olduğu gibi, maliyeti kolay sorarlar. Ama denetimi yine zor sorarlarsa isyan çıkabilir.

Neyse inşallah herkes harcadığı emeğin karşılığını alır.