19-20 Temmuz Vergi Hukuku Bilgi Paylaşımı

ARKADAŞLAR VERGİ HUKUKUNDAN SORU BEKLEDİĞİNİZ ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜNÜZ KONULARI YAZARSANIZ HERKES ORTAK BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP OLABİLİR.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Kurumlar vergisi kanunundan kesin soru bekliyorum çünkü sınav kurumlar vergisi sonrası yapılıcak

KVK'nda indirilebilecek ve indirilemeyecek giderler.(Uzun zaman oldu sorulmadı bu soru)

Ynt: 19-20 temmuz vergi hukuku bilgi paylaşımı

özellik arz eden bir konuda şu ki;

transfer fiyatlandırması hazirana ertelendi.sınav temmuzda

yani;

transfer fiyatlandırması yoluyla örtülü kazanç dağıtımı sorusu mutlaka gelir diyorum!!

arkadaşlar sınav belli olmadı ama vergiden %75 kalmış gibiyim en kötü 2 dersden kalırım diyorum diğeride maliyet dersi yani demem suki tek veya 1 2 dersi kalanlar için çare yok kanunun her yerine çalışmalıyız bence ben indirdim sırf 1 ay vergiye çalıştım ama ters köşe olduk demek ki her yere çalışmak zorundayız.vuk-kdv-gvk-kvk bayağı zuzn oluyor ama özellikle vuk en ince ayrıntısına çalısmak zorundayız gibi yoklama sorusu hiç aklıma gelmemişti emsal ücret sorusunu bi defa okudum şöyle ama yoklama hususuna hiç bakmamıştım.mevzuatı iyi bildikten sonra soruların çoğunu yaparız gibime geliyor

herkes yapsın diye basit bi soru mutlaka sorarlar bilyorsunuz, ikinci soruyu 1az çalışan adam geçsin diye, üçüncü soruyu çok çalışan adam iyi not alsın diye 4 üncüyü de uçuk kaçık çalışan yani hiç bi sıkıntısı olmadan yarını zaten garanti ayda 2-3 bin ytl maaş la hayatını garantilemiş tipler yapsın diye sorarlar. o yüzden çok da dert etmeyin bu sefer indirilemeyecek giderlerin garantisi var bi soru cepte gerisi sizin kaç almak istediğinize kalmış çalışın çalışabildiğiniz kadar

Bence defter bilgilerini sorabilirler.
Tasdik edilmesi gereken defterler
Kimler hangi defterleri tasdik ettirmek zorunda....

Beyan verme ve ödeme süresi.. ???

gursoyorman ' Alıntı:
o yüzden çok da dert etmeyin bu sefer indirilemeyecek giderlerin garantisi var bi soru cepte

mart 2008 vergi mevzuatı sınavına giripte ters köşe olduysan bence bukadar emin ve kesin konusma. insanları yanlış yonlendirirsin, vebal alırsın ustune. umarım dedigin gibi olur, umarım kolay sorular gelir, çıkmış sınav soruları gelir ama bence herkes en dipte kalan konuları dahi şöyle bi gözden geçirmeli.

Ynt: 19-20 Temmuz Vergi Hukuku Bilgi Paylaşımı

arkadaşlar önemli gördüğünüz soru tahminilerini yazmanız burayı okuyanlar için bilgi olucaktır. mesela ben transfer fıyatlandırmasını yazdım. bu neymıs dıye okusa bırının hıc olmasın aklın kalır.

alex ciiiiim son 10 sınava bakarsan zaten sorular verliyo bir sorun kesin KVK 11 madde G.V. 40 41 indirilecek veya indirilemeyecek giderlerden kesin gelicek o başlangıç morali geçeceğin anlamına gelen bişey deil aslını isterseniz benim daha çok üzerinde durduğum şey neden stajyer sorunları diye bi bölüm yapıldığını anlamıyorum sanki stajyer sorunlarına eğilen var da

arkadşlar kdv kanunundan özellikle bakılması gereken yer neresi?

Teslim ve Teslim sayılan haller çıkar diye tahmin ediyorum.

haklısın bu sorulara bakmak gerek

sami ' Alıntı:
arkadaşlar sınav belli olmadı ama vergiden %75 kalmış gibiyim en kötü 2 dersden kalırım diyorum diğeride maliyet dersi yani demem suki tek veya 1 2 dersi kalanlar için çare yok kanunun her yerine çalışmalıyız bence ben indirdim sırf 1 ay vergiye çalıştım ama ters köşe olduk demek ki her yere çalışmak zorundayız.vuk-kdv-gvk-kvk bayağı zuzn oluyor ama özellikle vuk en ince ayrıntısına çalısmak zorundayız gibi yoklama sorusu hiç aklıma gelmemişti emsal ücret sorusunu bi defa okudum şöyle ama yoklama hususuna hiç bakmamıştım.mevzuatı iyi bildikten sonra soruların çoğunu yaparız gibime geliyor
tabikisi senin yoklama sorusunu tahmin edememenden daha kötü durumlar var mesela finansal analizden alacak devir hızının sorulup net satışların verilmesinin unutulması ve aynı sınavda verilen bilanço toplamının tutmaması gibi aslını istersen senden önce iyice düşünmesi gereken bi sürü hoca var

Arkadaşlar kesin çıkacak bir soru ? Vergi incelemesinde maksatı açıklayınız ve vergi incelemeye yetkilileri yazınız.

arkadaşlar tahminle vergiden geçilseydi son 3 sınavda geçerdim
bence ezber yapmak en mantıklısı

tahmin yapalım tabi ama ,işinizi tahmine bırakmayın

29-30 mart vergi sınavında

yoklamaya yetkili olanlar
maksat ve yetkiyi tahmin eden duymadım

1.soru zaten akıllarda hiç yoktu

Arkadaşlar geçen yazmıştım cevap alamadım, GVK- KVK-KDV-VUK maddelerini cebe sığacak kadar küçük kitapçık halinde satan yayın kuruluşu varmı biliyormusunuz...

Tüm kanunların yer aldığı Seçkin Yayınlarına ait var.Kitapevlerinde bulablirsiniz.Oldukça küçük.Kolay gelsin

Sağol arkadaşım...

tahmin yapalım tabi ama ,işinizi tahmine bırakmayın

29-30 mart vergi sınavında

yoklamaya yetkili olanlar
maksat ve yetkiyi tahmin eden duymadım

1.soru zaten akıllarda hiç yoktu
..
Haklısın yoklama konusunda bende kimseden çıkabilir diye duymadım ama işin garibi kimle konuşsam vede bu forumda sınava giren çoğu kimse bu soruları yapmış..özelliklede yoklama bölümü çalışıp yapılmış :)bravo