fonradar

2. müdür değişikliği

muh1111

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar
ltd.şirkette çift imza ile yetkili 2 adet müdür bulunmakta. müdürlerden biri değişecek. ve münferit imza ile yetkiye dönülecek. bununla ilgili olarak karar örneği bulmadım. olan arkadaşlardan yardım istiyorum.
sygg.

Ynt: 2. müdür değişikliği

MÜDÜR İSTİFASI

Karar tarihi

Karar numarası

Toplantıya katılanlar

Şirket ortakları şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki hususları karar
altına almışlardır.

1- Şirket müdürlerimizden T.C. kimlik nolu ----------------------ın
Müdürlükten istifa etmiştir, istifasının kabulüne, müdürlüğü sona erdiğinden şirketi temsil ilzam yetkisi de sona erdirilmesine karar verilmiştir.

2-Şirket müdürlüğüne ???..seneliğine ????????????...adresinde ikamet eden T.C. kimlik nolu ---------------------- atanmış, şirketi her hususta münferit imzası ile temsil ve ilzam etmek üzere yetki verilmiştir.

Kararın ticaret sicilinde tescil ve ilan edilmesine karar verilmiştir.

Ortak Ortak

İmza (tc no) İmza (tc no)

Kendinize göre ayarlarsınız artık.

sayın su70
cevap için teşekkür ederim ancak bizim durumumuzda ancak çift imza ile yetkilendirilen 2 müdürden biri müdürlükten ayrılıyor. bu konuyu belirtmek gerkiyormu diğer müdür devam ediyor sonuçta.

Elbette belitreceksiniz 2. müdürün yetkinin devamına ve yeni atanan müdürle birlikte münferit imzaya yetkilidir diye

Anlayamadım pek. Müdürler tek başına mı yetkili birlikte mi?
Tek imza yetkiye dönecekse elbette yeni karar alacak, tescil ve ilan edeceksiniz.

sayın nguroy
şuanda 2 müdür var çift imza ile işlem yapabiliyorlar. ancak müdürlerden biri müdürlüğü bırakıyor. başka biri onun yerine gelecek ve münferit imza ile yetkili olacaklar. bunu kararının nasıl almak gerekir toparlayamadım açıkcası.

Ya çok basit;
Yukardaki karara yeni müdür olarak ... falanca atanmıştır. Şirket müdürleri ... falanca ile ...f filanca şirketi temsil ve ilazm etmekte münferiden tam yetkiliri gibi bir karar yazman lazım

Su70 ' Alıntı:
1- Şirket müdürlerimizden T.C. kimlik nolu ----------------------ın
Müdürlükten istifa etmiştir, istifasının kabulüne, müdürlüğü sona erdiğinden şirketi temsil ilzam yetkisi de sona erdirilmesine karar verilmiştir.
nguroy ' Alıntı:
2-Şirket müdürleri ... falanca ile ... filanca şirketi temsil ve ilazm etmekte münferiden tam yetkiliri

sayın zindan cevap için teşekkür ederim ancak müdür illa ki istifa mı etmelidir acaba? müdürlüğününün iptaline ortaklar kurulu karar veremez mi?
syg..

Limited şirketlerde genelde ortaklar müdür seçildikleri için kovulma olasılığı da yoktur doğal olarak :) ama müdür dışardan atanmışsa tabi ki de istifa demek zorunda değilsiniz, görevi sonu ermiştir veya iş sözleşmesi bitmiştir
bu açıklama çok ta önemli olmaması gerekiyor ticaret sicili için