2 Seçenekten Hangisin Tercih Etmeliyim?

Merhabalar,

7 senedir çalıştığım bir firma var. Bu firmada tek başıma tüm muhasebe işlemlerini ben yürütüyorum. Faturanın girilmesinden kurumların verilmesine kadar her iş bende. Benden başka muhasebede kimse yok. O yüzden bir pozisyonum da yok. Muhasebe elemanı gibi çalışıyorum. İşler artık rutine bindi. Vaktimin çoğu boş oturmakla, internette gezinmekle geçiyor. 36 yaşındayım,evliyim ve 1 çocuğum var. Eşim çalışmıyor. Kendimi geliştiremez oldum ve 3600'den yararlanıp tazminatımı alıp ayrılmayı düşünüyorum. Yeni bir iş buldum. Muhasebe müdürü olarak başlıcam. 5 kişilik bir ekibin başına geçicem. Biraz yoğun bir yermiş. Maaş olarak +1300 tl si var. Mesai saatleri önceki işimle aynı. Sadece c.tesi günleri 12 ye kadar falan gidiliyormuş. Yeni bir sektör ve kendimi geliştirebileceğim bir yer.

Sizce aman boşver eski işimdeki rahatı başka yerde bulamam deyip çalışmaya devam mı etmeliyim? Yoksa kendimi geliştirip daha çok para kazanabileceğim işi mi seçmeliyim?

ufkunuz daima açık olsun, asla çakılı kalma yükselemediğin yerde ve gireceğin yeni işte kendini ağırdan sat, yol parası, özel sigorta, vesaire sıkı pazarlık yap ezik durma fiyatı daha da artır ki geldiğimize değsin de ve asla ama asla hiç bir zaman saat 12 00 a kadar da olsa gideceğin yerde ve başka hiç bir yerde cumartesi çalışma ,resmi tatillerden faydalan dizginleri kaptırma cumartesi kendi ofisi dışında özel sektörde çalışan smmm ya da muhasebe müdürü kendi değerini bilmiyor ağırlığını koyamıyor demektir normal birisi asla cumartesi çalışmaz bu nasıl müdürlük 5 kişi var sana bağlı çalışan ve sende 12 ye kadar geleceksin öyle mi o zaman o firmada da eksiklikler var taşlar tam oturmamış yerine demek ki dikakt et asla ucuza gitme

Son düzenleme:
Merhabalar,

7 senedir çalıştığım bir firma var. Bu firmada tek başıma tüm muhasebe işlemlerini ben yürütüyorum. Faturanın girilmesinden kurumların verilmesine kadar her iş bende. Benden başka muhasebede kimse yok. O yüzden bir pozisyonum da yok. Muhasebe elemanı gibi çalışıyorum. İşler artık rutine bindi. Vaktimin çoğu boş oturmakla, internette gezinmekle geçiyor. 36 yaşındayım,evliyim ve 1 çocuğum var. Eşim çalışmıyor. Kendimi geliştiremez oldum ve 3600'den yararlanıp tazminatımı alıp ayrılmayı düşünüyorum. Yeni bir iş buldum. Muhasebe müdürü olarak başlıcam. 5 kişilik bir ekibin başına geçicem. Biraz yoğun bir yermiş. Maaş olarak +1300 tl si var. Mesai saatleri önceki işimle aynı. Sadece c.tesi günleri 12 ye kadar falan gidiliyormuş. Yeni bir sektör ve kendimi geliştirebileceğim bir yer.

Sizce aman boşver eski işimdeki rahatı başka yerde bulamam deyip çalışmaya devam mı etmeliyim? Yoksa kendimi geliştirip daha çok para kazanabileceğim işi mi seçmeliyim?

Hayattan beklentiniz ne?
Ben sizin yerinizde olsam hiç durmam yeni yere geçerim..Şu an ki işyerinede 1 aylık süre tanıyın,ayrılacağınızı söyleyin.
Validemin bir lafı vardır.Amiyane olacak ama kusura bakmayın,tam yeridir.
" .*t ıslanmadan balık tutulmaz" der.
Tavsiyem budur.

Kendimi geliştirebileceğim bir yer diyerek cevabı vermişsiniz zaten. Yolunuz açık olsun.

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler. ..t ıslanmadan balık tutulmaz lafı hamama giren terler gibi birşey heralde. Yani sonuç olarak bir adım atmalıyım.

Güneşin sana gelmesini istiyorsan, gölgeden çık!..

Konfiçyüs

Sayın kirkoryan abim bazı tipler aşırı işkoliktir iş haricinde sudan çıkmış balığa döndükleri için kendilerine yalandan yere iş çıkartırlar bunları asla tasvip etmiyorum,bazıları işkolik olmasa bile çalışmaya iş yapmaya veya işyerinde emir vermeye rahat etmeye bazen de tantanaya alışkın oldukları için iş yerinden uzaklaştıklarında hep iş yerlerini özlerler bu sebepten cumartesi de çalışırlar bazı iş yerleri de vardır ki inşaat firmaları eğlence sektörü gibi hafta sonu bile olsa çalışmak icap eder.Hayat ,doğa ve insan da bir denge üzerindedir ve dengeyi asla aşmamalıdır.Yerine göre gece sabaha kadar da çalışılıp pazar da bayramda da çalışılır.Bazen cumartesileri şirket denetlemeye işleri düzenlemeye de vakit ayrılabilir bunlar çok doğal ve normaldir.Benim 70 küsür yaşındaki doktor olan dayım işine o kadar bağlı ki her bayram her hafta sonu kendini nöbete yazdırıyor ve şehrinin spor takımının doktorluğunu yapıp şehir şehir geziyor hiç tatil yapmıyor bundan da zevk alıyor ne kadar doğru yapıyor ayrı konu.İstanbul da smmm olarak bir holding de çalışıyorsanız cumartesi 9-10 da gelip 13-14 de çıkmak zaten pek de akıl karı olmasa gerek buradan pek verimde çıkmaz.Ancak çalışma ortamınız,şartlarınız,yaşam şartlarınız önem arz eder bu durumda.Ancak ne olursa olsun hafta içi sıkı çalışma temposundan sonra şartlar el veriyorsa mümkün mertebe cumartesi pazar günlerini insan eşine dostuna ve kendisine ayırmalı spor yapmalı kitaplar dergiler okumaları konserlere tiyatrolara gitmeli aktif faal aksiyonlarda bulunmalı turistik geziler yapmalı şehir içi veya dışı, ibadetine vakit ayırmalı her alanda kendini yetiştirip geliştirmeli bozuk sistemin ve çarkların arasında boğulmamalı diye düşünüyorum.Eğer kirkoryan abim bu yaşında bu ağarmış saçlarıyla cumartesileri çalışıyorsa muhakkak hikmetini benim bilemediğim kendisine göre haklı gerekçeleri, sebepleri vardır vesselam.Şimdi ben size soruyorum kirkoryan abim arkadaş yukarı da mesajında ne demiş 5 kişilik bir ekibin başına geçeceğim ve cumartesi 12 00 a kadar çalışacağım diyor şimdi bu durumda hiç akıl karı mıdır, mantık lımıdır,verimli midir bu çalışma,ayrıca 5 kişilik size bağlı ekibin başısınız ve sıradan bir işçiymiş gibi cumartesi yalandan yere işe geleceksiniz üstelik 12 00 da çıkan adama yemek vereceklerini de de hiç sanmam.Bana göre bir smmm 4 işlem de takılıp kalmamalı şirkete de artı değer katmalı kendisine de,sorgulamalı,düşünmeli,üretmeli,akıl etmeli,fikrini söylemeli ama ne yazık ki vahşi kapitalist sistem ve bozuk düzen işverenlerin işçilerin posasını çıkartmak için ne gerekiyorsa yapıyor bu durumda işçiye seçme hakkı pek kalmıyor zira alternatif yok.Ama ne olursa olsun bir smmm ekibin başına getiriliyorsa biraz kendi değerini bilsin ağırlığını koysun işverenlerin kölesi olmasın yanlışa yanlış desin vesaire vesaire konuşulacak o kadar çok şey var ki günlerce konuşsak gene bitmez bu konu zira ben çok ince detayları düşünüp işin arka planını sorguluyorum bana kopyala yapıştır kes yapıştır mantığında ki adam lazım değil.

Son düzenleme:
Sayın tancam,

Bukadar uzun yazmana gerek yoktu. Herşey bir cümlede var aslında..."...hikmetini benim bilemediğim kendisine göre haklı gerekçeleri, sebepleri vardır vesselam." Konu buysa herkesin kendine göre bir hikmeti vardır.

ete kemiğe büründüm yunus diye göründüm diyorsun yani evet haklısın kirkoryan abim