2 Yıl beklemeden sonraki ders konuları.?

smmm yeterlilik sınavlarına girdim ve başarılı olamadım yalnız 3 dersten 60 ve üzeri not aldım
şu anda 2 yıllık bekleme sürem doldu 7 dersin tamamınamı sınava gireceğim yoksa 60 dan az aldığım 4 derstenmi

yönetmelikte 2 yıl bekleme sonunda 100 üzerinden 60 tan az not alınan konulardan sınava girilir diyor.

bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: 2 YIL BEKLEMEDEN SONRAKİ DERS KONULARI

Tekrar Sınava Girebilme

Madde 21 ? Yeminli Mali Müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar, sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 3 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 65 puandan az not alınan konuları kapsar.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavında başarılı olamayanlar sınav sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren en çok 2 yıl içinde 4 sınava daha girebilirler. Bu sınavlar 100 üzerinden 60 puandan az not alınan konuları kapsar.

Bu sınav haklarını süresi içinde kullanmayanlar veya başarılı olamayanlar 2 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazlar.

İki yıllık süreyi dolduranlardan dileyenler yeniden tüm konuları kapsamak üzere bu yönetmelik hükümlerine göre sınavlara katılabilirler.

omeralkan ' Alıntı:
yokmudur yardımcı olacak

bu konuyu en garanti odayla konuş sen arkadaşım şimdi milleti mazur gör sonuçlara odaklandı herkes

hüküm açık gibi görülüyor ama yine de birebir ilgililere sormak tada fayda var.60 ın altında alınan dersler için girilir diyor

Ynt: 2 Yıl beklemeden sonraki ders konuları.?

2 yıllık beklemeden sonra tüm derslenden sınava gireceksin.

İki yıllık süreyi dolduranlardan dileyenler yeniden tüm konuları kapsamak üzere bu yönetmelik hükümlerine göre sınavlara katılabilirler.

arkadaşım bende aynı durumdaydım vergi tek ders iki yıl bekledim şimdi 7 dersten sınava girdim 1 dersim kaldı . derslerin tamamından sınava gireceksin

omeralkan ' Alıntı:
Tekrar Sınava Girebilme
Bu sınav haklarını süresi içinde kullanmayanlar veya başarılı olamayanlar 2 yıl süreyle meslek sınavlarına alınmazlar.

burdaki cümle açık tüm derslerden giriliyor diye biliyorum bende maalesef.

evet benimde bu ikinci dosyam. maalesef en baştan başlayacaksın. 7 dersten de sınava gireceksin

bu 60 la ilgili ifade acaba ortalama yükseltmek amacıyla girilecek sınavlardanmı bahsediyor

Evet hüküm açık, ben de iki yıl bekledikten sonra tekrar tüm derslerden sınava girdim ve sonunda belgemi aldım, allah kimseyi 2 yıl beklemek zorunda bırakmasın...

omeralkan ' Alıntı:
smmm yeterlilik sınavlarına girdim ve başarılı olamadım yalnız 3 dersten 60 ve üzeri not aldım
şu anda 2 yıllık bekleme sürem doldu 7 dersin tamamınamı sınava gireceğim yoksa 60 dan az aldığım 4 derstenmi

yönetmelikte 2 yıl bekleme sonunda 100 üzerinden 60 tan az not alınan konulardan sınava girilir diyor.

bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!