2009 Asgari Ücret Tarifesi

2009 yılı asgari ücret tarifesi ne zaman çıkacağını,ayrıca şu an piyasada çok cüzzi rakamlara e-beyanname gönderen meslek mensuplarının önüne geçilmesi için bu sene çıkacak tarifeyle e-beyanname göndermenin nasıl engelleceğini merak ediyorum.

Ynt: 2009 asgari ücret tarifesi

Engellemek? :)

Tarifeyi en iyi ihtimal %15 arttırın. Kesilecek makbuzlar o kadar artar tahsilat değil:)

Umarım yanılırım.

Ynt: 2009 Asgari Ücret Tarifesi

Bence tarifeyi %50 arttırın, kabul etmeyen mükellef sayısını azaltın. İşe yaramazsa belki daha az kazanırsınız ama en azından komşuyla tavla atacak, sitelerde okey oynayacak, spor ve magazin sayfalarını okuyacak, bulmaca çözecek vakit olur. :)

Bu konuda benim 3 tane önerim var. hangisi uygulanacaksa uygulansın ama mutlaka birinden başlanmalı. Tabi sizin yaklaşımınız nasıl olur bilemiyorum.
1.-) Büroları kapatalım. Vergi dairelerinde birer oda versinler bize nasıl olsa asgari ücret tarifesine göre mükllef listesinden ne ciro yapacağımızı maliye biliyor o hesaba göre bize maaş gibi maliye ödesin. Vergi tahakkuku nasıl oluyor tahsilat nasıl yapılıyor seyreylesinler ondan sonra....
2.-) Bütün meslek mensuplarına kestikleri makbuz bedellerini banka hesabı yoluyla, pos veya çek senet gibi evraklarla tahsilat zorunluluğu getirilsin..
3.-) Emekli olan meslek mensuplarına çalışma yasağı getirilsin... yada mesleğin belli bir süre yapılması için sınırlama getirilsin...
???

ozimus kardeş,anlattıklarıının ilk iki şıkkına yüzde yüz katılıyorum,ama 3 .şık yerine başka bi şık koymanı tavsiye ederim o zaman süper bir forum yorumu olcaktır.

Arkadaşlar, 2009 yılı asgari ücret tarifesi yayınlandımı?

Kaçırmadıysam daha yayımlanmadı.

Bu sene yeni tarife yayımlanmayacağa benziyor.

Arkadaşlar gözünüz aydın tarife yayınlanıyor çook zam yapmışlar helal olsun bunu hazırlayanlara ;D

Sözleşme ücretinin %4 kadar Ba-Bs ücreti alacakmışız ???

ozimuz ' Alıntı:
Bu konuda benim 3 tane önerim var. hangisi uygulanacaksa uygulansın ama mutlaka birinden başlanmalı. Tabi sizin yaklaşımınız nasıl olur bilemiyorum.
1.-) Büroları kapatalım. Vergi dairelerinde birer oda versinler bize nasıl olsa asgari ücret tarifesine göre mükllef listesinden ne ciro yapacağımızı maliye biliyor o hesaba göre bize maaş gibi maliye ödesin. Vergi tahakkuku nasıl oluyor tahsilat nasıl yapılıyor seyreylesinler ondan sonra....
2.-) Bütün meslek mensuplarına kestikleri makbuz bedellerini banka hesabı yoluyla, pos veya çek senet gibi evraklarla tahsilat zorunluluğu getirilsin..
3.-) Emekli olan meslek mensuplarına çalışma yasağı getirilsin... yada mesleğin belli bir süre yapılması için sınırlama getirilsin...
???

1) hayatta vergi dairesinde o tembel memurlarla çalışmayı göze alamam. birilerini,n kafası gözü yarılır kesin onlar oturacak ben kafamı kaldırmadan çalışacam
2) ;D tahsilat yapabiliyorsanız ne mutlu size zorunluluk olsa ne yazar kriz birtek bizi erteletiyor sevgili mükelleflere
3) buna katılmıyorum üzgünüm emekli bir sm olarak zaten 3 mükellfle çalışıyorum onuda elimden almayın da aç kalmayım

yada hepsini tek tek uygulayalım ama açıktan tutanları bunlarla engelleyebilecekmiyiz önce sorunu kendi içimizde çözmemiz lazım başka bir meslekdaşın tarife üzerinden alacağı defteri diğer meslekdaş maalesef daha ucuz tutarım deyip kapıyor. Ha tarife altında bir muhasebecinin bu kadar yük altında 250-300 defteri de 2yada 3 elemanla nasıl tuttuğuda ayrı bir soru...????????