2011/3 3-4 aralık smmm yeterlilik soruları - vergi

• Konbuyu başlatan FruitJuice
  • Başlangıç tarihi
Ynt: 2011/3 3-4 aralık smmm yeterlilik soruları - vergi

yaa arkadaşlar hep yapalım edelim diyoruz da birlik olupta bır sey de yapamayıoruz..bende arayayım tesmeri ne diyoruz sınav çok zordu mu diyoruz..ne diyoruz?..arka arkaya arayalım bence ki bizden bıksınlar..sanırım maliyette bir ara böyle yapmıstık..

Internetten cevaplara baktikca almayi umdugum not daha da dusuyor. Belki 40 alirim derken simdi 20 bile uzak gorunuyor bana. Son hakkin da stresi gelince isler iyice zorlasacak gibi...

Kollektif bir bilinç oluştuğuna göre, şimdi bir mail adresi belirleyip, o mail adresine destek verenlerden mail istemeye başlayarak grubunuzu oluşturmaya geldi sıra bence:)

ben tesmere mail attım sitemkar bir yazı kaleme alarak ama yetmez arkadaşın dediği gibi bir mail belirleyelim orda toplanalım.

Arkadaşlar,

Bir kaç hususu merak ediyorum.
3-4 Aralık 2011 tarihinde girdiğimiz sınav bir yeterlilik mi yoksa deveye hendek atlatma başarısı gösterme sınavı mı?
Bu kadar olur ya, Vergi de adam akıllı tek bir güncel soru vardı.(4.soru)Onuda karmaşık alengirli hale getirmek için baya uğraşmışlardı.
1.Soru Kefalet dışındaki Panayır İstisnası ve Efsane diğer soru Kaptı kaçtı evlere şenlik...
2.Soru Finansal kiralama ilgili olan ise 5-6 sene önce sorulsaydı anlamlı olabilirdi.Ama artık Finansal Kiralama yani Leasing uygulaması tutmadı ve kaldırmanın yollarını arıyorlar.Ben çalışırken yüzüne bile bakmadım.
3-İndirimli Kurumlar vergisi Arkadaşlar soruyorum size böyle bir uygulama yapacağınız zaman direk yapabilir misiniz?Bu uygulamayı yapan %2-3 kesim var onlarda vergi dairesine danışarak yapıyor.Ki vergi dairesindekilerde bilmiyor:)

Geldiğimiz noktada bu sorular Güncel mesleki amaçla sorulmadığı çok açıktır.Peki o zaman niçin soruluyor?

Özellikle son dersi olan arkadaşlar için

bende mail attım türmob ve tesmere.

ben arkadaşlardan otomatik bir mesaj değil, kendi çektiklerini,
hissettiklerini anlatan bir mail atmalarını ve aramalarını rica ediyorum.

ben bu dersi çalışırken tansiyonum yükseldiğinden burnumdan kanamalar oluyordu ve 1 litreden fazla kan kaybettim.
dersanenin kitabında ve islam çankayanın kitabında akan kanlarımın izleri var hala.
yazmadım bunları mideleri bulanmasın diye.. (siz de kusura bakmayın lütfen)

e-use CD lerindeki tüm ekran görüntülerini deftere mi geçirmedim,
yaylım yayınevinin minik kitabını mı okumadım..
aöf videolarını mp3 çevirip yollarda telefondan dinledim..
özel sm sınavı için eğitim hazırlanan videoyu mp3 çevirdim soruları , cevapları mı satır satır yazmadım.. :mad:

hiçbirşey yapmasam alacağım notu alacağım..
yazık günah