2012 Temmuz Sonuçları

Merhaba arkadaşlar,

Az önce odadan aradılar,

Oda da sadece 5 kişi sınava girdiği için ve tanıdık olduğu için sağolsun tanıdığım abim aradı ve 7 de 6 yaptığımı söyledi.

Maliyet muhasebesinden kaldım

onun dışında notlarım 50 - 55 arasında sadece meslek mevzuatından 75 aldım.

ikinci girişimde inşallah maliyet muhasebesinide veririm.

internette yarın 17.00 den itibaren sonuçlar açıklanacak dedi oda.

Sonuçlarını öğrenen arkadaşlarda burda sonuçlarını paylaşabilir mi ?

heeeeee
50 lik yaptımda .ben neyse aramadıalr zaten geçti bu dönem mutluluk.kaldık gelecek döneme

teos sistemi notları yükledi bugün. ben staj notu dahil tam 480 puan topladım ve ort. 60 la geçtim. darısı sizlerin başına

Kara Eylül seninle aynı durumdayız... Bende 7/6 yaptım. Maliyetten çalışmadığım iki konudan da sordular.. Çok büyük şansızlık yaşadım. Ancak vergi hukukunun yüzüne bile bakmadın. Bildiğim yerlerdeni geldi. En büyük tessellemde bu oldu. Aralık sınavında Yüce Allahın izniyle bu işi halledeceğiz. Ben ankara deha kursuna gitmiştim. Kursataki arkadaşlarımdan notları kötü olanlarda sanki çoğunlukla. Özellikle finansaldan ve analizden dökmüşler. Finansalın sebebi açılış kaydının yapılmasıdır diye tahmin ediyorum. Zira bir arkadaşım yaptığı için kaldı muhtemelen çünkü finansalı iyiydi. Analizden en aşağı 75 alırım diyordum gele gele 51 gelmiş. Ama geçmiş olmanın sevinci notun düşüklüğünü kapatıyor. Diyeceğim Analize kafayı takmışlar... Malesef Aralıkta görüşmek dileğiyle, sevgi ve selamlar..

Notlarımı paylaşmak istiyorum. İlk girişimdi ve tamamını geçtim.
1- Finansal Muhasebe: 51 (90'lık kağıt verdim fakat açılış kaydı yaptığım için puanımı kırdığını tahmin ediyorum.)
2- Finansal Analiz: 61
3- Maliyet Muhasebesi: 75
4- Muhasebe Denetimi: 85
5- Vergi Mevzuatı: 60
6- Hukuk: 73
7- Meslek Hukuku: 75
Staj Notum : 98 olmak üzere toplam not 578 ve ortalama 72,25 ile geçtim.
Başarılı oldum. Kendimle gurur duydum. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Notlarımı paylaşmak istiyorum. İlk girişimdi ve tamamını geçtim.
1- Finansal Muhasebe: 51 (90'lık kağıt verdim fakat açılış kaydı yaptığım için puanımı kırdığını tahmin ediyorum.)
2- Finansal Analiz: 61
3- Maliyet Muhasebesi: 75
4- Muhasebe Denetimi: 85
5- Vergi Mevzuatı: 60
6- Hukuk: 73
7- Meslek Hukuku: 75
Staj Notum : 98 olmak üzere toplam not 578 ve ortalama 72,25 ile geçtim.
Başarılı oldum. Kendimle gurur duydum. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Tebrikler bluedays ben de ilk girişimde 7/7 ile geçtim. vergiden kalırım derken 60 aldım azkaldı muhasebeden kalıyormuşum :) açılış kaydı yapmadım, çoğu yevmiye kaydım da doğruydu, bilançom tutmadı hoş ama 51 ile kılpayı geçtim :) açılış kaydı yapsak da yapmasak da sonuç aynı :)

tebrık edıyorum kazanan arkadaşları.bende maliyetten kaldım.bu yüzden kaynak ve kıtap arıyorum.geçen arkadaşlardan yardım beklıyorum.

Selam Arkadaşlar. Başarılı olan meslektaşlarımı tebrik ederim. Ruhsatınız hayırlı olsun.
7/4 yaptım. Hukuk 41, mali tablolar : 42. itiraz etmemi tavsiye edermisiniz. her iki ders içinde 55-60 ile geçerim diye düşünürken kaldım. itiraz etmek ne kadar işe yarar acaba :)

Selam Arkadaşlar. Başarılı olan meslektaşlarımı tebrik ederim. Ruhsatınız hayırlı olsun.
7/4 yaptım. Hukuk 41, mali tablolar : 42. itiraz etmemi tavsiye edermisiniz. her iki ders içinde 55-60 ile geçerim diye düşünürken kaldım. itiraz etmek ne kadar işe yarar acaba :)

mart döneminde ilk girişimdi ve o dönem anlayamadığım (analiz sınavında bu kez hesaplama ve yorum puanlarını verdiklerinden daha net anlaşıldı, yoruma önem veriyorlar istediğin kadar hesapla) şekilde denetim ve analiz.den 40 ile kaldım. özellikle analiz dersini sınavdan sonra averaj dersi olarak düşünüyordum, hesaplamalar tamamen doğru yorumu çok uzun tutmamıştım. ikisine de itiraz ettim tek 1 puan dahi aşağı veya yukarı yönlü değişmedi. itiraz sonuçlarını açıkladıkları gün zaten komediydi. kopyala yapıştır yapıp gönderdiler. değişenler de oldu ayrı tabi. ancak mart döneminde finansal muhasebe ve maliyet.e itiraz edip geçen arkadaşlarım oldu 35 ve 40 notları ile bilginiz olsun. analiz artık yoruma bakıyor çok net belli oldu son sınavda. kağıdı full doldurmama ve ayrıntılı açıklamama rağmen 61 alabildim bana göre minimum 90ı vardı, ne istiyorlar daha anlamış değilim. denetim.in ise bana göre bu dönem verdikleri puanlar çok boldu. ilk iki soru biraz eksiği vardı, 3.soruyu sırasız bildiklerim ve mantıklı cümlelerle destekledim. 4.soru yayınlanan cevabın kopyala yapıştırıydı 90 vermişler ama 70-80 gibi beklesemde 50 yetiyordu.

çok uzattım daha da uzatmadan şahsi fikrim kesinlikle itiraz edin derim. itiraz edip acaba hedef alırlar mı şeklinde düşünmeyin, notlarınız da sınıra yakın, değiştirebilirler ki inş. 50.ye tamamlarlar.
kurtuldum çok şükür, darısı herkesin başına. bu dönem biraz maliyet.e takmışlar sanırım ama yine şahsi fikrim sorular yapılabilir düzeyde ve ağır değildi diğer sınavlara göre ki bana göre bu dönemin sorularına bakarak en sıkıntılı iki dersine (analiz-denetim) girmeme rağmen. kazanınca söylemesi kolay diyebilirsiniz ama bunları çok objektif ve samimi söylüyorum.

herkese başarılar, bol şans, allah yardımcınız olsun..

bluedays arkadaşım denetimi nasıl çalıştın acaba??
ASMMMO'da satılan 4-5 yazarı olan Muhasebe Denetimi isimli kitabı aldım. Bu kitabı baştan sona okudum.
Daha sonra son 5 yılın denetim soru ve cevaplarını özetledim. Okuduğum bilgilerle birleştirdim.
Elimde bi döküman oluştu. Bu dökümandan çalıştım. Son 2 soru çalıştığımız dersle, kitapla, konuyla alakalı değildi.
Resmen yorum soruldu. Neticede 85 aldım.
Demekki iyi yorumladım.

arkadaşlar bende tüm derslerden geçtim ama ortalamam tutmadı acaba ortalama yükseltmeye hangi derslerden girelim çok teşekürler...

Hukuktan 70 lik kağıt verdim, 52 ile geçtim... Hukuka dikkat edin arkadaşlar.