2012 yılı aracılık sözleşmesi gönderimi zamanı

Ertann

Tanınmış Üye
Meraba arkadaşlar

2012 yılına ait bir mükellefle ilgili aracılık sözleşmesi gönderimi hangi tarihten itibaren yapılabilinir yani 2012 yılı için aracılık sorumluluk sözleşmesini şimdiden internetten gönderebilirmiyiz ?

Üstadlar ayrıca bir muhasebecinin gönderdiği sözleşmeye ait mükellefin beyannamelerini artık diğer muhasebeciler gönderemiyor diye biliyorum doğrumudur?
Saygılar

Ynt: 2012 yılı aracılık sözleşmesi gönderimi zamanı

sözleşme imzalanmadan sözleşme girişinin yapılabileceğini sanmıyorum.
ikinci sorunuzun cevabı ise evet gönderemiyecek.

Peki üstadım
Sözleşmeyi şimdiden yapsak gönderimini şimdi yapabiliriz sanırım
Saygılar

dv ödedikden sonra ;D

benimde bir sorum olacak

25 07 2011 tarihinde sözleşmesini yenilediğimiz mükellefin muhasebe defterlerini 05 08 2011 tarihinde mükellefe teslim ettik biz bunu aracılık ve sorumluluk sözleşme girişi kısmında sözleşme sona erdi olarak girdik daha sonradan anladığımız kadarıyla iptal sözleşme olarak girmeliydik bunun düzeltmesi nasıl olacak
bugün son gün aracılık ve sorumluluk sözleşmesinde haziran döneminde işi terk eden mükellefin bilgi girişini 14 08 2011 tarihnde yaptım herhangi bir cezayi işlem gelebilirmi geriye doğru yaptığım bu işlemden

Yeniden sözleşme girişi yapacaksınız,sonra yeniden iptal işlemi yapacaksınız.
Daha evvel yaptığım yanlış iptali düzeltemedim yeniden giriş yapıp sonra beyanı verip tekrar iptal yaptım..
Sizde de böyle olmalı sanıyorum
Açıcası son gün sorun yaşayan çok mükellef var..Sözleşme tarihlerine çokta dikkat edeceklerini sanmıyorum.

cevabınız için teşekkürler