fonradar

2014/1 Maliyet Muhasebesi Çıkabilecek Konular

Sn ; esrasu .. tek ders maliyet mi kaldı sizinde .. geçen sınavda tek maliyetten girdim. sonuç hüsran keşke pas haklarımı kullansaydım son 2 hakkım kaldı .

kursa gidiyorum riske atmamak için ama endişeliyim.. geçmeyi hakettiğimi düşünüyorum..

emek verenin emeği boşa çıkmaması dileğiyle ...

saygılar.

Sn ; esrasu .. tek ders maliyet mi kaldı sizinde .. geçen sınavda tek maliyetten girdim. sonuç hüsran keşke pas haklarımı kullansaydım son 2 hakkım kaldı .

kursa gidiyorum riske atmamak için ama endişeliyim.. geçmeyi hakettiğimi düşünüyorum..

emek verenin emeği boşa çıkmaması dileğiyle ...

saygılar.

ben kasımda ilk sınava girişimdi 5 dersten geçtim maliyet ve vergiye kasımda çalışmaya vaktim olmamıştı (2 küçük kızım olduğu için)o yüzden elemiştim yani çalışmadan girmiştim. Şimdi iki dersten gireceğim ama en zorlarını bırakmışım çalıştıkça fark ediyorum. safha maliyete dünden beri çalışıyorum ama fifo yöntemiyle çözme mantığını anlayamamıştım nette biraz önce görüntülü anlatım buldum fifo örneği çözen ne yalan söyleyeyim ilaç gibi geldi. Şimdi bilgiler daha iyi oturdu diyebilirim. Dershaneye gidiyorsanız bence geçersiniz diye düşünüyorum . her konuya hakim misiniz maliyet muhasebesinde? eğer öyleyse garanti geçersiniz..Kasım sınavının sorularını çözdüm 2.ve 3. soru aslında çok kolaymış keşke çalışsaydım 50 ile kasımda geçermişim aslında.
size başarılar. umarım istediğimiz sonuçları alır ve şu stresli günleri bir daha yaşamayız. mart sınavından sonraki konuşmalarımı ruhsat parası şu kadarmış falan filan olur inşallah :)

ben kasımda ilk sınava girişimdi 5 dersten geçtim maliyet ve vergiye kasımda çalışmaya vaktim olmamıştı (2 küçük kızım olduğu için)o yüzden elemiştim yani çalışmadan girmiştim. Şimdi iki dersten gireceğim ama en zorlarını bırakmışım çalıştıkça fark ediyorum. safha maliyete dünden beri çalışıyorum ama fifo yöntemiyle çözme mantığını anlayamamıştım nette biraz önce görüntülü anlatım buldum fifo örneği çözen ne yalan söyleyeyim ilaç gibi geldi. Şimdi bilgiler daha iyi oturdu diyebilirim. Dershaneye gidiyorsanız bence geçersiniz diye düşünüyorum . her konuya hakim misiniz maliyet muhasebesinde? eğer öyleyse garanti geçersiniz..Kasım sınavının sorularını çözdüm 2.ve 3. soru aslında çok kolaymış keşke çalışsaydım 50 ile kasımda geçermişim aslında.
size başarılar. umarım istediğimiz sonuçları alır ve şu stresli günleri bir daha yaşamayız. mart sınavından sonraki konuşmalarımı ruhsat parası şu kadarmış falan filan olur inşallah :)

Fifo ile ilgili linki verebelirmisiniz :)

evet sonunda fifo ve ort maliyet ile ilgili safha sorularının tamamını çözüyorum. nihayet.. dünden beri bu konu üzerinde çalışıyordum :) mutluyum

Safhadan iki evreli safha çıkmaz umarım. Ben onu anlamadım. Bir de bazı fireli sorular çok karışık.
Umarım safha gelirse tek evre ortalama veya FIFO gelir(firesiz bir şekilde)

Uzun zorlu ve meşakatli bir yol ve sonuna geldik arkadaşlar, verdiğimiz emekler çok büyük. Benim tek ders maliyet ve son iki hakkım. Şu anda endişeliyim tam şekilde hazırlanmadım ve kaybetme korkusu beynimde bu kadar emekten sonra ruhsatı kaybetmek çok kötü bir düşünce. çok yoruldummm :( Büro çalışanıyım ve 3 aydır nefessiz çalışıyoruz, izin almak imkansız.Akşamları çalışma yetersiz. yinede yapabilceklerimi düşünüyorum,
1- çıkmış soruları taramak
2- tahmin edilen konulara bakmak safha kesinlikle bekleniyor ve işçilik yevmiye kayıtları birde dağıtımlar bunlara mutlaka bakmalı

Allah hepimizin yanında olsun.. Morelimizi yüksek tutalım en önemlisi bu. son haftamızı iyi değerlendirelim arkadaşlar herkese iyi çalışmalar.

dershaneye giden arkadaşlar; dershane hocalarından yüksek ihtimal şu konu çıkar diyenler oldu mu?

Arkadaşlar analiz ile ilgili elinde notları olan varmı ??? kimse analizden bahsetmiyor genelde geçmiş herkes herhalde o dersten mümkünse elinde not bulunan arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilirlermi.

herkese günaydın gece geç yatıp sabah erken kalktık yine :) son 9 gün...üniversite sınavında bu kadar stres yapmamıştım

bir fikir almak istiyorum maliyet sınavına girecek olan arkadaşlardan..maliyetteki fark hesapları ve başabaş noktası falan sınavda çıkmaz dimi risk alıp çalışmasam mı diye düşünüyorum.

GÜG Farkları ve farkların yevmiye kayıtlarına dikkat edin derim

kesinlikle haklısın farklaruı sordu ters köşe yapıp ilk defa bunu da sorabilir... hocalar bile üzerinde durmuyor kurslarda ama beni de düşündürdü şimdi...

vuwwwww... farklar berbat bir konu..

kesinlikle haklısın farklaruı sordu ters köşe yapıp ilk defa bunu da sorabilir... hocalar bile üzerinde durmuyor kurslarda ama beni de düşündürdü şimdi...

vuwwwww... farklar berbat bir konu..

diyorsunuz peki
safha yada sipariş bekliyoruz çıkmasını ama dağıtım 3 dönem farklı dağıtım sormuşlar bu dönem hiç sormayacaklar gibime geldi onun yerine ne sorarlar sizce? kursta neyin üzerinde yoğunlaşıyor hocalar

Ben işçilik ve yevmiye kayıtlarını birde safha sorarlar gibi düşünüyorum...mamül-yarı mamül de net satışlara veya fiziki miktar oranlarıda olabilir diye düşünüyorum. sipariş maliyet 1 defa gelmiş.. gelebilir..

hocada bişey söyleyemiyor.. silahlarınızı kuşanın diyor : ) ... ya fazla konu yok ama maliyette dolandıra dolandıra anlatarak soruyorlar soruları.. bu ne be dedirtiyor...

birde işteyim ama çok uykusuzum ya.. gözlerim kapanıyor ...Allahım Sen gör diyorum .. kahve kesmiyor.. masada uyurmuşum.. ki fabrika muhasebesi tefe koyarlar beni.. 2 kere gözüm gitti geri geldi :D

Ben işçilik ve yevmiye kayıtlarını birde safha sorarlar gibi düşünüyorum...mamül-yarı mamül de net satışlara veya fiziki miktar oranlarıda olabilir diye düşünüyorum. sipariş maliyet 1 defa gelmiş.. gelebilir..

hocada bişey söyleyemiyor.. silahlarınızı kuşanın diyor : ) ... ya fazla konu yok ama maliyette dolandıra dolandıra anlatarak soruyorlar soruları.. bu ne be dedirtiyor...

şimdi böyle söyleyince hiçbirini bilmiyormuşum gibi geldi.. ben biraz daha çalışayım ..offf

Kademeli dağıtımı son dönem sordular tekrar art arda sorarlarmı

Bence sorabilirler. Matematiksel sormayacaklarını düşünüyorum baya çıktı son yıllarda bu tamamiyle kişisel görüşüm. Ayrıca planlı dağıtım ve turlamalı dağıtıma da göz atmayı ihmal etmemenizi öneririm. Safha maliyet sorarlarsa diğer soru kolay olacaktır, o nedenle önceki sınavlarda çıkmış sorulardan kesin 1 tane benzer gelir. Emeklerinizin karşılığını alırsınız İnşallah...