2014 Yılı Arsa Birim Fiyatları Takdir Komisyonu Kararına Dava Nasıl Açılır ?

Arsa birim Fiyatları hakkında

Arsa birim fiyatları 2014 yılından geçerli olmak üzere Takdir Komisyonlarınca tespiti yapıldı.

Oturduğum sitenin metrekare birim fiyatı 9300 lira oldu.
BU DURUMA GÖRE DAİREMİN FİYATI 1600 000 (YENİ PARA İLE BİR MİLYON ALTIYÜZ BİN LİRA) OLDU.

Ancak bu gün dairemi satsam 700.000 liradan fazla alıcı bulmaz.
2014 yılında satmaya kalksam karşıma kocaman bir TAPU HARCI ÇIKMAKTA.
2014 yılında emlak vergisi de çok fahiş oldu. Emlak vergisi, emsal kirasının 2 katından fazla oldu.

Ne Yapmam gerekmektedir.
Takdir Komisyonları kararlarına vatandaş DAVA AÇAMIYOR.
İSYAN EDESİM GELİYOR.
ÜZÜLÜYORUM.
YARDIM EDİNİZ.
BENİ BİLGİLENDİRİNİZ.
210 KAT MALİKİYİZ.
BANA ÜCRET KARŞILIĞINDA DAVA EDECEK BİR UZMAN TYAVSİYE EDİNİZ.
Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

ARSA BİRİM DEĞERLERİ TESPİT KONUSAYONU BİLDİRİ YAZISI

Anayasa Mahkemesi’nin 31.02.2012 tarih ve 2011/28 sayılı Karar ve 2012/89 Esas sayılı kararı ile 213 Sayılı Vergi usul Kanununun mükerrer 49/b maddesinin üçüncü fıkrasının ilk cümlesinde öngörülen 15 günlük dava açma süresi içeren hüküm iptal edildiğinden 2577 Sayıı İdari Yargılama Usul Kanununun 7. Maddesi hükmü gere4ği Vergi Mahkemelerinde dava açma süresi 30 gün olduğundan, İŞ BU KARARINMIZIN TEBLİĞ TARİHİNDEN İTİBAREN 30 GÜN İÇİNDE SÖZ KONUSU KARAR ALEHİNE VERGİ MAHKEMESİ NEZDİNDE DAVA AÇILABİLECEĞİ, AÇILACAK DAVALARDA DA VERGİ KANUNUNDAKİ ŞEKİL ŞARTLARINA UYULMASI GEREKTİRĞİ BİLGİLERİNİZE RİCA OLUNUR

yukarıdaki yazıda "AÇILACAK DAVALARDA DA VERGİ KANUNUNDAKİ ŞEKİL ŞARTLARINA UYULMASI GEREKTİRĞİ" yazısı vardır.
BU ŞEKİL VE ŞARTLAR NELERDİR?

Bu konu herkese gereklidir.
Bu konuyu herkes bilmelidir.
Bu gün bana yarın sana sıra gelecektir!
Lüffen uzmanlardan, konu hakkında bilenlerden yardım bekliyorum.

Hayır ücreti karşılığında yardım bekliyorum.
Konuyu vergi mahkemesine taşıyacak bir uzman bekliyorum.
Teşekkürler...

Dursun Bey konu karmaşık, tutar büyük. 210 daire var demişsiniz, tanesi 1.500.000.-TL desek, 210*.1.500.000=315.000.000.TL matrah demektir. Büyükşehir olduğunu tahmin ediyorum, bu durumda ödenmesi gereken emlak vergisi 315.000.000*0,004= 1.260.000.TL.

Mutlaka uzman ellerde takip edilmesi gerekiyor, sizin de farkında olduğunuz gibi internet üzerinden çözülebilecek bir konu değil.

Hangi ildesiniz?

Arsa birim Fiyatları hakkında

Arsa birim fiyatları 2014 yılından geçerli olmak üzere Takdir Komisyonlarınca tespiti yapıldı.

Oturduğum sitenin metrekare birim fiyatı 9300 lira oldu.
BU DURUMA GÖRE DAİREMİN FİYATI 1600 000 (YENİ PARA İLE BİR MİLYON ALTIYÜZ BİN LİRA) OLDU.

Ancak bu gün dairemi satsam 700.000 liradan fazla alıcı bulmaz.
2014 yılında satmaya kalksam karşıma kocaman bir TAPU HARCI ÇIKMAKTA.
2014 yılında emlak vergisi de çok fahiş oldu. Emlak vergisi, emsal kirasının 2 katından fazla oldu.

Ne Yapmam gerekmektedir.
Takdir Komisyonları kararlarına vatandaş DAVA AÇAMIYOR.
İSYAN EDESİM GELİYOR.
ÜZÜLÜYORUM.
YARDIM EDİNİZ.
BENİ BİLGİLENDİRİNİZ.
210 KAT MALİKİYİZ.
BANA ÜCRET KARŞILIĞINDA DAVA EDECEK BİR UZMAN TYAVSİYE EDİNİZ.
Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum.
Saygılarımla

Merhaba Koray Bey,
Ayrıntılı yazıyorum ki herkes okusun. Onların da başına gelebilir.
2013 yılından önce emlak vergilerine İTİRAZ YOLU KAPALIYDI.

Burası Elysium Cool Sitesi Kurtuluş.
210 daireli bir site. (60 ile 200 metrekare arasında değişen daire gurupları vardır.)
Şu anda serbest piyasada satılan emsal daireleri emlakçı fiyatları ÖRNEĞİN sahibinde.com sitesinde bellidir. Örneğin 2013 yılında ödediğim, emlak vergisi 1608.00 lira. Piyasadaki satış fiyatı 600- 630 bin lira civarıdır. İşte belgesi buradadır.
Elysium cool 'da 3+1 satılık çatı dubleksi 649.000 TL
Aylık alınan kira da 2300 liradır.

Burasının 2013 yılında emlak birim fiyatı 4000 lira iken 2014 yılı için 9300 liraya çıkartılmıştır. ANCAK BİTİŞİĞİNDEKİ SOKAKLAR BU RAKAMIN ALTINDA.

Şimdi burasının arsa birim fiyatı 9300.00 (dokuzbin üçyüz) liraya çıkınca KAĞIT ÜZERİNDE DEĞERİ 2014 yılı için 1600.000 (Yaklaşık bir Milyon altıyüz bin) liraya ulaşmıştır.

Emlak vergisi, fahiş olacak.
Satış yapılınca da KARŞIMIZA FAHİŞ BİR TAPU HARCI ÇIKACAK.

YETKİLİLERE, VERDİĞİmİZ DEĞERDEN ATIYORUM 300.000 LİRA EKSİĞİNE GERİ ALIN DESEK, DİLEKÇE VERSEK TAKMIYORLAR.

13 EKİM 2012 YILINDAN ÖNDE emlak vergilerine isabet eden matraha itiraz edilmiyordu. ZORUNLU EMLEK VERGİLERİNİ ÖDÜYORDUK.
ANCAK;
13 Ekim 2012 tarihli RESMİ GAZETE'DEYAYIMLANAN ANAYASA MAHKEMESİ KARARI İLE EMLAK VERGİSİ DEĞER TESPİTİNE İLİŞKİN DAVA AÇMA HAKKINI KISITLAYAN KANUN HÜKMÜ İPTAL EDİLDİ.
Kaynak bilgi:
Emlak vergisinde itiraz hakkına ilişkin bilinmeyenler! - 05.07.2013 | Yasa - Vergi | haber detay | emlak.kanald.com.tr

Şimdi artık dava açıabiliyoruz:
İşte kaynak bilgi:
Emlak vergisi değer tespitine karşı bireyin dava açma hakkını kısıtlayan hükmün Anayasa Mahkemesince iptali ve sonuçları
Av. Zekeriya Başar Özbilen
Kaynak bilgi:
Vergide Gündem 2012 Sayı #11 - www.vergidegundem.com

Şişli bölgesinde size benzer çok site var maalesef diğer site yönetimleri takdir edilirken belediye ile görüştü düşen tutarlar oldu diye biliyorum

Sn Dursunn;

Peki siz bu yazıyı buraya niye yazıyorsunuz. Bu kadar büüyük bir dava için mutlaka en yetkin uzman kişilerden profosyonel yardım almalısınız.

Sizleri bu konunun bilirkişisi olarak görüyorum.
Bu bir gün sizin başınıza da gelebilir. Siz de bilgilenin.
Dereye düşen yılana sarılır.
Benden iyi düşünebilirsiniz. Ban Yol gösterebilirsiniz.
Adalete- Hukuka güvenmiyorum.
ÖRNEĞİN, BU FAHİŞ TAKTİRİ KOYAN KURUMA "KOYDUĞUNUZ DEĞERİN 200.000 LİRA ALTINDA SİZE SATIYORUM. ALIN BAKALIN" DESEK ALMAZLAR.

1319 sayılı emlak vergisi kanunu 2013 -1 iç genelgesine göre kimin yetkili olduğunu biliyoruz.

Son düzenleme: