2016/3 Dönem Smmm Yeterlilik Sınav Sonuçları

2016/2.dönemki foruma bakıyorum yüzlerce sayfa yazı var sınav açıklanmadan öncede bizim dönem pek bi heyecansız ya :)

Darbe girişimi gerçekleşmese de mali müşavir adayı bizler darbeyi yemiş olduk 2. dönem de.

Bir örnek vereyim işimi gücümü ayarladım son hafta izne çıkıyorum ve ders çalışacağım başka planım da yok sınav ertelendi ve her şeyi bozdu.

Onun dışın da sınav 1 ay ileri alındı ancak sınav açıklanma süresi aynı tutuldu diğer sınava yetiştik hala başvuru yapıcaz mı geçtik mi kaldık mı ne yapıcaz diye belli değildi.

Üzerine bir de maliyet dersin de yanlış soru bombası gelince 2016/2 dönemi iyice karıştı. Rezalet ötesiydi yani, tabi bunların hepsinin sonuna sınava itiraz sürecininin ne kadar saçma geçtiğini söylemiyorum bile :)

Tüm bunların yanın da bize kimse destek oldu mu ? HAYIR.

Darbe girişimi gerçekleşmese de mali müşavir adayı bizler darbeyi yemiş olduk 2. dönem de.

Bir örnek vereyim işimi gücümü ayarladım son hafta izne çıkıyorum ve ders çalışacağım başka planım da yok sınav ertelendi ve her şeyi bozdu.

Onun dışın da sınav 1 ay ileri alındı ancak sınav açıklanma süresi aynı tutuldu diğer sınava yetiştik hala başvuru yapıcaz mı geçtik mi kaldık mı ne yapıcaz diye belli değildi.

Üzerine bir de maliyet dersin de yanlış soru bombası gelince 2016/2 dönemi iyice karıştı. Rezalet ötesiydi yani, tabi bunların hepsinin sonuna sınava itiraz sürecininin ne kadar saçma geçtiğini söylemiyorum bile :)

Tüm bunların yanın da bize kimse destek oldu mu ? HAYIR.

Hangi soru yanlışmış ?

Zaten öyle bir tarihe aldılar ki LAK diye içine ettiler bütün herkesin.

Madem erteliyorsun bari 1 hafta ertele, 2 hafta ertele.

2. soruda hatalı açıklanan şık vardı maliyette, ayrıca 1-2 tane trol ortalığı baya alevlendirmişti, açıklanma tarihi belirleyip kafaları karıştırıyorlardı.

Demek ki herkesin tek dersi maliyet valla bende kendimden o kadar Emin'im ki yinede korkuyorum çalıştığım işyerimden bu ay sonu işten çıkacağımı söyledim büro tuttum inşallah kötü süprüz yaşamam

Bende ofis tuttum içini dayadım döşedim valla bir sıkıntı çıkarsa çok zor duruma düşerim ama iki soruda doğru ne yapacak ki nerden kıracak çok merak ediyorum tabi kırarsa

valla ALLAH yardımcımız olsun heyecanla bekliyoruz artık 1 yıllık kirasını da peşin verdim bilmiyorum bu işin sonu ne olacak

Yok ilk soruyu tam yaptım ama eksiksiz yaptığım cevabı soru kağıda yazıp dışarı çıkardım ****nın cvp anahtarı ile bire bir doğru sınava girmiyordum bundan önceki sınavlara girmedim cenazem Vardı bunada ilk soruyu tam yapıp çıktım

Bi açıklanaydı hayırlısı ile gece gündüz telefon elimde sürekli bakıyorum bir ihtimal açıklanır diye bizi bu hallere düşürülenler utansın

özellikle tek dersi maliyet kalan arkadaşlar ;
bende iki dersim vardı maliyet ve meslek hukuku , maliyetten 100 meslektende 70 civarı bekliyorum
ve o kadar rahatım ki , normalde pimpirikli biri olmama rağmen ilk defa kesin olmayan bir sonuçtan bu kadar emin hissediyorum kendimi.
açıkçası sizi görünce acaba mı diyor insan ama.Şöyle düşünün 2016/3 maliyet sınavı insanları geçsin diye hazırlanmış bir sınavdı. ilk soru çıkmış eski bir soruydu hatta.
onun için rahat olun. 2016/2 maliyet tam tersi bir sınavdı ve 50-60 bekleyip 10-20 alan çok arkadaş oldu.Bu öyle bir sınav değildi. İçinizi rahat tutun.Bürolarınız şimdiden hayırlı olsun Allah utandırmasın inşallah.