2017/1 Dönem Yeterlilik Sınavına Hazırlık

ben bireysel hazırlandım. dershaneye de gitsen bireysel olarak performans harcamadığınız da yeterli olmuyor.
ben sabahları 05.00'te kalkıp 07.00'ye kadar çalışıyordum. Cumartesi pazar da ortalama 6-7 saat çalıştım Eylül 15 ile Aralık 3 arası.

önemli olan mümkün olduğunca sorulara doğru cevap vermeye, yorumlarla konudan haberdar olduğunu belli etmeye çalışman. Matematiksel sonuçları net olarak bulman. bunları yaparsan 7/7 zor değil ve yapan bir çok insan var.
ama 7/6 yapmak 7/5 yapmak bile çok önemli bir başarı.

Bende kursa gitmeden kendim çalışarak 2016/2 dönemde 5 derse girdim hukuk ve vergi hukukuna girmemiştim maliyetten kaldım 2016/3 dönemde maliyet, hukuk ve vergiden sınava girdim sadece vergiden 45 ile kaldım itiraz ettim ama sonuç değişmedi çok kolay bir sınavdı ama olmadı 2017/1 vergi sınavında inşallah yine boşluk doldurma sorarlar o kadar kanunu ezberlemek çok zor. Sınava az bir süre kalmışken tahmini olan varmı vergi sınavında ne sorabilirler özellikle kursa giden arkadaşlar

Sizde vergiden 45 ile kaldınız sanırım demekki çoğu kişi 45 ile kaldı ben soruları kolay görünce heyecanla karıştırdım bildiklerimi yanlış yapmışım aslında 50 puanlık net cevabım var ama KDV ile ilgili olanları yanlış yapmışım büyük ihtimal ondan bıraktılar diye düşünüyorum siz nasıl 45 aldınız

ilk soruyu doğu cevapladım. Tutulması gereken defterler sorusu.
2. soruda 3 tane cevabım yanlış.
Ötv ile ilgili sorunun cevabı B-18.000TL idi. ilk önce bunu yazdım sonra acaba bu soruda bir şaşırtma var mı diye düşününce D-36.000Tl olarak değiştirdim.
serbest bölgedeki kdv sorusunda da iki şık vardı. Bunlardan birinde kdv olmalı diye düşündüm. Cevapta iki şıkta da kdv hesapladım nasıl olsa biri denk gelir diye ama doğru cevap ikisi de kdv'siz olacakmış.
bu şekilde 45 aldım. Bu yüzden de itiraz etmedim sonuca. Sınav heyecanıyla yapılmaması gereken şeyler yaptım. Aslında kdv ve ötv konularına çok iyi çalışmadığım için gol yemiş oldum.
Fakat bu sınava Ymm Murat Yıldız'ın internette PDF formatında bir kitabını bulup çalıştım. Bol bol soru çözdüm.
buna rağmen kendimi sınava hazır hissetmiyorum. Çünkü o kadar çok başlık var ki hepsini net olarak cevaplamak neredeyse imkanız.

Smmm yeterlilik

Smmm yeterlilik tüm kitaplarımı ve **** tüm dersane notlarımı satıyorum.

Ilgilenenlerin 0506 398 44 80 tel.ulaşabilirsiniz.

Bende kurumlar vergisine gelir vergisine ve KDV kanununa çalıştım amme alacakları tahsiline çalışıyım dedim kafam almadı vergi usul a zamanım kalmadığı için çalışamadım bakalım yarın çalışmalarımızın karşılığını inşallah alırız

ben bireysel hazırlandım. dershaneye de gitsen bireysel olarak performans harcamadığınız da yeterli olmuyor.
ben sabahları 05.00'te kalkıp 07.00'ye kadar çalışıyordum. Cumartesi pazar da ortalama 6-7 saat çalıştım Eylül 15 ile Aralık 3 arası.
Bu şekilde hazırlandıysan 7 de 7 yapman lazım :) sadece hafta içi 22.00 24.00 arası çalıştım yaklaşık 2-3 aydır. İlk girişim bakalım neler bekliyor.

Kapanış kaydı istiyordu. Kapanış bilanço gelir yetiştiremedim ben. Hatta cevap kağıdına sığmadı yevmiyelerim. Biraz zordu bana göre

Kapanış kaydı istiyordu. Kapanış bilanço gelir yetiştiremedim ben. Hatta cevap kağıdına sığmadı yevmiyelerim. Biraz zordu bana göre

Finansal muhasebe dersinde aslolan yevmiye kayıtlarını doğru yapmak. Defteri kebir kayıtlarını ilgili hesaplara aktarmak. Çoğu sınavda bilançok ve gelir tablosuna zaman yetmiyor ve onlar da 5'er puan filan oluyor.
2016/3'te kar dağıtım tablosu yapılması istenmişti soruda. ben zarar hesapladım. buna rağmen 81 aldım.

kapanış kayıtlarına kadar zor gelebildim. çok detay vardı çok şık vardı. hem işçilik hem kar dağıtımı hemde amortisman aynı soruda hiç sorulmamıştı. yevmiyeler sığmadı, T hesaplar az geldi, bazı sorularda ödemelerin nakten mi bankadan mı çekle mi nasıl yapıldığı yazmıyordu. Bilanço ve Gelir tablosunu yaptım diyeni duymadım.

Finansal muhasebe dersinde aslolan yevmiye kayıtlarını doğru yapmak. Defteri kebir kayıtlarını ilgili hesaplara aktarmak. Çoğu sınavda bilançok ve gelir tablosuna zaman yetmiyor ve onlar da 5'er puan filan oluyor.
2016/3'te kar dağıtım tablosu yapılması istenmişti soruda. ben zarar hesapladım. buna rağmen 81 aldım.

yaklaşık 30 tane yevmiye maddesi vardı.her biri 2 puandı .önceki sınavlara göre çok zordu.

yaklaşık 30 tane yevmiye maddesi vardı.her biri 2 puandı .önceki sınavlara göre çok zordu.

Aslında her komisyonun mantığı farklı işliyor. bence her dönem bir dersi zorlaştırıyorlar. Finansal muhasebe kalınacak ders değil. Önceki sınavlarda yevmiyeleri doğru yapanlar rahat geçiyordu. Ayrıca bizim işimizin de temeli bu ders. Bu derste bariz bir hata olmadan genelde bırakmazlar.

diğer dersler nasıldı?

Aslında her komisyonun mantığı farklı işliyor. bence her dönem bir dersi zorlaştırıyorlar. Finansal muhasebe kalınacak ders değil. Önceki sınavlarda yevmiyeleri doğru yapanlar rahat geçiyordu. Ayrıca bizim işimizin de temeli bu ders. Bu derste bariz bir hata olmadan genelde bırakmazlar.

diğer dersler nasıldı?

denetim ; normaldi
meslek ; sınava girenlerde genel kanı zordu
hukuk ; zordu
vergi ; çok kolaydı
mali tablo analizi ; 2016/2 dönem gibiydi
maliyet ; sorularda ne istediğini ben anlamadım.