2017/1 Dönem Yeterlilik Sınavına Hazırlık

Finansal muhasebede ödemenin nerden yapıldığı yazılmadığında hep kasa kullandım ama bi ara kasa alacak verdi. Kasanın alacak vermesi çok saçma çok uğraştırıcıydı sınav.
Maliyet birinci soruyu ben de anlamadım kafama göre anahtar buldum bişeyler doldurdum. İkinci soruda satışların maliyeti tablosu hazırlanarak dönem sonu stok falan buluncaktı sanırım. Eldeki verilerle sadece o çıkıyordu.

Finansal muhasebede ödemenin nerden yapıldığı yazılmadığında hep kasa kullandım ama bi ara kasa alacak verdi. Kasanın alacak vermesi çok saçma çok uğraştırıcıydı sınav.
Maliyet birinci soruyu ben de anlamadım kafama göre anahtar buldum bişeyler doldurdum. İkinci soruda satışların maliyeti tablosu hazırlanarak dönem sonu stok falan buluncaktı sanırım. Eldeki verilerle sadece o çıkıyordu.

2.soruda smm tablosu ÜRETİLEN MAMÜL MALİYETİ kısmına kadar yapılıp ordan birim fiyat bulunacaktı.

maliyet 2.sorunun cevabını birim maliyet : 3550 tl satılan mamul maliyeti : 2.840.000 tl buldum
cevap doğrumudur, tabloda üretilen mamül maliyetine kadar geldim bıraktım doğruysa 50 alırmıyım acaba?

maliyet 2.sorunun cevabını birim maliyet : 3550 tl satılan mamul maliyeti : 2.840.000 tl buldum
cevap doğrumudur, tabloda üretilen mamül maliyetine kadar geldim bıraktım doğruysa 50 alırmıyım acaba?

D-E-H-A'nın facebook sayfasında sizin bulduğunuz değerler yayınlanmış.

Arkadaşlar herkesin derdi maliyet benim ise finannsal muhasebe :) finansaldan hiç itiraz eden notu yükselen veya umduğundan yüksek not alan varmı boşa hayal kurmak istemiyorum tek ders bitse de oh desek

Arkadaşlar herkesin derdi maliyet benim ise finannsal muhasebe :) finansaldan hiç itiraz eden notu yükselen veya umduğundan yüksek not alan varmı boşa hayal kurmak istemiyorum tek ders bitse de oh desek

Yasabır, ben bir önceki sınavda vergiden 45le kalmıştım. Tek dersimdi. itiraz etmedim. ama bu forumda itiraz edip notu yükselen de var yükselmeyen de...
yani bir şey demek zor.
ben itiraz etmenin bir şeyi değiştirmeyeceğini düşündüğümden itiraz etmedim. ama sen içinde ukde kalacağını düşünüyorsan itiraz et.

2016/3 .dönemde finansal tablolardan 39 aldım ve itiraz sonucu 50 verdiler. Bir başka arkadaşımda aynı sınavdan 35 aldı ve itiraz ile o da 50 ile geçti. hangi ders olursa olsun mutlaka itiraz edin. Topu topu ders başına 30 liranız gider. Şehir efsanesi falan değil. Aynı dönem vergi den 40 almıştım ona da itiraz ettim fakat vergi değişmemişti.