2017/2 Smmm Yeterlilik Sınavı Hk.

Merhaba arkadaşlar,
29-30 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak SMMM yeterlilik sınavında bildiğiniz gibi 2015 ve sonrasında staja başlayanlar "Sermaye Piyasası Mevzuatı" dersinden de sorumlu. Elinde bu ders ile ilgili sınava yönelik not olan var mıdır? Şimdiden sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum...

Merhaba arkadaşlar, sınav çalışmaları nasıl gidiyor? Ben daha çalışmaya başlamadım. Yaz ayı olması sebebiyle bir türlü konsantre olamıyorum. Son 1 hafta yıllık izin alıp saldırmayı planlıyorum. En büyük dert ettiğim sınav da maliyet muhasebesi

valla tek ders var maliyet muhasebesi onada bi haftadır çalışıyorum. devam edecem çalışmaya zamanım var benim. çok fazla olmasada var zaman inşallah bizi yine ters köşe yapmazlar. umarım hepimizin emekleri sonuçlarını verir ve geçeriz

finansalın geçmiş sorularını çözsen yeterli orada her sınavda farklı bir hesabın işleyişi soruluyor. örneğin hurda aracı nereye atacağın gibi... geri kalanı hep aynı.

yevmiye maddelerine açıklama yazmak gerekiyor mu? ben 42 aldım ilk sınavda ama geçerim diye bakıyordum. nerede yanlış yapmış olabilirim?
Komisyon için finansal muhasebe sınavında ne önemli acaba?

Merhaba önceki komisyonlar yevmiye açıklaması istiyormuş fakat şimdi istemiyorlar diye bilgi verdiler bize ankara smmm odası kursunda fakat geçen sınavda nazım hesapta k.k.e.g. Istemişler çoğu kişi bunu atlamış.

Merhaba arkadaşlar, daha önce de bu mesajı yazmıştım. bu durumda olan birileri var mı acaba?

29-30 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak SMMM yeterlilik sınavında bildiğiniz gibi 2015 ve sonrasında staja başlayanlar "Sermaye Piyasası Mevzuatı" dersinden de sorumlu. Elinde bu ders ile ilgili sınava yönelik not olan var mıdır? Şimdiden sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum...

Merhaba önceki komisyonlar yevmiye açıklaması istiyormuş fakat şimdi istemiyorlar diye bilgi verdiler bize ankara smmm odası kursunda fakat geçen sınavda nazım hesapta k.k.e.g. Istemişler çoğu kişi bunu atlamış.

bir isteyip bir istemek kafa bulandırıyorlar. bir standardı olmalı bence. Teşekkür ederim cevap için.

ben geçmiş sınavda hepsinin açıklamasını yazmıştım ve zamanı yetiştiremedim. Bununla ilgili resmi bir yazı vs. birşey varmı açıklama yazılacak mı yazılmayacak mı ?

yevmiye maddelerine açıklama yazmak gerekiyor mu? ben 42 aldım ilk sınavda ama geçerim diye bakıyordum. nerede yanlış yapmış olabilirim?
Komisyon için finansal muhasebe sınavında ne önemli acaba?

aslına bakarsan bu sefer sordukları finansal muhasebe sınavlarındaki en çok maddesi olan sınavdı. o yüzden herkes sıkıntı yaşadı. açıklamaları kısa kısa yazsan iyi olur. mal alış kaydı v.b. komisyon özellikle sordukları hesaplar ama genelde hesapların işleyiş mantığını biliyormu bilmiyormu diye bakıyorlar... tabi bu benim fikrim. reekont kaydını yapıyormu, dönem sonu kapanışları doğru sırada yapıyormu.. gibi..

bence geçmiş yıl sınav sorularında farklılık arz eden sorulara bakın orada genelde her sınavda - şık soruyorlar. özel maliyetler, yenileme fonu, reeskont kaydı, hisse snt satışları v.b. geçmiş yıl soruları iyi bir referans..

aslına bakarsan bu sefer sordukları finansal muhasebe sınavlarındaki en çok maddesi olan sınavdı. o yüzden herkes sıkıntı yaşadı. açıklamaları kısa kısa yazsan iyi olur. mal alış kaydı v.b. komisyon özellikle sordukları hesaplar ama genelde hesapların işleyiş mantığını biliyormu bilmiyormu diye bakıyorlar... tabi bu benim fikrim. reekont kaydını yapıyormu, dönem sonu kapanışları doğru sırada yapıyormu.. gibi..

bence geçmiş yıl sınav sorularında farklılık arz eden sorulara bakın orada genelde her sınavda - şık soruyorlar. özel maliyetler, yenileme fonu, reeskont kaydı, hisse snt satışları v.b. geçmiş yıl soruları iyi bir referans..

teşekkür ederim mkarakus, sınava gireceksen başarılar dilerim inşallah bu defa geçerim diyecek bir şey yok.
herkese iyi çalışmalar.

itirazlardan kalan arkadaşlar ne durumdasınız :) çalışabildiniz mi yoksa benim gibi hala çalışmaya mı çalışıyorsunuz :confused:

Ben daha yüzünü açıp bakmadım. C.tesi gecesinden itibaren çalışmaya başlayacağım. işyerinden yıllık izin hakkımı da kullanacağım sınav gününe kadar. 1 hafta da ne yapabilirsem artık. Yardırrrrrr :)