24-25 Kasım 2007 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi

Sizce Sınav Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

• 24 Ocak

Kullanılan: 0 0.0%
  • 25 Ocak

• 26 Ocak

• 27 Ocak

• 28 Ocak

• 30 OCAK

• 31 OCAK

• 1 ŞUBAT

• 4 ŞUBAT

• 4 ŞUBAT SONRASI...

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: 24-25 Kasım 2007 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Erkan pardon biraz önceki mesajı yanlışlıkla gönderdim.Analizden niye kaldığım hakkında bir fikrim yok çünkü formüller,hesaplamalar doğru tanım doğru yorum da yaptım ama neyi eksik buldular bilemiyorum.Meslek hukuku ise geçen dönem zordu önceki yıllara göre beklemediğim sorular geldi kalacağım belliydi.Denetime hiç çalışmamıştım yorum yaptım bende ve geçtim.

Denetimden Temmuz sınavındamı geçtin.

merhaba;

Arkadaşlar başka forum sitelerinden birinde rastladım.Ordaki arkadaşlardan biri Ankaradaki odayı aramış.Meslek Hukukundaki yeni disiplin yönetmeliğinden sorumlumuyuz diye sormuşlar.Aldıkları
cevap ise muafsınız demişler.Umarım doğrudur.Bütün sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim...

Sınava girmeden önce bilgilendirme toplantısı yapılıyor belki orda söylerler ama zamanı ne zamandı onun ?

*ebru* ' Alıntı:
Ordaki arkadaşlardan biri Ankaradaki odayı aramış.Meslek Hukukundaki yeni disiplin yönetmeliğinden sorumlumuyuz diye sormuşlar.Aldıkları
cevap ise muafsınız demişler....
Ben olsam kesinlikle itibar etmem.
1/Kişiyi tanımıyorum,
2/Odayı aradığına ve böyle bir cevap aldığına itibar edemem,
3/Elinde yazılı alınmış bir cevap yok, kiminle görüştüğünü bilmiyorum,
4/Sözlü ifadenin geçerliliği güvenilirliği çok düşüktür.
5/Genel kanı yürürlüğe girmiş herşey sınavda soru olarak çıkabilir.

Yürürlük tarihine göre hazırlanmak daha mantıklı kanımca..

Şimdi baktım arkadaşlar 19 Kasım da imiş gidecek arkadaşlar var ise mutlaka sorsunlar ....

arkadaşlar merhaba
ben vergide amme hukukundan soru gelirmi 2005 kasımda gelmiş
yaw ne biçim kelime ezberleyemedim gitti 1 saattir bide bilgi verme müeessesi ile ilgili
ne olcak bizim halimiz

herkese şimdiden sınavda başarılar
pazartesi odada bilgilendirme seminerine katlıcam sorucam bakalım

vergide aslında şu sorular gelse ne güzel olur:)
degerleme ve ölçüleri
kdv emsal bedeli
kv kurum kazancın tespitinde indirlecek giderler
gv dede indirilecek giderler

analizdede fikri olan varmı

D E N E T İ M E ne yapmak lazım
bana onu söyleyin sondan ikinci hakkım

arkadaşım çok güzel bir konuya değinmişsin.Evet bu konuda ymmm sitesinde bir eleştiri mektubunun bile yayınlandığını ( şu an aklımda değil )başka bir forumda okumuştum.Türmob spk lisanslama sınavlarına dahi tepki gösterirken sınava giren bütün adaylara spk tebliğini okunmasını sorduğu sorularla (aba altı sopa ) mecbur tutuyor.Dünya gazetesi olması lazımdı türmob kızdırdı olarak bir başlık var.Madem tek kendini yetkili görüyorsun , niye o zaman bütün soruların bu tebliğden çıkıyor. ???Anlamak mümükün değil

arkadaşlar benim bir sorum olacaktı sınav ücretini yatırmama rağmen sınava girmekten vazgeçtim.Ama sınava girmek için başvuruda bulundum.ancak sınava girmeyeceğim.Bu durumda sınav hakkımı yitirirmiyim.

Sınav başvurusunu yapmış ve sınav listesinde de adını var ise sınava girmediğiniz taktirde hakkınızı kaybedersiniz.

sınav salonuna girip imza atmadığın sürece sınava girmiş sayılmazsın,bu kural ikinci ve daha sonraki sınav hakkın için geçerlidir.ilk girişte girsende,girmesenden sınav hakkın gider,
ikinci girişten sonra sınava girmiş sayılmak için yoklama kağıdını imzalaman gerekli para yatırman bi şey değiştirmez.

arkadaşlar ankara odasında kursa giden ve bilgilendirme toplantısına katılanlar varmı? Toplantıda verilen sorular aşağı yukarı çıkıyor.geçen sınavda bana söyledikleri 2 sor aynıydı .Ama sınavda 10 dk önce....Bursa 'dan bizim katılma imkanımız yok maalesef

Evet arkadaşlar Laleli arkadaşımızın söylediği doğru belki aynı soru gelebilir. Toplantıya giden arkadaş var ise bizimle paylaşsın lütfen ...