24-25 Kasım 2007 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Ogün Güneş
  • Başlangıç tarihi

Sizce Sınav Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

• 24 Ocak

Kullanılan: 0 0.0%
  • 25 Ocak

• 26 Ocak

• 27 Ocak

• 28 Ocak

• 30 OCAK

• 31 OCAK

• 1 ŞUBAT

• 4 ŞUBAT

• 4 ŞUBAT SONRASI...

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: 24-25 Kasım 2007 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

19 kasımdaki İstanbul Oda Bilgilendirme toplantısına katılan arkadaşlar edindikleri bilgileri paylaşırlarsa bizim gibi Anadoluda olupta bu imkandan uzak olan arkadaşlarımız için oldukça faydalı olacaktır.Yardımlarınızı bekliyoruz.

Denetime ne yapmak lazım hakikaten çok güzel bir soru..
Yani..daha pratik bir bişey..şimdi burda kitap,kaynak,22 nolu tebliğ vs..bunlardan daha çok bu dersi verebilmek için hangi türkü,hille yada beceri buna nederseniz deyin..denetim dersini verebilmek için hangi türküyü yakmak lazım o önemli...üniversitedeyken bu pratikliği hocalar bizim beynimize çakmışlardı... Bir sınavı sistemin, taktiğin, çalışma şeklinin; eğer bir sınavı kendi lehine çevirmeye yetmiyosa o sınavı lehine çevirmenin tek bir yolu vardır...Soru Kavrama Becerisi..Çıkmış Sınav sorularını özümsememiz gerekiyor...ikinciside çıkmış sınav sorularının önemli olan yerlerini tespit edip oralardan soru çıkarmayız..Bunu sormuşlar şunuda sorabilirler gibi...ben bunu artık keşfettim sizinlede paylaşıyorum..Bu ders Soru kavrama becerimizle verilebilir..

evett, son gün ... gazamız mubarek olsun ...

Yarın ve öbür gün sınava girecek aziz meslektaşlarıma başarılar diliyorum.
Siz en iyisine layıksınız!

Hafta sonu sınava girecek tüm arkadaşlarımın Allah yardımcısı olsun inş.

Tüm adaylara başarılar ...

evet ben gibi ilk kez ve tekrar grecek arkadaşlara başarılar allah cümlemizin yardımcısı olsun emeklerimizi boşa çıkarmasın korkudan ve heyecandan sınava kadar kalpten gitmezsem tabiiii:( :(

ben hala 2.cd yi çalısıyorum :) sınava giren arkadaslarıma başarılar dilerim. yazıları okudumda ürperdim :) hiç iyi bi yanı yok bu sınavın :)

nasıl yaptığını bilmiyorum oma soruların çoğunu tutturdun dostum. ??? ??? ???
stajyerMehmet ' Alıntı:
Arkadaşlar hepinizin heyacanını anlayabiliyorum..Bende 2008 yılının mart ayı ilk sınavına gireceğim nasip kısmetse..bende sizlerle tahminimi paylaşayım..

Maliyet muhasebesi....1)Ortak giderlerin dağıtımı.. 2)matematiksel dağıtım

Denetim...................1)Bağımsızlığı ortadan kaldıran haller
2) Stoklara ilişkin denetim amaçları
3) Denetim süreci kaç aşamadan oluşur? İsimleri
4) Kanıt Toplama teknikleri nelerdir ? kısaca açılayınız

Vergi mevzuatı..........1)KVK da düzenlenen Örtülü Kazanç dağıtımına ilişkin hükümler
2)VUK na göre değerlemenin tanımı ve değerleme ölçüleri
3)KDVK na göre vergiyi doğuran olay
4) 6183 AATUHK na göre --İhtiyati Haciz --Tecil tanımlar

Hukuk......................1) Sözleşme nedir? Sözleşme Türleri
2) Sebebsiz Zenginleşme nedir? Unsurları
3) İş Hukukuna göre Hizmet Akdi Sözleşme türleri
4) Medeni Kanuna göre Hak Ehliyetini açıkla ve temel ilkeleri

Meslek Hukuku...........1)Stajın ilkeleri ve stajın hedeflerini açıkla
2) Uyarma cezasının tarifi ve uygulanacağı haller
3) SM,SMMM ve YMM aralarındaki fark ve benzerlikler
4) Çalışanlar listesinden silinme hakkında bilgi
5) Odanın organlarının oluşumu hakkında bilgi

malii77 ' Alıntı:
komisyon üyeleri değişti bu sınavda maalesef.isimlerini bilen varsa bizi bilgilendirir mi acaba?

Komisyon üyelerinin isimleri genelde açıklanmaz ancak 2004 yılıydı sanırım bu forumda bazı arkadaşlarla birlikte hareket edip Bilgi Edinme Hakkındaki Kanun uyarınca yaklaşık aynı günlerde başbakanlıktan bu bilgiyi istedik, başbakanlık talebimizi odaya yönlendirdi ve kısa süre içerisinde komisyon üyelerinin isimlerini edindik.

Eğer komisyon üyelerinin isimleri ise merak edilen yine benzer bir çalışma yapılabilir.

24-25 kasım sınavı

Arkadaşlar,
24-25 kasım sınavında hesap tablosu verildimi,hesap makinası kullandırıldı mı? sınava girecek olanlara bilgi amacıyla yanıtlarsanız sevinirim.

Ynt: 24-25 kasım sınavı

cengiz türk ' Alıntı:
Arkadaşlar,
24-25 kasım sınavında hesap tablosu verildimi,hesap makinası kullandırıldı mı? sınava girecek olanlara bilgi amacıyla yanıtlarsanız sevinirim.
Hesap planı veriliyor ve hesap makinası kullanabiliyorsunuz.

23-24 Kasım SMMM sınav sonuçları

Arkadaşlar ne olacak bu sınav sonuçları. Herkesde bir telaş ne yapacağını şaşırdı herkes. Bekle Bekle bıktım artık. Bir an önce açıklansada rahatlasak ya. 2.Girişim ve tek dersim kaldı. Çok heyecanla bekliyorum sınav sonuçlarını. Artık alma zamanı geldi. tekrardan uğraşamam gibi geliyor bana. Bu sınavı verdim verdim vermesem artık uğraşmayacam.

Ynt: 23-24 Kasım SMMM sınav sonuçları

bence çok anlamsız bir sıkıntı içindesin..
sadece 2. girişindesin.
mesela ben tüm sınav haklarımı doldurdum. Kasım'da son hakkımdı. 50 almak da yetmiyordu. Not ortalaması sebebi ile. Bunun için farklı bir sınava daha girdim (Finansal Muhasebe)...
Ondan 90 alırsam ancak.. geçebileceğim.. (staj yapmadığımdan-muaflık sebebi ile-not ort ciddi sorun oldu)
Ben bu kadar süre içinde 2 yıldır uğraşıyorum ve 2. girişinde insanların bu kadar sıkıldığını görüyorum ve çok üzülüyorum.

Sabırla beklemekten başka çaremiz yok arkadaşlar ...

Bugün biliyorsunuz 1 ay doldu geriye yaklaşık 30 günümüz kaldı hayırlısı hepimiz için

İnşallah sonuçlar hepimizin gönlüne göre gelir ....

arkadaşlar sebep şu. yolun son etabına gelmişiz bitsin artık diyoruz. Çevremizdeki insanlar bizle dalga geçiyor. ne bitmez sınavmış Ne bitmez dersmiş diyorlar. artık en küçüğünden en yaşlısı bizle dalga geçiyor. Doğru 2 girişimiz ama. genede çok zor etapmış. Ben ÖSS sınavında bu kadar zorlanmadım. Yıldız Teknik İşletme mezunuyum. Üniversitede derece yaptım. Bu sınav çok yıprattı beni. bence bu işi zamanında bitirmeli. İlk girişinde bitirmeli. Zaman geçtikçe çalışma iştahı kalmıyor. güvensizlik baş gösteriyor. Bu iş en az 2.girişte bitmeli. Yoksa gir gir sonunda artık sizde ümidinizi yitiriyorsunuz.

Arkadaşlar Kasım 2007 yeterlilik sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

24-29 ocak tarihleri arasında açıklanmasını bekliyorum, diliyorum ama bu tarihlerden önce açıklarlarsa ona da seve seve kabulüm.

Her işte bir hayır vardır sayın adnan soyadınız gibi güçlü olun ve sabredin. Elbet Allah mükafatını verir.

Yeterlilik Sınav Sonuçları

arkadaşlar. Yetelilik sınav sonuçları hiç erken açıklandı mı.bilgisi olan paylaşsın.