fonradar

24 Haziran 2006 Staj Başlatma Sınavına Hazırlananlar

brabus01 banada ders notlarını gönderirsen çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.Bende cd yi almıştım
ancak bilgisayar başından çalışamamıştım.Çıktılarını almaya çalışmıştım fakat becerememiştim.Bu iyi olacak. [email protected]

arkadaslar eger elinizde varsa gmail emaillerinizi verin, cunku attachment olarak cok fazla dosya var ve 10 mb dan buyuk, bu nedenle hotmaile, mynete ve yahoo ya gonderemiyorum. gonderdigim zaman gitmedi mesajlari geliyor.. bilginize

brabus01 arkadaş çok teşekkür edrim.maalesef elimde senin istediğin konularla ilgili not yok.

arkadaşlar gönderemediğiniz dosyaları rapidshare den upload edebilirseniz daha kolay olur ilginize teşekkürler

ilk seferinde rapidshare ye upload etmistim ancak belli sure kimse indirmeyince :shock: dosya otomatik olarak siliniyor, yazliz upload etmeyi bilen baskalari varsa iicnizde benim not gonderdigim arkadaslardan onlar bunu deneyebilir ve linkini burdan verebilir

karmati arkadaş ben ilk sınava dediğin gibi hazırlandım hatta bir dershaneye gittim ve sadece onların kitaplarından faydalandım. ancak onlar bile bize şunu diyor:her sınav çok farklı 7-8 tane soru çıkıyor biz bunları zaten tahmin edemiyoruz ayrıca burada size sınavda çıkacak soruların ancak %70 konusunu anlatabiliriz, ekonomi-maliye çok geniş bir konu hepsini mümkün değil çalışamazsınız vs.vs. ve kitaplarıda yetersiz kaldı tabi ki.örneğin son sınavda çıkan ihracat tahsilatı ile ilgili soru için 3 ayrı dersanenin cevaplarına baktım üçüde ayrı ayrı cevaplamış.ve dolayısıyla bizde ne yapacağımızı bilmiyoruz.tabi birde tesmer soru ve cevapları açıklamayınca nerede hata yaptığımızı bilemiyoruz inan ki dersanelerin cevaplarıda tutarsız. dolayısı ile ne yapacağımızı bilemediğimiz için farklı notlara ulaşmaya çalışıyoruz.

gül arkadaş.sana da hak veriyorum.Sana katılıyorum.Sınav komisyonunun tutarsızlığından ben de muzdarip oldum bir dönem.Neyse ki o süreç tamamlandı ve ruhsatımı alabildim.Belki de sen haklısın.Belki de ben, staja başlama sınavına girdiğim günden bu yana geçen 4 senede, pek çok şeyin değiştiğini ve konuların daha da çeşitlendiğini görüp bu konuda çok ta fazla yorum yapmamalıyım.Zira değişen sınav sistemine ve konulara göre çalışma tarzının da değiştiği bir gerçeklik.Haklısınız.Başarılar dilerim.

MAİL ADRESİM

[email protected]

notlarımı bilgisayara aktarmayı başarırsam yollayacağım olmazsa adres verirseniz. fotokopi çekip yollayabilirim.
islam çankayanın kitabında yanlışlıklar oldukça fazla değişen pek çok şey yok.

öğrenmeyi öğrenmeliyiz önce. Yani öğrenmeye başlamadan önce nasil öğrenmemiz gerektiğnini kurmaliyiz kafamizda. Çok kaynak demek iyi öğrenmek demek olmuyor. Hatta bazi zamanlarda çok kaynak çok sorun olabiliyor. Ayni konuyu farkli kaynaklarda farkli yorumlarla görüp kafamiz karişabiliyor. Fazla kaynak olunca hepsini bitirmem gerekir düsüncesi strese yol açiyor. Tek kaynakla ve yazili olarak çalışmak faydali olacak diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun.

Arkadaşlar ben sınavı genel kültür : 14 Alan bilgisi : 64 olark yaptım ve 69,97 ile kazandım.Sizlere yardımcı olması için nerelerden çalıştığımı ve nasıl çalıştığımı anlatayım.

Ben 2 kitaptan çalıştım.Bunlar İslam Çankaya ve Murat Açıköğretim kitapları idi.Bu kitaplarda hangisi ders olarak kısa ise ondan çalıştım.Önemli olan kaynaktan çok soru çözülmesi.Sorularda geçmiş soruları ve Deha nın soru bankası olan bir kitaptı.Bütün soruları çözdüm.Tüm derslere ait sorular mevcut bu kitapta.Murattaki sorularda oldukça kaliteli onlarıda çözdüm.Sorular çözüldükçe eksikler çıkıyor ve eksikleri kapatarak çalıştım.Soru çözdükçe ezber yapmanızada gerek kalmıyor sınavda bile soruları otomoik çözebiliyorsunuz.Benim bunu yapmam toplam bir ayımı aldı.Sizlere tavsiyem konuları bir an önce bitirip sınava 15 gün kalada devamlı soru çözmeniz.
herkese şimdiden başarılar diliyorum.

TEST

arkadaşlar konu anlatımı için çok fazla kaynağa gerek yok bence. İslam Çankaya gayet güzel anlatmış. Benim ilk sınavımdı ve İslam Çankaya ya hiç bakmamıştım. Şimdi İslam Çankaya ya çalışıyorum. Ama bana dersler ile ilgili test olarak yardımcı olursanız sevinirim. İsteyen olursa ben de de ders notu ve testler var. Yardımcı olurum. Başarılar herkese

smmm

brabus01 banada ders notlarını gönderebilirmisin elinde maliyet.finansal.
iktisat.ekonomi.şirketler muh.ticaret huk.iş ve sosyal güv. ders notlarını gönderirsen sevinirim
mail adresim [email protected]
ilgin için teşekkürler

i.çankaya

arkadaşlar bende dün islam çankaya'nın kitaplarını inceledim gerçekten iyi ve bence de yeterli.ben birde murat açıköğretimin soru bankasını tavsiye ederim.herkese iyi ve verimli çalışmalar.

arkadaşlar yardımlaşabilrim msn den ulaşın...netten bulduğun notlar vs. ardı msn den atabilirim.msn ekleyin görüşelim...