24 Haziran 2006 Staj Başlatma Sınavına Hazırlananlar

Notlar Hakkinda

arkadaslar kusura bakmayin tek tek gondermek isterdim ama cok agir is temposu nedeniyl eders bile calismiyorum dogru durust, mazur gormenizi umarim, notlarin bir kismini uyesi oldugum http://******* da yayinladim. site yoneticisi link koydugum icin kaldirabilir bu mesajimi. amacim reklam degil faydali olmak, sadece sinavda degil tum hayatinizda hepinize basarilar, allah zihin acikligi versin

Aha da notlar Aha da sen, azicik elini oynativer de indir, kusura bakma, bir kac arkadasa gonderebildim ancak mailden, bir onceki mesajimda notlari nerden bulabilecegini yazdim, kolay gelsin

bence yapman gereken sadece 1 - 1,5 ay sıkı bir disiplinle ders çalışmak.
mesela deneyim yayınları doğru hatırlıyorsam staja hazırlık isimli kitap 12 ders başlığı var, finansal muh maliyet muh ekonomi, türkçe, matematik .. her konuyu anlatıp ardında 15 soruluk bi testi var ders sonunda komple test var, kitabın sonunda da komple test var, süre de tutarak bunları cevaplamalısın, 1200 sayfalık bi kitap, ben hiltonun arkasındaki sokaktan bulmuştum o kitabı. Sınava 3 hafta kalada sadece test çözdüm derin yayınlarının bi kitabı galiba son yıllarda çıkan sorularıda almış, hergün düzenli onları çözdüm. ve sınav yerine 1 gün önceden gittim. ve muhasebe bilgim yok denecek kadar az olmasına rağmen (sınava çalışmaya başlamadan önce) ilk girişte kazandım. ama tam 50-55 gün muntazam düzenle ders çalıştım, 2. girmeyi dahi aklıma getirmedim.

Merhaba Arkadaşlar. Ben de 24 Haziranda bu sınava 2. kez gireceğim kısmetse. Tesmerin verdiği kursa gidiyorum. Şu formda ismi verilen İslam Çankaya nın 2006 baskı kitabınıda aldım. Kitabı gördükçe sınavdan vazgeçesim geliyor. Kursta öğretmen bu sınavdan mutlaka geçmemizi çünkü Uluslar arası muhasebe sisteminin geleceğini işimizin hepten zorlaşacağını söylüyor. Ancak ben 10 yıldır muhasebe bürosunda çalışıyorum orada öğretilenlerle büro da yaptıklarımız ne kadar farklı. Birbirini desteklemiyor. Her sabah bu akşam ders çalışcağım diye başlıyorum güne ama akşama kadar iş akşamdan, geceye kadar kurs eve geldiğimde ancak gözlerim kapanacak kadar zamanım kalıyor. Kapıyorum ve uyumuş oluyorum :)

İslam Çankayanın kitabını 2 kez okuyan arkadaşa bunu nasıl becerdiğini sormak istiyorum ben eğer bir yöntemi varsa ne olur çok rica ediyorum söylesin. Çünkü tam 2891 sayfa :(((((

:)))

walla benim de bu sınava 2. girişim olacak. şimdi Tesmer in cd sini aldım. Bana faydalı gibi geldi. Sonucunu görücez artık. İnsanların çalışma şekillerine göre hangi kaynak faydalı değişiyor. Hepimize sabır ve başarılar.

kenan1984' Alıntı:
yanında staj yapılacak meslek mensubunun akrabamız olması staj yapmamıza engelmidir
İlgili yönetmelikte aksi yönde bir şart belirtilmemiş görüşüm 1.derece akrabaların yanında staj yapılabileceği yönünde ,yinede bulunduğunuz ildeki TESMER bürosuna danışmanızı öneririm.

Arkadaşlar çoğunlukta islam çankayanın ve ilkumutun bir kitabından bahsediyorlar. Bunların tam isimleri ve temin yoları nelerdir?

prof.mute' Alıntı:
Arkadaşlar çoğunlukta islam çankayanın ve ilkumutun bir kitabından bahsediyorlar. Bunların tam isimleri ve temin yoları nelerdir?

icstaj.jpg

Temin yeri için bir fikir.

berrin hanım mrb
kaynak için belki geç kalınmış bir araştırmadasınız
şu an staja başlama sınavının kazanma oranı o kadar düştiki, hafta sonları ankara odasının yeterlilik sınavı kursundaydım %5 lere kadar düştüğü söyleniyor. Bunları söylemek le sizin şevkinizi kırmak istemem umarım uzun zamandır çalışıyosunuz dur. islam çankaya bence yeterli değil bu konular da daha baside kayıyo şu an yeterlilik sınavına hazırlanıyorum ben tesmerin ve islam çankayanın son yılların sınav çözüm soruları var islan çankaya ile tesmer arasında bazı farklılıklar oluyor bana sorarsanız kaynak olarak tesmerin çıkarttığı cd leri alın ben onun dışında bir kaynaktan hazırlanmadım ilk girişimde satja başlamayı kazandım. benimle birlikte islam çankayadan hazırlanan arkadaşlarım iki üç girişde anca sınavı alabildiler. kötü demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın islam çankayanın kitabına ama biraz basit sanırım o kadar. Umarım sınavı kazanırsınız aramıza kıtılırsınız başarılar..

arkadaşlar; ben 5 nci kez sınava girecem. Daha önce 3 sınavda değişik kitaplardan faydalandım ama nafile.en son islam çankaya'ın ktabının bir kısmını okudum ve sanırım tam anlamıyla okunduğu zaman yeterli bir kitap.Bu seer erkenden çalışmaya başladı.işallah bu sefer başarılı olurum ve çalışan tüm arkadaşlar işallah başarılı olur.mesela mart 2005 teki sınavı kazanmış olsaydım şu an stajımın bitmesine 1 sene kalmıştı.hep zaman kaybı yaşıyoruz.ama yılmak yok.zararın neresinden dönersek kardır diyerek tüm gücümüzle çalışmaya devam.tüm arkdaşlara başarılar...

stajla ilgi not olanlar varsa...

arkadaslari elinde notlari olanlar www.rapidshare.de adresine girip upload yazan yere upload etsin. sonra size link verilecek o linki buraya yazin, bizde ordan download edelim. Emekleriniz icin tesekkruler.

Elinde not olan bana göndersin, size link veririm yüklersiniz.
[email protected] adresine gönderin, başlık olarak stajyer notları ibaresini yazın.

24/6 sınavı

sınav yerleri açıklandı mı?tesmer'in sitesine baktım ancak göremedim.

Ders notları

Merhaba arkadaşlar, ben de, eğer elinde maliye, muhasebe,işletme, finans vb notları olan varsa, [email protected] adresine göndermesini rica ediyorum.
Teşekkür ederim.
Saygılar...

Arkadaşlar Merhaba

Sınav yeri nasıl belli oluyor ankaramı istanbulmu seçebiliyormuyuz. Birde İzmir de açılacağı söylenmişti acaba varmı böyle bir duyumunuz. Bilgi verirmisiniz.