25/2 d Bendi Gereği Çıkış Yapılması Hk.

Üyelik
5 Şub 2013
Mesajlar
33
Konum
ANTALYA
25/2 d bendi gereği çıkış yapılması hk.işcinin sgk dan çıkış kodu ne olmalıdır.Bu personelımız diğer personel ile kavga etmiş.29ile çıkarıp bölge çalışma kodu kısmına da 15.madde olan 15 - İşçinin ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı hareketi ile çıkış yapmayı düşünüyorum.Tecrübelerinize dayanarak yorumlara açığım.
 

ZİNDAN

Moderator
Forum Yönetimi
Üyelik
6 Eyl 2006
Mesajlar
7,194
Konum
İstanbul
Ssk' da "29- İşveren tarafından işçinin ahlak ve iyiniyet kurallarına aykırı davranışı nedeni ile fesih" seçeneği ile yapabilirsiniz, doğrudur.
Bölge çalışmaya giriş çıkış bildirimi kalktı, 15 kodunu nerede kullanıyorsunuz?
 
Üyelik
5 Şub 2013
Mesajlar
33
Konum
ANTALYA
İşten çıkış kodu (bölge çalışma )kısmına giriyorum. O kısım mevcut muhasebe programımızda mevcut bende kullanıyorum.Açıkçası kalktıgından haberım yoktu.Doldurmus olmamın bir sakıncası varmı?
 
Üyelik
5 Şub 2013
Mesajlar
33
Konum
ANTALYA
Diğer çalışan bizim üst firma çalışanıymış.Şantiyeden onun hakkında bir bilgi gelmedi.Ancak sayın keremcem Şu bölge çalışma çıkış kodu olayı nedir yardımcı olurmusunuz?
 

keremcem

Tanınmış Üye
Üyelik
5 Ara 2007
Mesajlar
5,804
Konum
izmir
:) O konuda yardımcı olmuş konu hakkında bilgi sahibi olan değerli üyeler zaten. Olmayan bir bildirim için sizi bir kod girmeye zorlayan bir program kullanıyorsunuz. Doğru olan kod 15 ise girin gitsin bence, :)
 
Üst