28-29 Haziran 2014 Tarihinde Yapılan SMMM Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır ?

blackblack

Katkı Sunan Üye
Sınav sonucu ne zaman açıklanır arkadaşlar ? ben bugün açıklanır diye düşünüyordum. Belki yarın cumartesi açıklanır.
sitede 28-29 Haziran 2014 tarihinde yapılan SMMM Sınavı sonuçları 29 Ağustos 2014 tarihinde
https://sonuc.tesmer.org.tr adresinde açıklanacaktır yazıyor fakat geçen sınavda belirtilen tarihten neredeyse bir hafta önceden açıklandı. Yeni yönetmelik falan araya girdi ondan dolayı biraz gecikiyor bu sefer.
Ben yeni yönetmeliğin zamanlamasını doğru bulmuyorum. En azından sınavdan sonra açıklanmalıydı. Bu işte bir gariplik var gibi geliyor !!!

Açıklansa da şu maliyet işkencesinden kurtulsak :) bir de ek ders olarak gelen spk dan dolayı belirsizlik var sanırım bir açıklamadan dolayı bekletiyorlar sonuçları. bekle bekle oofff :(

Hiç haberimiz yokken telefon çalsa , tanımadığımız numaradan aransak . "Odadan arıyoruz kazandınız , tebrikler "deseler.
Bu hayali hep kuruyorum , demek ki tamamen ümidim tükenmemiş :)) Öyle ki telefonun sesini falan kontrol ediyorum arada :))

Hiç haberimiz yokken telefon çalsa , tanımadığımız numaradan aransak . "Odadan arıyoruz kazandınız , tebrikler "deseler.
Bu hayali hep kuruyorum , demek ki tamamen ümidim tükenmemiş :)) Öyle ki telefonun sesini falan kontrol ediyorum arada :))

Aynı beklenti içindeyim inşallah :)

inşallah hayırlısıyla tüm emek verenler kazanır. Mübarek cuma vaktine denk gelsin de dualarımız.

Ne eziyetli bir iştir yaa. Mali müşavir olmak için her yönden insan yıpranıyor. Buna rağmen hak edilen değer verilmiyor.
Bence üniversitelerde mali müşavir olmak için bölüm olmalıydı. Diplomalar alınıp hak kazanılmalı , ruhsatlar alındıktan sonra odalara bağlanmalıydı. Bu şekilde hiç takılmadan 7-8 sene gidiyor. Bayanlar evlensin mi kariyer mi yapsın , erkekler askere mi gitsin iş mi kursun. Her şekilde engel teşkil ediyor. Zor , ne deyim.

Benim 3.cü girişimdi Maliyet ve Denetim derslerinden sınava girmiştim Maliyetti yapmama rağman, hoca en ufak hatada puan kırdığı için pek fazla umudum yok. Ama denetimden İnşallah geçerim diye düşünüyorum. Kendilerine odalardan tebrik telefonu gelen arkadaşlar foruma yazsalar çok memnun oluruz.

Arayan Var mı Arkadaşlar?

Benim 3.cü girişimdi Maliyet ve Denetim derslerinden sınava girmiştim Maliyetti yapmama rağman, hoca en ufak hatada puan kırdığı için pek fazla umudum yok. Ama denetimden İnşallah geçerim diye düşünüyorum. Kendilerine odalardan tebrik telefonu gelen arkadaşlar foruma yazsalar çok memnun oluruz.

Arkadaşlar, sanki sınav açıklandı gibi, tesmerin sitesinde özel smmm sınav sonuçları açıklanmıştır diyo. Özel smmm sınavı neydi ya, bu arada sizleri yada arkadaşlarınızı tesmerden arayan oldu mu hiç?

özel smmm sınavı serbest muhasebecilerin smmm olmak için girdikleri sınav bizimle aynı günde girmişlerdi sınava...

Arkadaslar gecen mart sinavinda da once ozel smmm sinavi aciklanmisti bizim sinavda gecesinde sonuc tesmer sayfasinda gorunmustu.simdi yine ayni sey olabilir.

Ne eziyetli bir iþtir yaa. Mali müþavir olmak için her yönden insan yýpranýyor. Buna raðmen hak edilen deðer verilmiyor.
Bence üniversitelerde mali müþavir olmak için bölüm olmalýydý. Diplomalar alýnýp hak kazanýlmalý , ruhsatlar alýndýktan sonra odalara baðlanmalýydý. Bu þekilde hiç takýlmadan 7-8 sene gidiyor. Bayanlar evlensin mi kariyer mi yapsýn , erkekler askere mi gitsin iþ mi kursun. Her þekilde engel teþkil ediyor. Zor , ne deyim.

Bu dedigin cok zor. Unv. De bölüm bitirdikten sonra belge alinsa sinav harci. Staj dosya bedeli ruhsat bedelleri vs vs... Turmob ve Maliye bakanlığın nın tum gelirleri kisilacak. Bu yüzden boyle biseyi hic yapacaklarını sanmam.

Arkadaþlar, sanki sýnav açýklandý gibi, tesmerin sitesinde özel smmm sýnav sonuçlarý açýklanmýþtýr diyo. Özel smmm sýnavý neydi ya, bu arada sizleri yada arkadaþlarýnýzý tesmerden arayan oldu mu hiç?

Henuz aciklanmadi. Bugun icin umutluyum. Sinav sonuc sayfasinda bir degisiklik var diger sonuclari kaldirmislar. Bugun 11 gibi bekliyorum açıklanmasını.