28 ekim - 29 ekim

Ynt: 28 ekim - 29 ekim

Sn.Arkadaşlar
Hassasiyetinizi anlıyorum bende sizinle aynı duyguları paylaşıyorum fakat burası yeri değil bence. Google'de dünya kadar siyasi forum var.

Sn.Nguroy

29 Ekimde biz çalışıyoruz siz kapalısınız v.s. yorumlar hk.idi.

Ya arkadaşlar, danışmanlığını yaptığımız bir firmadan soruyorlar. 29 Ekim ve öncesindeki yarım gün için çift mesai mi hesaplayacağız diye? Çalıştırmanız yasak tatil yaptırmak zorundasınız, aynı parayı verin , madem çalıştırıyorsunuz çift mesai ödeyin. Bunlardan hangisini söylemem gerek?

Çalışmak zorunda ise çift mesai çalışır. Tabi gündelik üzerinden çalışnalar bu geçerlidir. Aylık ücret olarak çalışanlar o güne ait örneğin 9 saatlik çalışmasnın karşılığı saat ücretide fazla mesai olarak ödenir.

Tamam herkese ben izin veriyorum :) herkes kafasını dinlesin ama 28 Ekim de tatil yapanı bende duymadım eğer özel sektörde 28 Ekimde yaptıran patron varsa helal olsun vallahi

29 ekimde özel şirket patronları tatil yaptırmak işlerine gelmediği için çalıştırmak istiyorlar. onlara kalsa pazar günleri de çalışalım. 29 ekim tatil mi konusu bizim şirkette her sene döner, patronlar da surat ekşitir tabi. ama tatil yapıyorlar, o ayrı. sadece işlerine gelmiyor. birçok şirket vardır böyle, eminim.
çalıştırırlarsa da çift maaş ödeme kuralına riayet edeceklerini sanmıyorum. zaten adamlarda, "bu personel bize muhtaç. dışarda işsiz bir sürü insan var, bunu çıkarır başkasını alırız" diye bir mantık olduğu için, özellikle küçük işletmelerde böyle sıkıntılar doğabiliyor.