3 ayrı günde geçici iş görmezlik belgesi!!!!

firmada çalışan bir eleman aynı cari ay içerisinde farklı günlerde 1 er gün rapor alarak toplam 3 gün rapor almıştır bu eksik günleri bildirmek istiyorum bunun için herhangi bir engel varmı ??? raporu işlerken başlangıç ve bitiş tarihi soruyor ve raporu bildiriken hata veriyor bilgisi olan varmı_?

Ynt: 3 ayrı günde geçici iş görmezlik belgesi!!!!

farklı gün ve farklı raporlar ise ve iş kazası değilse bildirmenize gerek yok. Bildirsenizde işgöremezlik ödeneği ödenmez.

3 günden az olan raporlar eksik gün olarak bordroya yansıtılır, eksik gün beyanı kağıt ortamında yapılır fakat çalışamamazlık bildirim girişi sisteminde girilmez.

girilmez mi girilemezmi??? yani bildirmemize gerek yok biliyorum ama bildirmek istiyorum 3 gün olduğu için ödenek çıkmazmı???

Bir günlük rapor girişi hiç denemedim ama girebiliyor olamanız gerekir.Sistem ne gibi bir hata veriyor? Ödeneğe gelince ayrı ayrı birer günlük raporlar için ödenek çıkmaz maalesef..

yani raoırlar geldide şimdi bunlar iş görmezlik belgeside değil tahlil kağıtları gibi bir şey nunlar iş görmezlik yerine geçermi birde bunların yani raporların bildirim süresi bittikten sonra 5 gn içerisindeydi bildiğim kadarıla bildirmessek bir cezai şartı varmı yani 5 gün içerisinde?

Tahlil sonuçlarını siz değil, hastane personeli girmeli :)
İşin şakası bir yana;
elinizdeki belgede x gün istirahati uygundur yazmıyorsa, iş başı kağıdı getirmesi gerekir çalışanın.
İşbaşı kağıdı da getirdiyse, eksik gün girmemeniz gerekir diye düşünüyorum.

istirahati uygundur yazmıyor sadece yapılan işlemler tahlil ve tedavnin bittiği tarih falaln yazıyor bir örneğini ekleyebilirim görmek isterseniz?

fgokdemir ' Alıntı:
istirahati uygundur yazmıyor sadece yapılan işlemler tahlil ve tedavnin bittiği tarih falaln yazıyor bir örneğini ekleyebilirim görmek isterseniz?

bir günlük raporlar için uğraşmanıza hiç gerek yok , sadece iş kazası olduğunda bildirin , onun dışında 3 gün ve üzeri olduğunda bildirimde blunun.