3 Temmuz 2011 Finansal Muhasebe

Arkadaşlar bu sınav için nasıl hazırlanmalıyız?Yani Yusuf Sürmen stili sorulardan kurtulduk mu?Bu dersten ne yapacağız?Kaynak önerilerinizi bekliyoruz arkadaşlar?

Ynt: 3 Temmuz 2011 Finansal Muhasebe

yusuf sürmen'in sınavda olmayacağı kesin mart sınavındaki soru stilini fazla dikkate almayın mart sınavı biriken adayları eritmek ve tepkileri dindirmek içindi.

kimin geleceğini nasıl soru olacağı yönünde burada veya başka yerde onlarca farklı cevap olacaktır

kimin geldiğini bilmiyorum nasıl soru geleceğini de ama ne olursa olsun

ys sürmenin aykırı tarzı ve sözel sorular olmayacak

ortalama bir çalışma yeterli olacaktır

dönembaşında yapmanız gereken işlemler
karşılık ayırmalar karşılıkla ilgili diğer işlemler
senet değişimleri
bankaya verme kırdırma vs
teminatlar
nazım hesap kayıtları
döviz kuru değişimleri
reeskont ayırmalar (genelde onlar hesaplar ama siz hesaplamayıda öğrenin)
mal alış satış iadeler sevkiyatlar vs ( burada 760 kullanmanız yeterli olacak )
amortisman
maddi maddi olmayan varlık satışları

yukarıda kısaca özetlediğim konularda kendinizi hazırlarsanız yeterli olacağını düşünüyorum

piyasada bir çok kitap var şundan çalış diyemem ama hangisi olursa olsun kitaplarda hatalarda var bunlara dikkat et

en iyisi orhan sevilengül ün kitabı bütün hesaplar örnekleriyle var...ve artık finansal mart/2011 sınavı ile korku olmaktan çıktı yeni korku MALİYET MUHASEBESİ.bizim oda başkanı ile görüştüm ve finansalda bu dönem büyük bi çoğunluğun geçeceğini söyledi..yusuf sürmeni unutun gitsin..BİZİM DÖNEM UNUTAMAZ O AYRI :))))) PALAYI

pala gitti zaten sınavda hepimiz bunu gördük ama artık yeni ve daha belalı bi pala var gibi oda maliyet palası benim 3.hakkımdı ve çok büyük ihtimal 4. hakkıma da maliyetten temmuza girceğim. allah hepimize kolaylık versin.

benimde 4.hakkıma kalacak gibiyim maliyet tam bilemiyorum ama çünkü ıı.dağıtım ve kademeliye kadar yaptım ve doğru ııı.dağıtım yapmadım,yevmiye kayıtlarınıda yaptım geçen dönem 42 ile kalmıştım bu dönemde ya geçerim sınırda yada 40-45 ile kalırız yine ama artık en büyük bela MALİYET gibi görünüyor...ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN..