3065 İhraç Kayıtlı Satış

anemus

Katkı Sunan Üye
3065 ile satılan bir malda karşı tarafın kesceği iade,fiyat farkı faturasında kdv hesaplanmalımı

Ynt: 3065 İhraç Kayıtlı Satış

Fatura normal kdv li olarak kesilmelidir

Teşekkür Ederim.
Şöyle bir sıkıntı var bu faturalar 03/2011 tarihli faturalar ve biz firmamızın kestiği faturalarla ilgili (doğal olarak iade kdvyi düşmeden) 3065 kdv iadesi talep ettim, ve indirilecek kdv listesinde göstermedim. öbür firmada hesaplananda göstermemiş. Sizce ne yapabilirim

KDV iadesi talebinizi yeni duruma göre tekrar düzeltmeniz ve durumu açıklayan bir dilekçe ile vergi dairesine başvurmanız gerekiyor. Eğer bu işlemler nedeniyle haksız yere fazla tecil ve terkin aldıysanız KDV Kanunu madde 11/c'nin 3'üncü fıkrası uyarınca 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 51'inci maddesine göre belirlenen gecikme zammıyla birlikte tahsil olunacaktır.

anemus ' Alıntı:
Teşekkür Ederim.
Şöyle bir sıkıntı var bu faturalar 03/2011 tarihli faturalar ve biz firmamızın kestiği faturalarla ilgili (doğal olarak iade kdvyi düşmeden) 3065 kdv iadesi talep ettim, ve indirilecek kdv listesinde göstermedim. öbür firmada hesaplananda göstermemiş. Sizce ne yapabilirim
İhraç kayıtlı satışlarda kdv iadesinin tamamlanabilmesi için malın ihraç olduğuna dair gümrük beyannamesi gerekldir. Bu olmadan nasıl iade aldınız ve olduysa o zaman mallar ihraç olduktan sonra mı iade oldular

Fiyat farkı olarak kesmişler malın adedinde bir değişkilik olmadığı için gümrük beyannameleri birebir tutuyor. Gelen faturaları başka bir bölüm işlediği için komisyon gibi işlem yapmışlar, Fiyat farkı,fiyat iadesi gibi bir işlem olmamış.