4-5 Aralık SMMM sınavının Cevapları

Arkadaşlar Sonuçların açıklanmasının 60 gün olmasını anladım ama cevaplar neden Tesmerin sitesinde hala yayınlanmadı anlamıyorum Dersanelerin cevaplarının doğru olmadığına eminim özellikle tartışmalı sorularda
tesmere email attım ama cevap gelmedi ne yapsak acaba.....

Ynt: 4-5 Aralık SMMM sınavının Cevapları

Burdayız da cevapları biz yayınlamadığımız için söyleyecek söz bulamadık :)

Deveye sormuşlar neren doğru diye ? Bizimki o hesap.

Yaaa yapacak bişey yok da kafayı yiycem herkes başka cevap veriyo
belki diyorum baskı yapsak cevapları bari yayınlasalar

Adamlarda acayip bir direnç var hiç bir baskıya boyun eğmiyorlar :) Çok kafanıza takmayın lütfen sayılı gün çabuk geçer.

sınav sonuçları açıklamadan cevapları açıklamıyorlar ne kadar baskı yapsan da değişmez.

Hayır Derdim ders çalışmaya başlasammı başlamasammı diye çünkü cevaplar olmayınca kaldığıma inanmak zor geliyor

YASİNEMRE08 ' Alıntı:
Hayır Derdim ders çalışmaya başlasammı başlamasammı diye çünkü cevaplar olmayınca kaldığıma inanmak zor geliyor
kaç dersten girdiğinizi bilmiyorum ama sınırda geçebilirimde kalabilirimde dediğiniz derslerden çalışmaya başlayın çünkü bu sınav arası çık kısa. birde ben ilk mart 2010 da girdim ve kesin geçtiğim derslerden geçtim sınırda dediğim hiçbir dersten geçemedim.

Benim ilk girişim yani 7 dersim var ve hepsi sınırda yanii.. ???

YASİNEMRE08 ' Alıntı:
Benim ilk girişim yani 7 dersim var ve hepsi sınırda yanii.. ???
Bende Temmuzda girdim ilk sınava, hakkaten 7 dersten birden sınava girip sonuç beklemek çok zor , durumunu iyi anlıyorum. Sınav sonuçları açıklandığında odayı aramıştım sonuçlar için , telefona çıkan bayan sonuçlara okumaya başladı - finansal muhasebe 34 deyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü :) sonra diğerlerini okumaya başladı 50-60-73 rakamları duydukça yüzüm gözüm açıldı :) Tek dersten kalmışım, kaldığım dersi ilk olarak okudu :)

İnşallah sizde yüzü gülenlerden olursunuz.

Şimdi neden cevaplar açıklanmıyor derseniz sebebi sadece ve sadece dava açmamızı engellemek yani bu kadar basit.
Şu an sorulan soruların cevapları fosmerde yokmu tabikide var ve siteye koymalarıda 15 saniyelerini almaz ama adamlar o kadar çakal ki siz sorular ne kadar geç açıklanırsa kendi yaptığınız cevaplardan o kadar emin olamıyorsunuz.
Şöyle diyelim denetimden 70-80 bekliyordunuz aradan 2 ay geçtiğinde iş,güç,koşuşturma vb. den dolayı kafanızda 2 ay önce girdiğiniz sınavdaki cevaplar tam anlamıyla kalırmı kalmaz, işte 70 lik kağıt veripde 30 la kaldımı kafanızda bir acaba suç bendemi fikri oluşuyor ve fosmere dava açmıyorsunuz adamlarda bu yüzden cevapları açıklayabildikleri kadar geç açıklıyorlar bütün mesele bu.

İnşallah
analizden kesin kaldım muhasebe sınavından sonra kendime gelemedim çünkü bocaladım biraz ama diğerleri iyi gibi bilmiyorum hadi hayırlısı

stonhand ' Alıntı:
Şimdi neden cevaplar açıklanmıyor derseniz sebebi sadece ve sadece dava açmamızı engellemek yani bu kadar basit.
Şu an sorulan soruların cevapları fosmerde yokmu tabikide var ve siteye koymalarıda 15 saniyelerini almaz ama adamlar o kadar çakal ki siz sorular ne kadar geç açıklanırsa kendi yaptığınız cevaplardan o kadar emin olamıyorsunuz.
Şöyle diyelim denetimden 70-80 bekliyordunuz aradan 2 ay geçtiğinde iş,güç,koşuşturma vb. den dolayı kafanızda 2 ay önce girdiğiniz sınavdaki cevaplar tam anlamıyla kalırmı kalmaz, işte 70 lik kağıt veripde 30 la kaldımı kafanızda bir acaba suç bendemi fikri oluşuyor ve fosmere dava açmıyorsunuz adamlarda bu yüzden cevapları açıklayabildikleri kadar geç açıklıyorlar bütün mesele bu.

Haklı olabilirsin, bu açıdan hiç düşünmemiştim bravo

Muhasebede olmasa da, vergi, huku, denetim, meslek hukuku gibi derslerde kurşunkalem kullanmazsak ne oluyormuş bilen var mı? Bu sınav test usulü değil ve optik okuyucu meselesi yok, elbette kurşunkalem cevabı düzeltme/değiştirme hallerinde daha temiz bir kağıdı garantiliyor; ancak düşünüp taşınıp soru kağıdına notlar alarak sonradan düzenleyip temiz yazacağımı da iddia edebilir/düşünebilirim. Böyle yaparsam ne olur? Cevaplarıma güvenimi yitirmemiş ve hatta soru kağıdına cevaplarımı geçirmiş de olabilirim; bunu yapmış da olsam kurşunkalemle yazdıklarımın aynen kalacağından emin olmam mı gerekiyor? [Evet paranoyakça görünebilir, ancak silginin gücünü kim yadsıyabilir?]

İmza: Lisans öğrenimi boyunca kurşunkalem kullanmaktan imtina etmiş ve bir zararını görmemiş aday meslek mensubu.