%5 İndirim

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba,
Biz Ekim ayı sigorta bildiriminde %5 lik indirim yapmadık. İptal beyanname vermek istemiyoruz. Bu durumda sorun olur mu yoksa illa indirim yapmak zorunda mıyız?

S

Serpil YAVUZ

Ziyaretçi
Ynt: %5 İndirim

zorunda değilsiniz,yapmayabilirsiniz.

arkadaşlar % 5 indirimsiz olarak gönderdiğimiz bildirgemizi iptal edip 5510u seçerek tekrar asıl bildirgemizi gönderebilirmiyiz bu şekilde yapan arkadaşlar varmı acaba ?

İptal edip yeni indirimli bildirgenizi verebilirsiniz.Yenisini göndermeden önce 11,20 ytl damga versini yatırtmayı unutmayın.

evet 2 bildirge iptal edip yenilerini girmek istedim.

22.40 damga vergisi borcu cıktı. sanırım iptallerden dolayı...
111 ytl de 2004 ten devreden borç varmış çok enteresan.

arkadaşlar şu iptal edip yeniden giriş işlemlerini adım adım nasıl yapıldığını anlatırmısınız. iptal etmeden yeni kayıt yapmıyor ben kendimce iptal yapıp indirimli giriş yaptın bu sefer 2 tahakkuk var nasıl düzeltilecek acaba

arkadaşlar benim anlamadığım neden iptal bildirgenin 11,20 ytl sini ödemeden yenisini göndermiyoruz.

ultraslan ' Alıntı:
arkadaşlar benim anlamadığım neden iptal bildirgenin 11,20 ytl sini ödemeden yenisini göndermiyoruz.

bildiğiniz gibi yeni bildirgeyi gönderirken 1 ytl ve üzerinde borcunuz varsa sistem %5 indirimli olarak tahakkuk kesmenize izin vermiyor syn ultraaslan o sebepleki 11,20 ödendikten sonra yeni asıl bildirgeyi gönderebiliyoruz