%5 indirim

arkadaslar ekim ayı bildirgesini gönderdim.%5 lik indirimden faydalanabılırmıyım,faydalanmak için ne yapmamız gerekıyo.şimdiden tskler.iyi çalısmalar..

Ynt: %5 indirim

gönderdiğiniz asıl bildirgeyi sistemden iptal edip 11,20 ytl tutarındaki damga vergisini bankaya ödeyip daha sonra tekrar aynı bildirgeyi 5510 sy.kanunu seçerek göndermelisiniz

sayın fear of darkness, şu iptal işlemini anlatırmısın
ben iptal edip ödeme yapmadan indirimil gönderdim ama 2 tahakkuk görünüyor benimkindede bir hata var ama nasıl

sayın karabıyık
iptal etmeden aynı döneme ek göndermiş olmayasınız ?
biraz daha öçıklayıcı bilgi verirmisiniz yaptıgınız işlem hakkında

birisi iptal tahakkuku olabilir.
beyannamenin mahiyeti kısmını gözden geçiriniz. (Asıl ya da İptal)

Arkadaşlar bu ayki ödemeleri yapmış olanlar için nasıl bir yol izlenecek.Ödemeler yapılmış.İptal edersek alacağı görünecek,yeniden bildirge verirsek borçlu olacak.Yapılan fazla ödemeyide içerden almanız mümkün değil gibi.Bu ay hiç dokunmasak mı ne yapsak?

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
gönderdiğiniz asıl bildirgeyi sistemden iptal edip 11,20 ytl tutarındaki damga vergisini bankaya ödeyip daha sonra tekrar aynı bildirgeyi 5510 sy.kanunu seçerek göndermelisiniz

Merhaba ;

Kendime ait 10.ay bildirgesini iptal ettim ,iptal edilen bildirgeye ait 11.20 damga vergisini ödemeden de 5510 a göre % 5 indirimli yeni bildirgemi tahakkuk ettirdim.

Bende sorun olmadı.Paylaşmak istedim.

sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar 5510 dan yararlanırmı?

Arkadaşlar hiç primini ödeyen mükellefleriniz hakkında bu tip düzeltme vermediniz mi? Prosedürü merak ediyorum.

iptalden giriş yapınca 2 ası tahakkuk görünüyor biri indirimsiz biri indirimli acaba damga vergisi için mi duruyor. müfredatlıdan bakınca bir tahakkuk borcu görünüyor

karabıyık ' Alıntı:
iptalden giriş yapınca 2 ası tahakkuk görünüyor biri indirimsiz biri indirimli acaba damga vergisi için mi duruyor. müfredatlıdan bakınca bir tahakkuk borcu görünüyor

Merhaba ;

Sorunuz tam anlaşılamadı , lütfen mesajı göndermeden önce mesaj önizleme den bir kez okuyunuz

Sabah sgk düzeltme işlemini tamamladım. E-bildirgeye girip tek kişi çalışanı olana giriş yaptım. İlk önce e-bildirgedeki "iptal" menüsü ile iptal ettim. Daha sonra xml transferi yolu ile (xml "asıl" olarak kodlu idi.) 5510 seçiliyi yolladım. Tahhkkukta indli olarak çıktı. Borç görüntülemede dv çift yani 22,20 YTL gözüküyor. Ödeme yaparken bunu göz önüne alın.