5921 Sayılı Sigorta Primi İşveren Hissesi Teşviki

Üyelik
10 Eki 2006
Mesajlar
1
Merhaba

Özel inşaat dosyasında işe girişi yapılan işçiler tarafımca 3 ay kadar 5921 sayılı kanun numarası seçilerek 31.08.2010 tarihine kadar aylık prim ve hizmet belgesi ile bildirilmiş,işverenin talebi üzerine 31.08.2010 tarihinde çıkışları verilmiştir.

İşveren aynı personelleri tekrar işe başlatmak istemektedir, bu durumda aynı işçiler tekrar 5921 sayılı kanunla kuruma bildirilebilir mi? eğer bildirilebilir ise kaç ay süre ile bildirilmelidir? (tekrar altı ay mı yoksa daha önce yapılan bildirimler düşülerek kalan süre kadar mı)

Teşekkür ederim iyi çalışmalar
 
Üyelik
9 Eyl 2009
Mesajlar
93
Konum
kocaeli
Ynt: 5921 Sayılı Sigorta Primi İşveren Hissesi Teşviki

Geçici 9. maddeden yararlanmak suretiyle belgeleri gönderdiyseniz, çıkışlarını verdiğiniz anda teşvik kapsamından çıktılar. Tekrar 4 ay işsiz kaldıklarında teşvik kapsamına girerler ki bu da teşvik kanunu'nun süresinin dolduğu Aralık sonuna tekabül ediyor. Kısacası illa teşvik diyorsa şartlara uyan başka birilerini bulsun...
 
Üyelik
15 Mar 2010
Mesajlar
174
Konum
BALIKESİR
Ynt: 5921 Sayılı Sigorta Primi İşveren Hissesi Teşviki

evremm ' Alıntı:
Geçici 9. maddeden yararlanmak suretiyle belgeleri gönderdiyseniz, çıkışlarını verdiğiniz anda teşvik kapsamından çıktılar. Tekrar 4 ay işsiz kaldıklarında teşvik kapsamına girerler ki bu da teşvik kanunu'nun süresinin dolduğu Aralık sonuna tekabül ediyor. Kısacası illa teşvik diyorsa şartlara uyan başka birilerini bulsun...

+1
 

Benzer konular

Üst