6111 Sayılı Kanun Hk

Arkadaşlar nisanda 6111 ile başlayan 1 işçiden sonra temmuzda 2.işçinin de 6111 den tanımlaması yaptım.(ortalama sayısı 1 diyordu)ama 1687 kanun çıkınca yararlandırmadım 1687 den yararlandı.2018 de yararlandıracaktım.Kasımda 2 işçi daha girdi aynı şekilde 1 kişininde 6111 tanımlamasını yaptım(ortalama sayısı 2 Dedi) bunlarda 1687 den yararlandı.Kasım sonunda 2 işçi ayrıldı.Ocak 2018 de 1 işçi girişi daha oldu.Toplamda şu an 3 işçi var.Şimdi Ocak ayı bildirgesini gönderirken Temmuzda giren işçi için ve kasımda giren işçi için 6111 den faydalandırabilirmiyim.Ortalama sayılarına bakarken tanımlama yaptığımız ortalama sayısına mı bakılmalı öyleyseki şu an çalışan 3 olduğu için bu 2 kişi 6111 den faydalanabilir mi lütfen yardımcı olurmusunuz.

O işçilerin girdiği ayda ortalama sayısı kaç ise o sayının üzerinde işçi olmalı 6111 den yararlanması için.

O işçilerin girdiği ayda ortalama sayısı kaç ise o sayının üzerinde işçi olmalı 6111 den yararlanması için.[/QUOTE

İşçilerin girdiği tarihde o zamanda yapılan teşvik tanımlamalarında ekranda çıkan ortalama sayısı dikkate alınacak o zaman deil mi ocak 2018 den itibaren faydalandıracağıma göre şuan işçi sayısı 3 olduğu için iki kişiyide yaralandırabiliyorum deil mi

Son düzenleme:
Merhabalar ,

6111 den sorunsuz bir şekilde faydalanabilirsiniz. 6111 teşvikleri dönem bazlı işleme alınır ve iki personelinde işe girdiği aylar farklı olduğu için kota sorunu da olmayacaktır.

6111 hesaplamaları yapılırken (işletmede çalışan personel sayısı) - (personelin ortalaması ) = ( o dönem için faydalanacak personel sayısı) olarak işleme devam edebilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dilerim.