6111 Teşviğe Göre İşten Ayrılma Ve Sigorta

merihs12

Katkı Sunan Üye
Mart - 4 normal 2 teşvikli toplam 6
nisan 4 normal 2 teşvikli toplam 6
mayıs 4 normal 2 teşvikli toplam 6
haziran 4normal 2 teşvikli toplam 6
temmuz 5 normal 2 teşvikli toplam 7
ağustos 5 normal 2 teşvikli toplam 7 çalışanı olan bi kurumda ... 38/6 = 6,33 yani ortalam 6 çıkıyor

eylül ayında normal yani teşvik dışı çalışanlardan biri işten ayrıldığında teşvikli çalışanları etkileyen bi durum söz konusu oluyor mu ? teşekkürler

2 teşvikli kişiyi işe aldığınız zaman ortalamanız kaç dı? 09/2014 teşviksiz kişi işten çıktığında kalan teşviksiz kişiler ort altına iniyor ise teşvikten yararlanan bir kişi teşviksiz duruma geçer.

6 kişinin de o ay işe girişi yapıldı. Yani dosya yeni açılmıştı.

Yeni açılan işyerlerinde teşvik ortalaması sıfırdır. Şartları sağlıyor ise, tüm girenler teşvikten yararlanabilir. Onun için teşvikli işçiler işten çıkarılana veya teşvik süreleri bitene kadar "o işçiler için" teşvikten yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Anladım yani eskiden teşvik kapsamına girenler durum ne olursa olsun teşvik kapsamında oluyor. Ortalama hesabı yeni girişler için geçerli o zaman sadece ?

Herkesin ortalaması kendisine aittir ve işe girdiği tarihte geçerli olan ortalamadır. Teşvikli kişi işe girerken ortalaması neyse toplam işçi sayısı o ortalamanın altına inerse teşvikten yararlanamaz kısaca.

İşe girerken dosya yeni açılmıştı dolayısıyla ortalama sıfır idi. Yani teşvik hakkının ortadan kalkması 1 işçi kalsa bile mümkün değil gibi anlıyorum ..doğru mu?

İşe girerken dosya yeni açılmıştı dolayısıyla ortalama sıfır idi. Yani teşvik hakkının ortadan kalkması 1 işçi kalsa bile mümkün değil gibi anlıyorum ..doğru mu?

Evet......
Yeni açılan işyerlerinde teşvik ortalaması sıfırdır. Şartları sağlıyor ise, tüm girenler teşvikten yararlanabilir. Onun için teşvikli işçiler işten çıkarılana veya teşvik süreleri bitene kadar "o işçiler için" teşvikten yararlanmaya devam edebilirsiniz.