fonradar

6736 Yapılandırmada 'kanun Kapsamına Giren Borç Bulunamadı' Durumu

Onore

Katkı Sunan Üye
Ağustosun son gününden beri bu hata çıkıyor şahsıma. 2015 yılına ait trafik cezam için başvuruda bulundum ancak bu açıklama var halen. Çalıştığım firmanın nakil vasıtalarına olan borçları yapılandırıldı hatta ödeme listesi bile gönderildi. 444 0 189'u arıyorum yoğunluktan diyorlar ancak 3 hafta kadar bir süre kaldı. Aynı durumda olan var mı ?

Başvuruda bulunmuşsanız panik yapmayın.İlk ödeme kasım sonu olacaktır.Beklemede kalın.
Kasım ayında bile rapor oluşturulsa (ödeme tablosu) ödeme için zaten vaktiniz kalacaktır.Önemli olan başvurudur..Onu da yapmışsınız.Bekleyin...

banada askerlik yoklamasına geç gittiğim için 122 tl ceza kesmişler, yapılandırmaya giriyor, başvurdum ancak cezada bir indirim olmadı.

Ağustosun son gününden beri bu hata çıkıyor şahsıma. 2015 yılına ait trafik cezam için başvuruda bulundum ancak bu açıklama var halen. Çalıştığım firmanın nakil vasıtalarına olan borçları yapılandırıldı hatta ödeme listesi bile gönderildi. 444 0 189'u arıyorum yoğunluktan diyorlar ancak 3 hafta kadar bir süre kaldı. Aynı durumda olan var mı ?

Daha önceki yapılandırma da başıma gelmişti. SGK sistem üzerinden başvuru yapmıştım fakat 1 aydır onaylanıp ödeme tablosu oluşmamıştı. En sonunda SGK merkezine gittiğimde önceki dönemlerdeki indirimden kaynaklanan sorundan ötürü yapılandırma işini daire de halletmiştim. Bunu örnek olarak verdim. Bence ilgili daireye bizzat başvurarak bilgi alabilirsiniz.

Son durumu yazayım.

Nakil vasıtalarına gittim. Uzunca bir sıra bekledikten sonra görevli memur internet başvuruma bakarak bi sıkıntı olmuş gözüküyor dilekçe doldurun elden yapalım yapılandırmayı dedi ve yaptık. İşin kötü yanı internet başvurum halen aynı şekilde duruyor. Yarın bir gün çift yapılandırma gözükür de cezayı iki kere tahsil etmeye çalışırsa devlet hiç şaşırmam :)