8-9 Temmuz SMMM Yeterlilik Sınavının Sonuçları Ne Zaman Açık

merhaba arkadaşlar.Sıkıntınızı paylaşıyorum.Ben kasım sınavıyla ruhsatımı aldım.Tam olarak 60. günde sınav sonuçları açıklanmıştı.Ancak 1 sene önce 27-28 Kasım 2004 sınavları 2.5 ayda açıklandı.16-17 temmuz 2005 sınavları ise 1 eylül 2005 te açıklanmıştı.Yani sizin de gördüğünüz gibi açıklanma tarihleri son derece değişken....Sıkıntılı bir süreç, ben de daha önce bu forumun üyesi olan ve şu anda kısa dönem askerliğini yapmakta olan bir arkadaşım için sonuçların açıklanmasını sıkıntılı bir şekilde bekliyorum...Bu başlık altına yazılanlar gösteriyor ki sonuçlar hala açıklanmamış.Ne zaman açıklanacağı da belli değil...Tahminimce sonuçlar
Cuma akşamı mesai bitiminden sonra açıklanacaktır...Hafta sonu siteye girişin yoğun olması düşünülerek cumaya kadar sonuçların açıklanacağını sanmıyorum...Eleştirilere hak vermemek mümkün değil...Yönetmeliklerde sınavların açıklanma tarihi 60 gün olarak yazılı...İnsanları bu şekilde sıkıntıya sokmaya kimsenin hakkı yok...Bu hem yönetmeliğe aykırıdır, hem de vicdanen kabul edilemez.Ve 60. günün sonunda sınav sonuçlarının halen açıklanmamış olmasının da bir yaptırım olmalıdır....Sınav komisyonu üyelerinin tatil nedeniyle işi geciktirmeleri gibi bir durum söz konusuysa,
özrü kabahatinden büyük derler adama....Tatile gidecek adam o komisyona girmez olur biter.Oturur, kendine verilen görevi stajerlere karşı sorumluluk duygusu içinde layıkıyla yerine getirmeye çalışır.Bu aynı zamanda bu mesleğin saygınlığında düşürülmüş bir
lekedir.Ciddiyetsizliktir.Lakayt bir tavırdır.Yönetmelikte yazılı süre geçmiş, kimsenin umursadığı yok...Bu mesleğe ömrünü vermiş ve otorite kabul edilen insanlar da bunu yaparsa, henüz emekleme dönemindeki bizler neler yapmayız.Yaparsak ta kimse bize kızmasın....Herkes önce kendi gözündeki merteği temizlesin....Bu sınavlara insanlar kısıtlı zamanlarında çalışıyorlar.Kasım sınavına bu kadar az bir zaman kalmışken sınav sonuçlarını hala açıklamamak en hafif ifadeyle terbiyesizliktir.Ahlaksızlıktır.
Meslek ahlakına aykırıdır ve cezalandırılması gereken bir durumdur.

YA ARKADAŞLAR BUGÜN İÇİN TESMERİ ARAYAN YOKMU. ARTIK SIKINTIDAN PATLAYACAĞIM YA.

Bir çok kişi bu sınav sonucuna göre hayatını değiştirecek yada belki işini belki de tekrar ders çalışmaya başlayacak. Hayatla ilgili alınacak böyle önemli kararlar için belirsizlik olması bu belirsizliğin bağlı olduğun meslek örgütünden kaynaklanması oldukça can sıkıcı bir durum.

arkadaşlar tesmeri aradım! bana söyledikleri 60 gün içinde açıklanır diye yazıyormuş kesin bağlayıcı değilmiş! Artık bu kadarı da pes

Arkadaşlar ben sizin gerginliğinizi alıyım biraz, fazla sinirlenmişsiniz.Son edindiğim bilgilere göre sınav sonuçları açıklanmayacakmış, sınava giren herkes geçmiş, hadi hayırlı olsun :p :D

Tesmeri aradım. Verdikleri cevaba bakarmısınız. Haftasonuna veya haftaya diyorlar. siteden takip ediniz dediler. Çok yardımcı oldular. Biz nerden takip edeceğimizi bilmiyorduk.Sayelerinde öğrendik. Bilmeyen arkadaş varsa öğrensin.

sınav sonuçları açıkladı desem yalan olur....

1 dk. önce aradım. komisyondan hafta sonu çıkacakmış. hafta sonunda ve pazartesi 8-9/15-16 temmuz smmm sınavlarının ikisi birden yayınlanacakmış mışşşşşş. ne kadar inandırıcı... yarın için umutlanarak canınızı sıkmayın. tavsiyem akşam o kadar çok için ki, Cumartesi gecesine kadar uyuyun.

arkadaşlar tesmerin yaptığı büyük terbiyesizlik ve yönetmeliklere aykırı ama isyan ederek biyere varamayız! Maalesef odamız ve tesmer vitrinden başka bişey ifade etmiyor! görünüş güzel ama içi boş!

Arkadaşlar merhaba müjdee:)
tesmeri aradım biraz önce sonuçları akşam internetten öğrenebilirsiniz dediler. umarım bir aksilik olmaz

ayarslan bugün açıklanacakmıymış? Artık tesmere pek güvenimiz kalmadı da! tam olarak ne dediler

Sn. Sekan 3507 tesmeri aradığımda her zamankinden farklı olarak bir beye aktardılar o da akşam internetten öğrenebilirsiniz dedi. bende açıklandı yani öylemi deyince akşam açıklanıp internete atılacak dedi. umarım dedikleri gibi olur.

sonuçlar belli ama daha internete vermediler
belgeyi kazananları arıyolar dün patronumu aradılar smmm oldunuz diye
darısı hepimizin başına
iyi çalışlamar

merhabalar

ya acaba geçen herkesi aradılarmı benimde tek sınav vardı biz kaldıkmı yoksa ya yoksa sırayla arıyorlarda bize sıramı gelmedi

arkadaşlar odayı aradım şimdi aramaya başladık dediler ama. sınavı çok iyi geçen arkadaşlarım var onlarıda henüz aramamışlar

herkesi arıyolarmı bilmiyorum bende bekliyorum belki sıra gelmemiş de olabilir akşama sonuçları verirlerse zaten belli olucak :)
hayırlısı olsun demekten ve beklemekten başka yapıcak bişey yok zaten şuan

ya sınavı iyi geçip aranmayan varmı ALLAH rızası için biri cevap versin strese girdim KDV de var çalışamıyorum

bir arkadaşım sınav sonucunu bir şekilde öğrenmiş odadan geçmiş ,ancak henüz aranmadı

ya nasıl öğrendi acaba odayamı gitmiş acaba