A.Ş. 'nin Ltd.Şti Satın Alması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TALHAM

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar sürücü kursu işi ile iştigal eden A.Ş.yiz.
Ltd. Şti. olan bir başka sürücü kursunu şirketimize devir almak istiyoruz. Tüzel kişiliği ile beraber.
Alacağımız Ltd. Şirketi 6 ortaklı ve 100.000 YTL sermayeli.
Yapmamız gereken işler nelerdir ?
Bir yol haritası rica edebilir miyim ?
Saygılar..

Ynt: A.Ş. 'nin Ltd.Şti Satın Alması

arkadaşlar..
hala burdayım, yardımlarınızı bekliyorum..
selamlar..

Öncelikle her iki şirketin yetkili organlarında karar almakla başla istersen. Birleşme konusu TTK da detaylı olarak incelenmiştir. Burda 2 satırla cevaplanamaz.

Yardımınız TTK. nu adres göstermek mi ? İlginç...
Ben varsa bu konudaki tecrübelerinizden istifade etmek istemiştim..
TTK. öyle mi ? İlk kez duydum, Çok teşekkür ederim.. Allah ne muradınız varsa versin..!!

Demek TTK yı ilk kez duydun. Benim muradımı veren vermiş . İşine bak.

Verdiğiniz link için teşekkür ederim.

TTk konusu evet elbette espiri idi. Ben, yardım talep ederken, tecrübeli arkadaşların bu konudaki tecrübelerinden yararlanmak isterken, birisinin çıkıp "bu konu burada cevaplanamaz, TTK. na bak" demesi karşısında , bence, son derece nazik bir dille "latife" (şaka-espri) yaptım..
Ancak, sn nguroy alınmış olmalı ki, "işine bak" gibi, siz yerine "sen" kullanmak gibi bir tavırla sanırım kendince kızdığını belli etmek istemiş...
Neyse, Yavuz ile Şah İsmail arasında geçen bir diyaloğu hatırlatırım, herkes yediğinden ikram eder..!!

Espri mi?. anlayamadım. Burası şaka yapma yerimi? Yoksa chat odasımı?. Msn de sohbet mi ediyoruz yoksa? Bilgi kirliliği yaratmıyalım lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...