Açık Hesap Alacakların Kredi Kartı ile Tahsilatı

Merhaba arkadaşlar...!
Müşterimden gelen siparişleri bikaç irsaliye ve fatura ile teslim ediyorum. İlerleyen tarihte müşterimde cari hesap bekiyesini kredi kartı ile ödüyor.Bu işlemin herhangi bir sakıncası var mı..?

Ynt: açık hesap alacakların kredi kartı ile tahsilatı

Filizz ' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar...!
Müşterimden gelen siparişleri bikaç irsaliye ve fatura ile teslim ediyorum. İlerleyen tarihte müşterimde cari hesap bekiyesini kredi kartı ile ödüyor.Bu işlemin herhangi bir sakıncası var mı..?

Normal şartlarda tabii ki bi sıkıntısı yok. Ürün satmışsınız, faturasını zamanında kesmişsiniz ve tahsilatını daha sonra yapıyorsunuz. Ancak tahsilat farklı aylarda olursa Beyannamedeki KK ile yapılan satış tutarı ile bankaların maliyeye bildirdiği satış tutarları farklı olacağından maliye bilgi isteyecektir. Bu durumda aklanacağınızı düşünüyorum.

Ynt: Açık Hesap Alacakların Kredi Kartı ile Tahsilatı

tşk ederim...Bende bu şekilde düşünüyodum lakin geçenlerde bi sitede okudum olay Bursa da olmuş "Defter ve belgeleri kont.eden maliyeciler her kredi kartı slibi için fatura düzenlenmesi gerektiğini sölemişler.Mükellef konuyu bütün ayrıntıları ile anlatmaya çalışsada "kanun böle ceza keseceğiz " demişler. ???