Adres Nakillerinde Yeni Sgk Kurumuna 10 Gün İçinde Yapılan Müracaat

Tahsin Kurt

Fenomen Üye
Platin Üye
Arkadaşlar merhaba.
Aynı il içinde fakat farklı Sgk kurumu bölgesine yapılan nakillerde,yeni kuruma nakil tarihinden itibaren 10 gün içinde müracaat edilerek,tescil işlemini yaptırmamız gerekiyor.Buradaki nakil tarihi,karar tarihi mi yoksa tescil tarihi midir?
Bazen Oda tarafından tescil süresi uzayınca 10 günlük süreyi kaçırma veya süre sıkışması yaşanabiliyor.Sgk,burada tescil tarihini mi baz alır?
Teşekkür ederim.
İyi çalışmalar herkese

Kararın alındığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde diye biliyorum ben. Alınan kararın noter onaylı sureti ile adres değişikliği başvurusu yapabilirsiniz.

Emrah Bey teşekkür ederim.
Yalnız olayın seyri değişti.Birazda benim hatam,kurumları yazmadığım için,tam yorumlarda gelememiş olabilir.İşlemin nasıl yapılacağıda belirlendi,paylaşayım,arkadaşlarda bilgilenmiş olsun.
Kadıköy Sgk'dan Ümraniye Sgk müdürlüğe nakil oluyor.Ümraniye Sgk ile görüştüm.
Aktarılan bilgi aynen şöyle;
Ümraniye Sgk, Kadıköy Sgk'nın bir alt müdürlüğü olduğu için diğerleri gibi bir nakil işlemi yapılmayacakmış.
Önce Kadıköy Sgk'ya konuyu anlatan nakil dilekçesi verilerek dosyanın Ümraniye Sgk'ya transferi istenecek.Benzer bir dilekçede Ümraniye SGK'ya verilecek,(ekine de Kadıköy'e verilen dilekçe eklenebilir.) Dosya numarası aynen kalacak,sadece ilçe kodu değişecek,şifreler aynen geçerli olacak ve belkide en önemlisi, Nakil sebebiyle giriş çıkış bildirge işlemi yapılmayacak.

Olay kısaca bu şekilde.Kurumları belirtseydim belki sizlerde aynı bilgileri verebilirdiniz bilmiyorum.Bilmeyenler öğrenmiş olsun,bilenler için de tekrar etmiş olalım.
Teşekkür ederim.

Aynı il sınırları içinde yaptığımız nakillerde muhakkak karar alınır alınmaz iki SGK'yı da arayıp nakil işleminin nasıl olacağını soruyoruz. Uygulamada çok çelişki var bazen giriş çıkışlı nakil bazen de sadece adres değişikliği dilekçesi yeterli oluyor.
Temkinli olmakta fayda var.

Aynı il sınırları içinde yaptığımız nakillerde muhakkak karar alınır alınmaz iki SGK'yı da arayıp nakil işleminin nasıl olacağını soruyoruz. Uygulamada çok çelişki var bazen giriş çıkışlı nakil bazen de sadece adres değişikliği dilekçesi yeterli oluyor.
Temkinli olmakta fayda var.

Selamlar
Yukarıda anlattığım şekilde işlemi sonuçlandırdım.Kesinlikle sormakta fayda var.Kurumlar arasında uygulama farklılıkları olabiliyor.