AÖF mü örgün öğrenim mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: AÖF mü örgün öğrenim mi?

Şu foruma her girdiğimde bu başlığı görmezsem dişimi kırarım. Artık baydınız vallahi, midem kaldırmıyor. Birçok insanında öyle olduğuna bahse girerim. Yalan yere tartışma açmayın. Buraya birşeyleri ama faydalı şeşleri paylaşmak için teşrif edin. Kavga çıkarmaya ne kadar meraklı insan varmış. Yani şundan eminim bir meydanda toplansak ve biri bu tartışmayı açsa kan çıkar. Bundan eminim. Stajyerken böyle tartışmalar hiç yoktu nedeni ortada bir amaç vardı ruhsat almak hep beraberdik. Şimdi ne oldu işsizmi kaldınız. Başka işiniz yokmu insanların hak ettikleri ruhsatlarını kişiliklerini eğitimlerini vs. küçük düşürüyorsunuz. Kusura bakmayın altına hep saygılarımla yazarak bitirirdim. Bu sefer yetti...

Ne kadar kafa var ise o kadar söz vardır, yazılacak mesaj vardır, forumda da yeterince üye var, demek ki bu konuda bir sıkıntı var, sürekli başlık açılıyor, bazıları katılıyor yazıyor, bazıları okuyor içinden yazıyor, ancak sonuçta bu başlık açılıyor, yazılıyor, okunuyor, şimdi bu başlık yetti artık demenin bir hükmü var mı? Çok açıldı bu başlık çok konuşuldu hadi silelim, bu mu yapılması gereken? Yoksa belirli bir seviyeye gelmiş kişiler olarak tartışmayı başlık altında kimseyi kırmadan doğru noktaya götürüp bir çözüme kavuşturmak mı, veya karşımızdakini anlamaya çalışmak mı? Bir problem var ki bu başlık açılıyor, mesaj yazılıyor okunuyor? Neden iletişimin önünü keselim, açılıyorsa ihtiyaçtandır, söylenmesi gereken veya söylenmek istenenlerden ötürüdür, neden ket vuralım, anlamaya çalışmaktansa? Başlıktan sıkılmak, eleştirmek tartışmayıp sümen altı etmek, gerçekten kaçma ihtiyacından ötürü mü? Tartışalım, açalım tekrar tekrar, konuşalım seviyeli şekilde, kime ne zararı var , internet mi kirlenir? Üyeler rencide mi olur? AÖF mi kapanır, örgünlerin bursu mu kesilir? Açılıyorsa demek ki ihtiyaçtan, bir problem var ki açılıyor, mesaj yazılıyor , okunuyor?

asus ' Alıntı:
.... Kusura bakmayın altına hep saygılarımla yazarak bitirirdim. Bu sefer yetti...
Saygılarımla....

etiketçi bir millet olarak açık öğretim fakültesinin yerin dibine sokulmasını son derece mantıklı buluyorum. başka bir şey beklemek hayalcilik olurdu zaten.

nedense içerikten çok, diplomada yazan okul ismi ilgilendiriyor bizleri.

konuya mide bulantısı, kusma, hazımsızlık gibi şikayetlerle bakmak yerine, "nereden mezun olduğunuz da önemli değil, mesleği nasıl icra ettiğiniz, hakkını verip vermediğiniz daha önemli." gibi tavsiyelerle bakılması daha yapıcı olur diye düşünüyorum.

açık öğretim düşmanı arkadaşlara not: söylediklerimi kolaycılık olarak almayın ama 4 yıllık diplomalı eşekler tanıdım çokça.

açık öğretimlilere laf edeceğinize... açıktan staj yapıp başka işlerle uğraşanlara sözünüz geçsin

şşşşt açıktan staj yapan aslında başka işlerle uğraşan arkadaş yapma bi daha sözümü dinle kırmiim bacaklarını. ben diyeceğimi dedim. söz odaların denetim kurullarında:)

hadi biraz daha uzatalım konuyu...

neden a.ö.f.mezunu ymm yok sizce??? yoksa a.ö.f. ile örgünün farkı 10 sene sonra mı çıkıyor:)

(şimdi bazı arkadaşlar var diyecek ama gerçekten yok yada o kadar tektük ki denk gelemedik hiç)

mrc ' Alıntı:
hadi biraz daha uzatalım konuyu...

neden a.ö.f.mezunu ymm yok sizce??? yoksa a.ö.f. ile örgünün farkı 10 sene sonra mı çıkıyor:)

(şimdi bazı arkadaşlar var diyecek ama gerçekten yok yada o kadar tektük ki denk gelemedik hiç)

Birader nerden biliyon olmadığını tek tek ymm bürolarını mı dolaştın. Yahu bırakın bu tartışmaları aöf giden bir kere muhasebe mesleğine 1-0 önde başlıyor kim ne derse desin biz okulda pineklerken adamlar hem çalışıyor hem okuyorlar.meslekte daha tecrübeli oluyorlar..Bide şansta yardım ediyor tanıdık bir şirkette muhasebe şefi (aöf mezunu smmm değil ) aldığı maaş 3.750 TL alsana fark... ???

Bakırköy özgürlük meydanında toplanalım birbirimizi dövelim ağalar, ben hem örgün ama aöf okudum aöf safında yer almaya karar verdim. zira onlar daha bitirim oluyorlar kazanacağımızı umuyorum. (ne ön yargılıymışım)

kavgada sopa zincir muşta gibi darbe uygulayan silahlar kullanılabilecek olup

bıçak pala ateşli silahlar gibi delici ve dürtücü silahlar kullanılmayacaktır.

bir tarafın hepsi bayılınca kavgamız biter.:))

kızlar kendi arasında kavga eder.

not isminizi yazdırın bu fırsat kaçmaz böylece meslektaş dayanışması yaşayacağız.
başka türlü bitmez bu konu:)

ben a.ö.f.mezunu şef olurmu 3.750 tl maaş alırmı diye sormadımki.

bak bidaha tekrarlıyiim neden a.ö.f.mezunu ymm yok???(bir yargıya varmak için herşeyi tektek

incelemekmi gerekir ?)

mrc ' Alıntı:
ben a.ö.f.mezunu şef olurmu 3.750 tl maaş alırmı diye sormadımki.

bak bidaha tekrarlıyiim neden a.ö.f.mezunu ymm yok???(bir yargıya varmak için herşeyi tektek

incelemekmi gerekir ?)

birader bir yargıya varmak için bu bütün belge ve bilgileri incelemek gerekir.Bu da mesleğin incelikleridir.Eğer bir meslek mensubu ve adayı isen senin nasıl biri olduğun ortada senin insanları emeklerini alaycı,hor görücü tavrına karşılık o örneği verdim.

Önerme: Benim tanıdığım yeni 2 YMM var aöf mezunu.

Çürütünüz.

arkadaşım neyin peşindesin ben diyorumki varsada okadar azdırki ben denk gelmedim.smmm ler

içinde a.ö.f. mezunun oranına göre ymm lerinde çoğunluğunun a.ö.f.mezunu olması gerekir(olasılık

bilimi) sende olasılık bilimini çürüt ozaman.(bide isim yazarsan bizde bilelim)

Açıköğretim mezunu YMMM var. Ama çok azlar.YMM'likte kamu dan sınavsız ymm olanlar piyasaya hakim.Zaten yeni test sınavıyla kamunun kendi içinde yaptığı ymm alımlarından sonra piyasanın25 yıllık ymm ihtiyacı bir sınavla sağlanmış oldu.Açıköğretim mezunu ymm'lerin piyasada talep edilirliği yok.Smmm olarak kalsalar daha fazla para kazanırlar.Kamudan ymm'lerde eski hesap uzmanı vergi dairesi müdürü ibareleriyle iş takibi yapıyorlar.Haksız rekabet ama kimsenin dur dediği yok.Umarım ymm'lik avrupa birliği uyum yasalarıyla ortadan kaldırılır.

Arkadaşlar bu saçma konun hala konuşulduğuna inanamıyorum,"bir deli bi taş atar 40 akıllı çıkaramazmış" sözüm 40 akıllıyı cevap bile vermeyin,kendini beyenmiş elinde bir diploma almış ismide örgünmüş hayatı boyunca ona bakıp bakıp avunan,hayatta bir baltaya sap olmamış insanların açtığı saçma sapan bir konu. Aöf mezunu adam biraz sıkarsa rahat yüksek lisans yapar hatta özelde 5800 ver bir yılda örgün yüksek lisans sahibi oluyor ;) neyi tartışıyorsunuz....

mrc arkadaşım senin açıköğretimlilerle ne alıp veremediğin var senin ekmeğini mi elinden aldılar.
bazı arkadaşların söylediği ve benimde katıldığım görüş, mesleğin de kendini geliştiren işini en iyi yapan kişi en iyi smmm dir, yoksa odtü mezunu en iyi smmm dir değil.
bence zamanını bu tartışma ile harcayacağına mevzuatı iyi öğren en iyi smmm sen ol, en çok parayı da sen kazan
syg.

1-aynı tartışmaya sende vakit harcıyorsun

2-bu konuyu ben açmadım

3-benim a.ö.f.li olmadığımı nerden biliyosun?

MANTIK - ÖNERME NEDİR.

Önerme=Doğru yada yanlış ,kesin hüküm bildiren ifadelerdir.
p,q,r gibi sayılarla gösterilir

p
1 Doğru
0 Yanlış anlamına gelir

değil= bir önermede belirtilen olayın tersidir
örneğin 2+5=7 - p önermesi olursa
p değil(p' ile gösterilir) 2+5#7 dir.

\/ = veya

/\=ve

=> İse

<=> ancak ve ancak anlamına gelir.

Veya İşlemi
\/
Bileşenlerinden en az birisi doğru(1) iken doğru diğer durumlarda yanlış(0)dır.
Tablo

Ve İşlemi
/\
Bileşenlerinin her ikiside doğru(1) iken doğru. diğer durumlarda yanlıştır(0).
Tablo

Veya ile Ve nin Özellikleri
p,q,r önermeleri için
1) pvp=p
p^p=p

2)pvq=qvp değişme özellliği
pvq=qvp

3)(pvq)vr=pv(qvr)
(p^q)^r=p^(q^r) birleşme özelliği

3)pv(q^r)=(pvq)^(pvr)
p^(qcr)=(p^q)v(p^r) dağılma özelliği

De morgon kuralı
-- (pvq)'=p'^q' aynı özellik diğer durumdada geçerlidir.

Kurallar
1)pv1=1
2)p^1=p
3)pv0=p
4)p^0=0
5)pvp'=1
6)p^p'=0
7)pv(pvq)=p

İse İşlemi
=>
Önermede
P doğru q yanlış ise yanlış diğer durumlarda doğrudur.
Tablo

Özellikler
1) p=>p=1 3)p=>p'=p 5)1=>p=p **7)**p=>q=p'vq--önemli
2) p=>0=p' 4)0=>p=1 6)p=>1=1 en çok sorularda bu çıkıo

Ancak ve Ancak
<=>
p ile q aynı değerde iken doğru diğer durumlarda yanlış

buna tablo hazırlayamadım uykum geldi kusura bakmyın.

Özellikler
1)p<=>q=q<=>p değişme öz
2)p<=>q=(p=>q) v (q=>p)*** önemli sorularda en çok bu çıkıo

Kurallar
1. p<=>p=1
2.p<=>p'=0
3.p<=>1=p
4.p<=>0=p'

Totoloji
bir önerme daima 1 çıkıyorsa totolojidir.

Çelişki
daima 0 çıkıyorsa çelişkidir.

Sizin söyleminiz ise bir araştırma sonucuna dayanıp Önermenin kesinleşmiş hali idi:)

Aöf mezunu ymm yok. bir kesin ifadedir. sonrasında ise bazı arkadaşlar var diyecekler demişsiniz. o kadar az var ki tek tük diyorsunuz.

aöf mezunu ymm var mı? (bilemiyorum ben sadece bir önermede bulundum sen ise kesin)
tek tük var (ben bilmiyorum size denk gelmediği için yok diyebildiğinize göre denk gelselerdi örneğin 6 tane aöf mezunu ymm var ve hepsini siz tanısaydınız bu kez de neden örgün mezunu ymm yok derdiniz sanırım çünkü net rakamlara sayılara istatistiklere göre değil kendi rastlantılarınıza göre değerlendirmelerde bulunuyorsunuz..)

bu sebeple bir önermede bulunarak söylemiş olduğunuz şeyin kesin bir bilgiye dayanmadığını izah etmeye çabaladım. bunu da aslen sizin yazınıza değil bir sonraki yazıya verdiğiniz "tek tek mi inceleyeceğim" anlamındaki yazınıza istinaden yazdım.

zira bu konunun tartışıldığı boyut kesinlikle bir değer kazandırmayan bir boyut olduğundan ne kadar farazi bilgilerle konuşmakta olduğumuzun altını çizmek istedim.

neyin peşindeyim? : Hiç bir şeyin peşinde değilim, sohbet ediyoruz şurada:) siz bu forumda olanların bir şeyler peşinde olduğunu mu düşünüyorsunuz?

lütfen bu kadar ben merkezcileşmeyiniz. sadece sohbet ediyoruz meslektaş:)

smmmlerde aöflilerin çokluğundan ötürü ymmlerde de aöflilerin çok olmasının olasılık hesabına dahil olabilmesi için ymmlerin sadece smmmler arasından seçiliyor olması şarttır. önermenin sabiti smmmler ymm olabilir başkası olamaz olarak belirlenir ki smmm deki öfli oranını ymmdeki oranına kıyaslayabilmemiz için bu şarttır.

halbuki ymmler öğretim üyeleri, kamuda çeşitli görevlerde bulunmuş kişiler gibi hepimizin de burada eleştirdiği yöntemlerle ymm olmaktadırlar. yani hiç smmm olmayan bir kişi de bazı şartları taşıyorsa ymm olabilir. ymm olanların kaç tanesi smmm olarak ymm olmuştur bilemediğimizden, (ki sadece duyumlara göre sayıları bir elin parmağını birazcık geçiyor) çoğunluk smmmden ymm olanlarda değil kamudan ve öğretim üyeliğinden geçenlerdedir.

stajyerzadenin de dediği gibi smmmler zaten ymmliğe pek soyunmuyorlar sebeplerini kendisi güzelce izah etmiş.

şimdi... ymmlerin çoğunlu smmmlerden gelerek oluşan bir sayı değilse, smmmlerdeki bir özellik olan eğitim özelliğini nasıl ymmlere kıyas ederek orantılarız.

olasılık bilimi bu konuda ne diyor merak ediyorum.

saygılar

Yani tartışması engellenemez bir konu olduğundan tartışalım madem:)

Buradan bütün aöflilere tavsiyem gidin bir univde 5 - 8 bin tl ödeyin bir şekilde yüksek lisans yapın

aöfli olduğunuzu maskeleyin, zira aöflilerin örgün olarak okuyanlardan daha az vasıflı olduğuna dair bir inanç var ve bu inanç işverenlerde de mevcut.

bir ik sitesini açın bir çok ilanda ÖGRÜN eğitim almış diye ibareyi görürsünüz.

iş görüşmesinde aöf dediğinizde surat biraz bozuk atar.

yüksek lisansınızı yapın o zaman bir şey demiyorlar. benim tavsiyem bu.

saygılar

Bu konu kabak tadı verdi. Hiç bir sonucu olmayan boşuna zaman kaybı bir tartışma. :mad:
Kilitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...