Apartman SGK Denetimi...

Merhaba arkadaşlar;
Henüz 1 ay önce taşındığım apartmanda oturan bir kiracının aidatını ödememesi nedeniyle icraya verilmesi nedeniyle, o kişi de aklınca misilleme olarak kendi oturmuş olduğu apartmanı SGK'ya şikayeti sonucu denetim geçirdik.

Ben taşınır taşınmaz apartmanı tescil ettirdim ve işçi girişini yaptırdım ve de sgk denetmenleri geldiğinde de bunu belirttim.

Ancak kendi oturduğu binayı şikayet eden kişi 2011/09 ayından itibaren alınan aidat makbuzunda yazan kapıcı parasını da delil olarak sunmuş.
Kapıcıya her ay gider pusulası ile para ödenmiş,yönetici de biz dışardan hizmet aldık diyor.

Ceza almamamız için nasıl savunma yapabiliriz değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkürler...

Ynt: Apartman SGK Denetimi...

Eğer gerçekten dışarıdan başka bir şirkete bağlı bir kişiden hizmet alındıysa size fatura kesilmiş olması lazım şirket tarafından.Faturayı kanıt olarak gösterebilirsiniz.

Şirket üzerinden değil ancak dışardan bir şahısdan hizmet alma durumu var.

Bu şahıs vergi mükellefi olmadıktan sonra (esnaf muafiyeti dahil) sigortalı bildirmekten başka şansınız yok.

Zaten sigortalı bildirimi yapıldı ama geriye dönük 9 aya şikayet var.İşçide ben yeni girdiiiim diyor.
Böyle bi durum.