Arabuluculuk Makbuzunda Birden Fazla Kişiye Aynı Makbuz İçinde Yer Verilebilir mi?

Orz

Merhabalar Değerli Meslektaşlarım,

Arabuluculuk hizmeti veren avukat, bir işyerinde arabuluculukla toplu kıdem tazminatı dağıldığını düşünelim. Taraf olarak A firması ve B şahsı var.
arabuluculuk ücretini 680,00 TL olduğunu düşünürsek yarısını A firması diğer yarısını ise B şahsından alması gerekiyor. Her şahsa isimler farklı olduğu için ayrı ayrı makbuz düzenlemek zorunda, burası tamam. Peki firma için toplu makbuz düzenleme durumumuz olur mu? Veya arabuluculuk numarası yazılarak aynı makbuzda en fazla kaç dosyanın makbuzunu kesebilir.

Firmalar icinde ayri ayri olmasi gerekir. Cunku hepsi ayri tuzel kisilik.
Eger tek firmaya keserse adina makbuz kesilen firma diger firmalara yansitma faturasi ile yansitmasi gerekir.
Yansitma faturasi kesmezse diger firmalar icin odedigi tuturlari KKEG yapmak zorunda
Aksi takdirde KDV ve Kurum Gelir Vergisine vergi ziyaa vermis olur.

Ferhat bey cevabınız için teşekkür ederim. Konunun şu kısmına dikkat çekmek isterim; Avukatın aracısı olduğu A firması ve B şahsı demiştim. Firma derken tek firmadan bahsediyoruz. Yani firma çalışanlarına kıdem tazminatını arabulucu ile dağıtıyor. Arabulucu çalışanlara ayrı ayrı makbuz düzenleyecek bu kısımda mutabıkız. Diğer tarafta sadece bir firmadan bahsediyoruz... yani birden fazla tüzel kişilik yok. Bu durumda izlememiz gereken yol nasıl olmalı? Tek makbuz içerisinde kaç kişinin arabuluculuk ücretini kesebiliriz.

Ferhat bey cevabınız için teşekkür ederim. Konunun şu kısmına dikkat çekmek isterim; Avukatın aracısı olduğu A firması ve B şahsı demiştim. Firma derken tek firmadan bahsediyoruz. Yani firma çalışanlarına kıdem tazminatını arabulucu ile dağıtıyor. Arabulucu çalışanlara ayrı ayrı makbuz düzenleyecek bu kısımda mutabıkız. Diğer tarafta sadece bir firmadan bahsediyoruz... yani birden fazla tüzel kişilik yok. Bu durumda izlememiz gereken yol nasıl olmalı? Tek makbuz içerisinde kaç kişinin arabuluculuk ücretini kesebiliriz.
Bu konuda bir sınırlama olduğunu sanmıyorum. Ekine bir liste konulabilir. Önemli olan tutarın doğru olmasıdır.

Ozur dilerim ben yanlis anlamisim. Sayin Bulebt arkadasimin da dedigi gibi liste yapilabilirsin